V případu Adámka, který po operaci mandlí zůstává v kómatu, došlo k posunu

O čem všichni mluví

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

* Soud v případu chlapce rozhodl. Zdroj: Profimedia.cz.

Adámek šel na běžnou operaci mandlí

Případ se odehrál v květnu roku 2017, kdy maminka s malým Adámkem Vyčítalem nastoupili do Nemocnice Pardubického kraje na plánovanou operaci nosních a krčních mandlí. Zdánlivě banální zákrok skončil tragicky. Po několika dnech hospitalizace začal tehdy osmiletý Adámek silně krvácet a následně došlo k zástavě srdce.

Dítě zůstalo 13 minut v bezvědomí

Rodina poukazuje na pochybení tamního personálu a podala na nemocnici několik žalob. Podle rodičů dítěte byla v té době ambulance ORL, na kterou malého převezli, zamčená a nikdo tam nebyl.

Doprovázející lékařka od krvácejícího dítěte odešla společně se sestrou hledat lékaře, a matka tak zůstala se synem úplně sama. Přitom v tu chvíli šlo doslova o vteřiny. Adámek byl v bezvědomí dlouhých 13 minut, než se podařilo lékaře sehnat, a samotná resuscitace trvala 40 minut.

Dítě se podařilo zachránit, ale výsledkem je těžké poškození mozku a kóma, které trvá už 17 měsíců.

Rodina požaduje odškodné

Rodina se domáhá odškodného ve výši 22 milionů korun. Nemocnice rodičům nabídla „jako zálohu na péči“ částku 6 milionů korun a celkové odškodné pak vyčíslila na 15,5 milionů. Vyjma toho má mít rodina nárok na neomezené čerpání nákladů na péči. Policie odmítla veřejně sdělovat další podrobnosti k této kauze.

Vyndání mandlí maminky na eMiminu také rozebírají

Je podle vás odškodné v této výši „dostačující“?

Váš příspěvek
AnnaNuvoletta07
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 2 inzeráty 09.09.19 13:08

Odškodnění a všem, kteří malého tu noc zanedbali, sebrat doživotně licenci. Zničit jim život tak, jako oni zničili život svou lhostejností celé rodině. Když jsem viděla tu „doktorku“, jak prošla jako by nic kolem Adámka, tak mi bylo zle. Je to obyčejná hyena která nemá ve zdravotnictví co pohledávat. Fuj. Je mi strašně líto rodiny, tohle si žádné dítě nezaslouží. :(

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 1 inzerát 08.09.19 23:01

Souhlasim s komentarem anitramm, jako jak handrkuje? Ty vodo oni maji zaznam kde by i s prominutim totalni blbec viděl, ze se tam deje jedna chyba za druhou, a oni se jeste musi domahat. Co by chteli vic za dukaz? Myslenky ditete nebo treba rovnou nahravku co se mu deje v tele? Chyby se stavaji ano, ale za fatalni chyby se proste bohuzel plati. Nemocnice by to mela priznat…
Rodine preji at se dockaji spravedlnosti a hlavne hrozne moc sily. Neumim si ani ve snu predstavit co zaziva ta maminka která byla v te nejsilenejsi situaci v ktere muze matka byt. Silena bezmoc. :,(

Příspěvek upraven 08.09.19 v 23:02

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 08.09.19 17:19

@Veveří Šílený, kam až může zajít lidská hloupost a lhostejnost. 8o Dobře, že to medializovali.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 08.09.19 15:05

Nejhorší na tom je, že kdyby to rodina nemedializovala, zametlo by se to pod koberec. Viděla jsem reportáž. Nemohla jsem věřit svým očím, jak kolem prochází lékařka s rukami v kapsách a krvácejícímu chlapci nevěnovala ani pohled.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 07.09.19 20:15

Bože můj. Domáhat se odškodného? To by snad mělo být automatický, že je hanba nefackuje. :zed: Zničit životy jedné rodině a ještě se handrkovat o prachy. :roll:
Doufám, že se rodina Adámka dočká spravedlnosti, i když zdraví maličkého jim to nevratí. :,(

Vložit nový komentář