Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.

Aby mateřství bylo plné radostí Získejte hodnotné příspěvky od ČPZP. Zdroj: ČPZP.cz.

Pro klidný průběh těhotenství

Nadstandardní příspěvek mohou čerpat všechny těhotné ženy a maminky, které jsou pojištěné u České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP). „Jedná se o částku až 1500 Kč, kterou nabízíme v rámci jednoho z našich dlouhodobě nejoblíbenějších produktů, jimž je Manažerka mateřství. Když se k tomu připočte pětistovka nabízená v rámci programu Zdravé dítě a tisícovka pro Ženu po porodu, lze u České průmyslové zdravotní pojišťovny získat až 3 000 Kč. A to už stojí za zvážení, zda být či nebýt u ČPZP,“ komentuje příspěvky tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová. ČPZP v rámci výše uvedených produktů přispívá například na nadstandardní vyšetření, kurzy pro těhotné a psychoprofylaktickou přípravu k porodu.

Spokojená maminka i děti. Zdroj: ČPZP.cz.Spokojená maminka i děti. Zdroj: ČPZP.cz.

Spokojené miminko

Společné aktivity přispívají k prohloubení pouta maminky a dítěte, navíc miminko otužují, psychicky uvolňují. Preventivní program Zdravé dítě nabízí čerstvým rodičům na společné cvičení s jejich kojencem či batoletem příspěvek až 500 Kč. Nebo můžete tento příspěvek od ČPZP využít na edukační kurzy pro matky s dětmi, na kosmetické přípravky k péči o dítě, monitor dechu, chůvičky a odsávačky nosních hlenů.

Zabavit se musí i starší děti

Každá máma ví, že nejlepší je unavit dítě aktivním pohybem. Do deseti let včetně mohou vaše děti čerpat až 1000 Kč v programu Organizované plavecké kurzy. Již pro děti od tří let dále nabízí ČPZP příspěvek ve výši až 500 Kč na sportovní pohybové kroužky, a to v programu Sportovní kroužky.

Na který z příspěvků máte nárok vy? Zdroj: ČPZP.cz.Na který z příspěvků máte nárok vy? Zdroj: ČPZP.cz.

A co vy?

Myslete na to, že vaše dítě potřebuje maminku, která je ve fyzické i psychické pohodě. Odpočívat je třeba s celou rodinou. Pro ženy i muže je určen program Pravidelný pohyb spojený s příspěvkem 700 Kč. Pokud milujete plavání, můžete tento příspěvek v letošním roce nově využít i na permanentku do bazénu. Doklad o zakoupení permanentky v hodnotě nejméně 1 500 Kč stačí předložit na pobočce ČPZP nebo zaslat prostřednictvím aplikace Zdraví v mobilu.

Naše aplikace vám usnadní nejen proplácení příspěvků, ale pomůže vám i s orientací u lékových interakcí, upozorní vás na nevhodnou kombinaci léků s ostatními léky nebo potravinami. Další novinkou je funkce „Nemoci dítěte“. Zjistíte si na základě příznaků, které se u dítěte projevují, o jakou nemoc by mohlo jít. V popisu nemoci vám poradíme, co můžete dělat. Aplikace „Zdraví v mobilu“ je dostupná pro všechny zdarma.

Přidejte se k 1 270 000 pojištěnců České průmyslové zdravotní pojišťovny i vy. Zaregistrovat se můžete online na www.cpzp.cz/205 nebo osobně na kterékoli z více než stovky poboček po celé ČR. Zaregistrujte se do 31.3. a výhody od ČPZP budete moci čerpat již od července. Kompletní nabídka preventivních programů je přehledně uvedena na www.cpzp.cz/programy.

Témata článku

Přečtěte si také