Tři knížky, které neberou rodičovství vážně

Tři knížky, které neberou rodičovství vážně

Rodičovství není žádná legrace, ale někdy dokáže opravdu pobavit. Pokud seriózní výchovné příručky nejsou nic pro vás, pak vás tahle knižní trojka rozesměje.

Zpověď šílené matky: Upřímný pohled na mateřství

„Zahoďte elegantní boty na vysokém podpatku a postavte se tváři v tvář realitě – ještě jste neměly krutějšího šéfa, než je vlastní dítě.“

Zpověď šílené matky je povinnou četbou pro všechny, kteří seriózním příručkám nemohou přijít na chuť.

„Je to zcela upřímný pohled na mateřství a veškeré jeho strasti, útrapy a starosti. Rozhodně to ale nejsou nějaké žalozpěvy, to rozhodně ne. Autorka bere všechno s humorem a nadsázkou. Navíc knížka není jen prvoplánově vtipná, je v ní i plno moudrostí a zkušeností,“ hodnotí Moris ve své recenzi.

Líný rodič

Nalajnovaný program nemusí být to pravé ořechové pro vaše dítě, ani pro vás. Problém občas není v tom, že do rodičovství vkládáme málo úsilí, ale příliš moc. Britský spisovatel Tom Hodgkinson nabízí mnohem ležérnější přístup.

Příznivci jeho „líného rodičovství“ se mají držet jediného pravidla: „Nechte děti být.“ Pokud je netradiční výchova pro vás, Líný rodič stojí za přečtení.

A dost! Francouzské děti nedělají scény

Jiný kraj, jiný mrav. A taky jiná výchova. To zjišťuje Pamele Druckermanová, Američanka a dítkem ztýraná máma žijící ve Francii.

Zatímco její americké ratolesti nepozřou nic, co jen vzdáleně připomíná zeleninu, ty francouzské si bez odmlouvání plní talíře brokolicí. Americké děti chvíli neposedí, francouzské si vydrží hrát co hodinu, celé odpoledne! Americké zlobí a ty francouzské jsou prostě… nějaké vychovanější.

A dost! Francouzské děti nedělají scény je malou ochutnávkou toho, jaká je výchova v cizích kulturách.

Aby vás příručky nestály tolik, nakupte knihy o rodičovství v Bazaru eMimino.cz. A po přečtení je prodejte další mamince.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
6452
29.3.16 13:05

Mám to asi takhle :mrgreen:

  • Zmínit
  • Nahlásit
4108
29.3.16 09:20

Na rodičovství vás 100% připraví „Prevítem snadno a rychle“

  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
28.3.16 20:02

To se taky po některé poohlídnu. Jinak já jsem se pobavila u Deníčku moderního fotra. Chytala jsem u toho takové záchvaty smíchu až mě bolelo břicho. Četla se jedním dechem a přečetla jsem ji za dva dny a kdybych si nemusela dělat pauzy než se dosměji tak bych ji zmákla za den. Hned potom jsem si letěla pro druhý díl :lol:

  • Zmínit
  • Nahlásit
4472
26.3.16 19:56

Jednu z nich mám doma :-) a to jsou právě knihy dle mého gusta. vidím, že budu muset doplnit další tituly :-D

  • Zmínit
  • Nahlásit