Vyzkoušejte 9 nejlepších receptů s krémem z mascarpone

Mascarpone je smetanový italský sýr, který určitě znáte ze slavného tiramisu. Nezůstávejte ale pouze u něj a objevte i další využití krému z mascarpone, které si zamiluje celá rodina.

*
Zdroj: Anastasia_Panait / Shuttestock, Inc.
Pravé italské tiramisu 1/9

Když přijde řeč na krém z mascarpone, tak se nám jako první právem vybaví tiramisu. U nás se hodně dělá levnější „české“ z pomazánkového másla. Určitě ale vyzkoušejte i pravé italské tiramisu.

*
Zdroj: JeniFoto / Shuttestock, Inc.
Granola do školy i do práce 2/9

Skvělou svačinku získáte spojením zdravé domácí granoly, bílého jogurtu a základního krému z mascarpone. Všechno postupně navrstvěte do uzavíratelných sklenic a budete mít pochoutku i na cestu.

*
Zdroj: beats1 / Shuttestock, Inc.
Sladké vafle s jahodami a krémem 3/9

Udělejte si vafle z rýžové mouky od naší uživatelky. Děti nalákáte na jahodové panáčky, které získáte ozdobením jahod pomocí krému z mascarpone podle základního receptu.

*
Zdroj: Iryna Melnyk / Shuttestock, Inc.
Lívancová věž 4/9

Postavte dětem lívancovou věž z oblíbených kefírových lívanců a variace krému z mascarpone. Vyzkoušejte kombinaci různých verzí krému s rozmanitým ovocem, naplňte a už jen sledujte spokojené tváře.

*
Zdroj: NoirChocolate / Shuttestock, Inc.
Exotické řezy s vůní pomerančů 5/9

Překvapte svoje hosty luxusním zákuskem, který ve vás vyvolá vzpomínky na léto. Je sladký tak akorát, má svěží aroma a chuť čerstvých pomerančů. Recept na Exotické řezy s vůní pomerančů.

*
Zdroj: Julie Style / Shuttestock, Inc.
Kornoutky s krémem a ovocem 6/9

Nahraďte zmrzlinu v kornoutku krémem z mascarpone a různým zdobením (čokoládové hoblinky, drobné ovoce nebo jeho kousky, lentilky, oříšky a další). Tuhle dobrůtku máte za minutku hotovou.

*
Zdroj: Anastasia_Panait / Shuttestock, Inc.
Veselé cupcakes s králíčky 7/9

Připravte si cupcakes podle základního receptu a ozdobte je pomocí krému z mascarpone, marshmallows, čokoládové rýže, kuliček, lentilek a růžového zdobení na ouška. Zapojte i děti a vykouzlete společně roztomilé králíčky.

*
Zdroj: Juliya_Ka / Shuttestock, Inc.
Křehký koláč s ovocem 8/9

Upečte si úžasně jednoduchý koláč s ovocem, který vypadá naprosto božsky. Potřebovat budete korpus na křehký linecký koláč, tvaroh, mascarpone a ovoce podle chuti (nejlépe sezónní a čerstvé).

*
Zdroj: Anna Shepulova / Shuttestock, Inc.
Cheesecake s mascarpone 9/9

Místo klasického cream cheese se na cheesecake dá využít i mascarpone. Výsledkem je smetanově hebký a lahodký dezert s korunou z čerstvého ovoce. Recept na Cheesecake s krémem z mascarpone.

Autor:

Lucka v eMiminu začínala jako adminka a postupně se vypracovala až do obchodního/account týmu. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Textuje také soutěže, testování a recenzní články. Ráda si také občas napíše receptový nebo jiný článek. více

Témata článku

Přečtěte si také

Čas na piknik a grilovačku

Odpolední sluneční paprsky lákají k příjemnému relaxu na dece a teplé večery vybízejí k posezení na zahrádce a ugrilování něčeho dobrého na zub. Užijte si léto se vším, co k němu patří. Potřeby na...

Váš příspěvek

Odesílám...