7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji někdy provází křik, pláč a nespokojenost. Vyzkoušejte naše tipy na zabavení ratolestí, abyste si cestování užili bez nepříjemností.

Pro děti může být i krátká cesta nepřekonatelnou překážkou. Chtějí si hrát, bavit se a skotačit, ne sedět v plechové krabici, kde nemají co dělat. Čím je můžete zabavit, a zpříjemnit tak cestu jim i sobě?

1. Mňamky na úplatu


Nezapomeňte na nějaké dobrůtky, které vaše malé strávníky alespoň na chvíli přivedou na jiné myšlenky. Dejte si ale pozor při jejich výběru – ne každá potravina přežije cestu, jiná zase nelibě voní (brokolici a tuňáka nechte doma), špiní nebo drobí. Ideální jsou třeba dětské křupky, ovocné tyčinky a nakrájené kousky ovoce a zeleniny.

2. Nové a neokoukané


Pořiďte dítku vytouženou hračku, která ho na část cesty zabaví. U starých hraček vydrží daleko kratší dobu než u nové, neznámé a vzrušující. Pozor na ty zpívající a hrající, po pár minutách je budete chtít vyhodit z okna.

Vyzkoušet můžete i tzv. quiet book, tedy interaktivní šitou knížku. Některé maminky na eMiminu takové dokonce vyrábějí. Stačí se podívat do Bazaru.

3. Dobré počtení


Na kratší výlety vezměte klasickou knížku, na delší zase elektronickou čtečku. Do ní stáhnete více knih a komiksů, aby děti měly z čeho vybírat. Musí to být něco, co je vtáhne do děje a zaměstná na delší čas.

Pokud se bojíte nevolností, vyzkoušejte audio verze pohádek. V autě je pustíte přes běžné autorádio. Pravda, řidiče sice asi nenadchnete, ale děti si napínavý příběh jistě rády poslechnou.

Zdroj: Olesia Bilkei / Shuttestock, Inc.

4. Obrazovka malá i velká


Tablet a telefon zabaví děti na dlouhé hodiny. Nezapomeňte stáhnout pořádnou nálož nových her, filmů a seriálů. Ty staré tak dobře fungovat nebudou. V letadlech a autobusech jsou často také interaktivní obrazovky – informujte se o jejich dostupnosti ještě před cestou.

Při cestě autem nebo autobusem si ale dejte pozor, aby se dětem z koukání neudělalo špatně. Lepší je se tabletu a telefonu vyhnout mimo dálnici, kde se silnice různě klikatí. Tam při soustředění se na displej snadno vznikají potíže se žaludkem a někdy dojde také na zvracení – a to i u dětí, které s jízdou v dopravních prostředcích jinak problémy nemívají.

Nezapomeňte sluchátka! Ušetříte nervy všech v doslechu.

5. Vlastní deka a polštář


Malé děti mohou být z neznámého prostředí ve stresu. Známá deka a polštář jim pomůžou uvolnit se a v nejlepším případě i prospat část cesty. Některé letecké/autobusové společnosti deky nabízejí, peřinku z domova tím ale nenahradí.

6. Oblíbená hračka nebo plyšák


Podobně jako u předchozího i milovaný plyšák pomůže k uklidnění malého tygra. Vlastní hračka mu poskytne jistotu, dodá pocit bezpečí a zažene chmury a napětí z cestování. Důležitý je také ňufánek na spaní, bez kterého bude cesta peklo.

Zdroj: Sergey Novikov / Shuttestock, Inc.

7. Omalovánky a křížovky


Kreslení, čmárání nebo doplňování pomůže hlavně při cestě letadlem, kde máte k dispozici stoleček. Obtížnost a volbu psacích potřeb (fixy, pastelky, voskovky atd.) zvolte podle věku dítěte. U těch menších hrozí, že z nudy vyzdobí i sedačky.

Jak vidí cestování s dětmi maminky z eMimina

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Cestování autem s malými dětmi

6.2.20 10:01
38

Dlouhé cestování s novorozencem

22.1.18 13:17
25

Cestování s ročním - vlakem

11.6.15 20:21
19

Cestování vlakem přes noc s dětmi?

27.3.14 13:15
16

Jaké finty a vychytávky používáte při cestování vy? Podělte se s námi a s ostatními maminkami do komentářů.

Autor:

Lucka v eMiminu začínala jako adminka a postupně se vypracovala až do obchodního/account týmu. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Textuje také soutěže, testování a recenzní články. Ráda si také občas napíše receptový nebo jiný článek. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
93
26.6.18 13:24

„Mamííí a kdy už tam budééém?“ :zed: :lol: :lol:

  • Zmínit
  • Nahlásit