Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

  • Komerční sdělení
  • 13.11.18

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Vedro ani mráz našim rtům nesvědčí.Vedro ani mráz našim rtům nesvědčí.

Správná péče je nezbytná

Prevence ve formě hydratace rtů je důležitá, a to u dětí i dospělých. Zejména pak, když si z nás počasí střílí. Jednou se budíme do deště, druhý den zase mrzne. Rtům nesvědčí ani návrat z mrazu či plískanice domů do tepla. V tu chvíli dostávají pořádně zabrat. Jemná pokožka na nich má sklon k podráždění, které může přejít až do velmi nepříjemného a bolestivého popraskání.

Proč vám některé balzámy spíš uškodí?

Některé druhy barviv a parfémů mohou působit dráždivě, a dokonce vést až k oparům, zánětům a alergiím. Pro naše rty jsou vhodnější mastné přípravky, jako olivový olej nebo Jelení lůj Originál. Ten dodá rtům potřebou hydrataci a ochranu bez podráždění, právě díky mastnému a jednoduchému složení s aktivními látkami.

Tenhle jelení lůj milovaly už naše babičky.Tenhle jelení lůj milovaly už naše babičky.

Jak zklidnit popraskané rty?

Pokud na popraskání dojde, v žádném případě rty neolizujte, neloupejte a nedotýkejte se jich. Opět sáhněte po Jelením loji Originál nebo je jemně masírujte kvalitním olivovým olejem. Ten rty uklidní a zhojí.

Nezapomínejte také na vnitřní ochranu. Správný a pravidelný přísun vitamínů je základ. Za prasklinky totiž často může také nedostatek zinku a vitamínů E a B.

Skrytá hrozba pro naše ústa?

Dodržování pitného režimu je také důležité, zároveň v sobě ale skrývá i velké nebezpečí. Tím jsou špatně omyté skleničky a lahve, ze kterých pilo více lidí. Bakterie, které se na vašich rtech „potkají“, si totiž nemusí zrovna padnout do oka. Vznikne ošklivá infekce vedoucí až k oparu nebo zánětu.

Ani odličování a peeling rtů nejsou nic přehnaného. Tak jako dopřáváte péči obličeji, je třeba hýčkat si i svoje rty. Dopřejte jim alespoň jednoduchý peeling, který je zbaví odumřelých buněk a oživí je. Stačí jemné krouživé pohyby zubním kartáčkem.

Vyberte si jednu z lahodných příchutí.Vyberte si jednu z lahodných příchutí.

Péče našich maminek není přehnaná

Až budete příště před odchodem ven kontrolovat svého potomka, jestli je vhodně oblečený, nezapomeňte také zjistit, jestli si „pořádně namazal pusu“. A pokud to neudělal, hoďte mu do kapsy Jelení lůj Originál pro strýčka příhodu. I když není zrovna větrno, nekouše vás mráz ani nevysouší slunce, nikdy nevíte, kdy se bude hodit.

Objevte všechny vůně a chutě Jeleního loje a nechte se jimi okouzlit.

Témata článku