3 tipy, kam za sněhovou nadílkou o jarních prázdninách

Blíží se jarní prázdniny, které většinou trávíme na zasněžených horách. Máme pro vás pár tipů, kam s rodinou vyrazit.

3 tipy, kam za sněhovou nadílkou o jarních prázdninách Nádherná příroda v Nassfeldu. Zdroj: Redakce.

Sonnenalpe Nassfeld

Nassfeld leží v Korutanech, na jihu Rakouska nedaleko hranic s Itálií. Cesta trvá asi 5 hodin a možná vás překvapí, kolik Čechů sem jezdí – s češtinou se setkáte u hotelového personálu i v lyžařské škole.

Nassfeldu si rodiny užijí nejen lyžování, ale mohou společně vyrazit na lehčí trasu na běžky kolem nedalekého jezera, také sáňkovat nebo si půjčit sněžnice.

Například hotel Falkensteiner Sonnenalpe je pro rodiny jako stvořený, najdete tu dvoupatrový dětský koutek s možností hlídání. Pokoje jsou designově zařízené – z prostorné terasy se budete kochat krásným výhledem na sjezdovku a horské hřebeny. Spací část pro děti je oddělená od ložnice, přitom je dostatečně blízko, abyste o dětech měli přehled.

Každé ráno na všechny lyžaře čeká 110 kilometrů perfektně upravených sjezdovek s 30 moderními lanovkami. Převažují tu červeno-modré, což je pro rodiny s dětmi perfektní.

Naučte svoje děti lyžovat. Zdroj: Redakce.Naučte svoje děti lyžovat. Zdroj: Redakce.

Ledové království na Šumavě

Kvilda je nejvýše položená obec v České republice a po celou zimu tu padají teploty hluboko pod bod mrazu. Díky tomu se sem můžete přijet kochat nádhernou přírodou pokrytou sněhem a ledovou námrazou. Ubytujte se v některém penzionu – nás zaujal například penzion Kvilda, protože je doslova pár kroků od vleků.

Skiareál Kvilda je ideální pro lyžaře začátečníky a rodiny s malými dětmi. Mají tu 3 vleky pro veřejnost a další 2 vleky lyžařské školy. Určitě oceníte dlouhou sáňkařskou dráhu, kde se s dětmi vyřádíte. Kolem Kvildy jsou také upravované běžecké stopy. Delší a náročnější sjezdovky mají ve skiareálu Zadov, kam jezdí z Kvildy autobus.

V tuhle roční dobu je na Kvildě pořádná sněhová nadílka, takže si nejspíš budete užívat hlavně lyžování. Můžete ale vyrazit i na výlet, třeba k prameni Teplé Vltavy nebo po běžecké stopě dojet na vyhlídku na Černé hoře.

Beskydský ráj

Pokud toužíte po místě ještě více na samotě, zajeďte do Písku u Jablunkova do Slezských Beskyd. Konkrétně do hotelu Bahenec, kde se o vás kompletně postarají a k tomu mají navíc 800 metrů dlouhou soukromou sjezdovku.

Doporučujeme ho hlavně těm rodinám, co chtějí jet na prázdniny bez starostí. Ráno hned po snídani vyjedete na lyže přímo u hotelu a večer odpočíváte v hotelových lázních. Opět se připravte na zimní podmínky s velmi nízkými teplotami.

Lyžařskou školičku najdete ve skiareálu Mosty u Jablunkova. A pokud budete chtít na výlet, vydejte se na rozhlednu Tetřev a z ní si vychutnejte celé panorama beskydských hřebenů.

Přečtěte si také tipy přímo od uživatelek eMimina

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Kam na hory po Čechách

7.2.19 11:17
3

Poradíte, kam do Tater?

17.3.15 14:16
13

Rakousko, Alpy - vhodné pro děti

14.4.14 13:32
12

Kam na hory s miminkem?

8.3.12 13:35
7

Nalákali jsme vás nebo už máte místo na jarní prázdniny vybrané?

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...