Jak si vyrobit ten nejhezčí adventní věnec?

Chtěli byste si vytvořit adventní věnec, ale nejste si stoprocentně jistí, jak na to? Nevadí, máme pro vás pár rad a vychytávek. Třeba tip, jaké materiály jsou nejvhodnější a které barevné kombinace letí. Takže si vezměte do ruky tavící pistoli a jdeme na to.

Zdroj: LightField Studios / Shutterstock, Inc. Zdroj: LightField Studios / Shutterstock, Inc.

Jaké materiály zvolit?


Nejhezčí adventní věnec je rozhodně ten z přírodního chvojí. Borovice a jedle vydrží v teple nejdéle, ovšem takový smrk rychleji opadá.

Alternativou jsou adventní věnce polepené prachovým peřím, které vypadá jako čerstvě napadaný sníh. Ovšem tady pozor na správné umístění svíček a hlavně jejich dozor při hoření.

Tip! Svíčky nekapou a také pomaleji ubývají, když je asi na hodinu před použitím ponoříte do studené osolené vody nebo je vložíme do mrazničky.

Netradiční zvolení adventní věnce z prachového peří. Zdroj: Claudia Paulussen / Shutterstock, Inc.Netradiční zvolení adventní věnce z prachového peří. Zdroj: Claudia Paulussen / Shutterstock, Inc.

Jaká barva bude adventnímu věnci slušet?


Letošnímu roku vládne fialová barva, takže se nemusíte bránit odstínům v levandulovém tónu až po temně borůvkovou. Fialová se skvěle doplňuje se stříbrnou nebo zelenou. Avšak vybírejte barevné doplňky s citem, protože není nic horšího než přeplácaný vánoční věnec. Myslete tedy i na to, že méně je někdy více. Dalšími barvami, se kterými nešlápnete vedle, jsou zlatá, červená, zelená, žlutá i modrá.

Fialová je barvou roku 2018. Zdroj: Wolfgang Zwanzger / Shutterstock, Inc.Fialová je barvou roku 2018. Zdroj: Wolfgang Zwanzger / Shutterstock, Inc.

Výroba adventního věnce není žádná věda


Pokud máte zvolený typ materiálu i barvu, můžeme směle začít vyrábět. V případě výběru pouze přírodních materiálů, uvažte z větviček chvojí věnec. Pomocníkem je vázací drát, který se snadno ohýbá a díky své barvě je i skoro neviditelný.

Ozdoby připínejte špendlíkem, nejlépe s neutrální hlavičkou, aby nebyl vidět. Anebo použijte tavící pistoli. Šmrnc rustikálního stylu dodá pár mašliček juty nebo přírodních trav. Jak na správně uvázanou mašli? Stačí projet videa a inspirovat se!

Doplňky, doplňky, doplňky


Krásně budou vypadat přišpendlené sušené citrony, pomeranče a jablíčka. Sušené ovoce si můžete buď koupit, nebo sami usušit v troubě nebo sušičce. Pokud budete postupovat podle návodu a nebudete ovoce nijak překrývat, tak se vám nemůže ošklivě zkroutit (citrony a pomeranče). Ovšem jablíčka krájejte na celá kolečka, ne půlkruhy. Jinak vám z nich zbudou leda křížaly.

Pokud trváte na vánoční ozdobě, není problém ji na adventní věnec přidat. Ovšem zde volte pouze jednotnou barvu, aby se naturální kouzlo věnce nepokazilo.

Parádu udělají i roztomilí sobi, sněhuláci, andělíčci a jiné vánoční postavy. Nejlepší je v takovém případě zvolit dvoubarevnou kombinaci. Adventní věnec bude celistvý a nebude na vánoční tabuli křičet „jsem od kolotočů". Poté už jen stačí zabodnout držáky se svíčkami.

Dekorace nejlépe připevníte tavící pistolí. Zdroj: Agnes Kantaruk / Shutterstock, Inc.Dekorace nejlépe připevníte tavící pistolí. Zdroj: Agnes Kantaruk / Shutterstock, Inc.

Jaké věnce vyrábějí maminky z eMimina?

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Adventní věnec z perníku

19.11.17 22:31
398

Adventní věnec pro začátečníky

16.2.17 14:09
15

Adventní věnec ze šišek

26.11.12 20:34
19

Tvoříte si adventní věnce sami, nebo je kupujete? Napište nám do komentářů.

Témata článku

Přečtěte si také

Vyrobte si: 7 tipů na vánoční dekorace

Jestli je u nás doma něčeho dostatek, jsou to různé vyrobené vánoční dekorace. Některé z nich mám moc ráda a používáme je několikátým rokem. Mrkněte na jednoduché přírodní a papírové dekorace,...

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
24985
29.11.18 12:13

myslíte toho keramického? Je u babičky, tak až se k ní zastavím, vezmu foták :think: Dušičkové věnce jsou už na hřbitově a zapoměla jsem vyfotit :,( Ale možná najdu pár fotek z minulých let :think:
letošní adventní výzdobu mám zatím v hlavě - když se mi podaří, ukážu i tady :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit
14764
29.11.18 12:03

@pe-terka Jéé a nemáte fotku? :)

Monika

  • Zmínit
  • Nahlásit
24985
23.11.18 18:15

Adventní i dušičkové věnce tvořím sama - většinou z různého chvojí (u toho občas pěkně nadávám, ptž bývá pichlavé)! Dalším oblíbeným materiálem jsou šišky - s pomocí tavící pistole je lepím na slaměný korpus, pak bud nalakuji, nebo dám nějaký lesklý barevní sprej :think:
Když jsem chodila s dětmi do keramiky, vytvořily jsme veněc keramický adventní - kruhový základ, na něm kalíšky na svíčky a andílci :andel: Je krásný dosud, má ho na stole moje babička

  • Zmínit
  • Nahlásit