Vyrobte dětem 6 kreativních hraček a 1 šílenou koupel

Hry a nápady

Taky jste si všimli, že hračky jsou stále dražší a dražší? Když už nějakou takovou koupíte, děti u nich dlouho nevydrží a vy musíte neustále hledat zase nového. Na tuhle šlamastyku existuje jednoduché řešení – vytvořte jim něco doma!

*

1) Tvořivost ožívá s kartonem


Máte doma nevyužitou krabici, kterou se chystáte vyhodit? Proměňte ji raději v zábavu pro vaše děti. Fantazii se meze nekladou – z lepenky postavíte město, zoo, dětské hřiště, vláček… Stačí vám k tomu tužka, pravítko, nůžky, lepidlo a nějaká dekorace. Nezapomeňte na barvičky a všechno krásně vymalovat!

Příspěvek sdílený Uchy Widya (@uchywidya), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-08-19T03:07:59+00:00“>Srp 18, 2018 v 8:07 PDT</time>

2) Heboučká látková zvířátka

Domácí výroba panenek a zvířátek je daleko snazší, než si myslíte. Když použijete zbytky látek nebo staré oblečení, tak jsou dokonce i velmi levné. Kromě šitíčka, nití a látek potřebujete ještě karton nebo tvrdou čtvrtku, ze které si vyrobíte šablonu. Kromě lepených zvířátek vyzkoušejte i vycpaná, návod najdete ve videu.

Jak ušít vycpanou sovičku

3) Pomůcky pro doktora i vědce


Barevné provázky, rulička od toaletního papíru, čtvrtky bílé i barevné, zbytky koženky, nůžky a lepidlo. Víc toho malý doktor potřebovat nebude. S trochou představivosti se z vašeho dítka stane malá princezna, vědec, astronaut, policista, zpěvák nebo třeba král.

Příspěvek sdílený Susie Rugg (@handywithscissors), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-08-10T10:28:28+00:00“>Srp 10, 2018 v 3:28 PDT</time>

4) Voňavá panenka z kukuřičného šustí


Naše babičky a prababičky si při dělání hraček dokázaly vystačit i s obyčejným kukuřičným šustím (sušené listy z kukuřičných klasů). Vyrobte si v období sklizně kukuřice podobnou panenku i vy. Díky přírodnímu materiálu navíc krásně voní. Je trochu pracnější, ale výsledek stojí za to.

Jak uplést panu z kukuřičného šustí

5) Modelína nejen pro kreativní dítka


Pokud vaše děti rády tvoří a pořád se v něčem patlají, pak je pro ně domácí modelína jako stvořená. V lednici vydrží až týden, je levná a ingredience na její přípravu máte pravděpodobně doma i teď. Potřebovat budete jen škrob, sprchový gel a barvivo.

Jak vyrobit modelínu za pár kaček

6) Slizová hmota, kterou zvládne i dítě


Pamatujete si popularitu slizáků, když se poprvé objevili? Na trhu jsou už spoustu let a stejně jsou pořád oblíbené, tak proč si je nezkusit udělat doma? Je to tak jednoduché, že to vaše ratolesti zvládnou samy!

Jak se vyrábí slizová hmota

+ Bonus: Originální koupel s želé


Po všem tom slizu a modelíně budou nejspíš vaši malí pěkně zaneřádění. Jenže co dělat, když se jim od nových hraček do vany nechce? Teď přijde vhod další vychytávka, kterou jsou želé postavičky do vody! Video je v angličtině, návod proto najdete hned pod ním.

Jak na želé zvířátka do vany

Potřebujete:

 • 2 balení želatiny
 • čisté tekuté mýdlo 125 ml, nebo 4 kostky glycerinového mýdla
 • 3/4 šálku vody
 • esenciální olej
 • barvivo na mýdla (lze použít potravinářské)
 • silikonovou formu
 • misku vhodnou do mikrovlnky

Postup:

 1. Smíchejte vodu a glycerinové, nebo tekuté mýdlo v nádobě do mikrovlnky.
 2. Směs ohřívejte v mikrovlnné troubě po dobu 1,5 minuty nebo dokud se nezačne vařit.
 3. Přidejte dvě balení želatiny a rychle promíchejte, aby se vše spojilo.
 4. Nakonec přidejte levandulový esenciální olej pro vůni (lze vynechat nebo použít jiný druh). Přidat můžete ½ lžičky oleje vitaminu E pro větší vlhkost. Dobře zamíchejte.
 5. Nalijte směs do forem. Teď je čas jednotlivé tvary obarvit.
 6. Vložte na 2 hodiny do chladničky.
 7. Vyklopte a je to hotovo!

Vyrábíte svým dětem hračky doma? Pochlubte se v komentářích a klidně i fotkou!

Váš příspěvek
milwinka
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 31.8.18 20:36

@iila super nápad! :)

iila
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 30.8.18 23:55

Zamrzlé figurky
Tenhle nápad není můj, okoukala jsem ho na FB. Je to pěkná balkónová zábava na léto pro děti cca předškolního věku.

Doma dětem posbíráte různé drobné figurky z Kinder vajíček apod. - řekněme 10 figurek na dítě, dáte je do plastové krabičky (1 krabička na dítě), např. od zmrzliny, zalejete vodou a necháte zmrznout.
Možná budete muset vrstvit led - tzn. nejdřív nechat zamrznout jen několik figurek v troše vody, pak na vrstvu ledu položit další figurky, zalít atd., dokud tam nejsou všechny. Proč ta složitost? Aby figurky nebyly všechny u dna a na jednom místě.
Když se takhle jednou doma za teplého slunečného dne děti nudí a z nějakého důvodu nelze jít ven, řeknete jim, že se po bytě potuloval škodolibý skřítek, který jim začaroval hračky do ledu a je potřeba je vysvobodit. Děti s ledovými špalky vypustíme na balkon. Pak je je nutný nějaký nástroj - třeba příborový nůž, kterým děti figurky vysekají. Nějaký hadr a škopek na vodu z tajícího ledu, možná tác nebo prkénko jako podklad.
Aspoň na půl hodiny je klid a děti znovuobjeví hračky, se kterými si dlouho nehrály.

tasa
Echt Kelišová 9376 příspěvků 30.8.18 17:51

Dobrý,teda většina dobra

Vložit nový komentář