Otestováno dětmi: Baví je Chytré vějíře?

Učit se zábavnou hrou, to je ideální pro každé dítě, viďte? S dobrými pomocníky to jde jedna báseň, jako třeba s Chytrými vějíři, které jsme s dětmi vyzkoušeli.

* S Chytrými vějíři od Kvída se zabaví i marůdci.

Ani si nevšimne, že se učí

Chytré vějíře mají na každé kartičce otázku a pod ní různé obrázky. Úkolem dětí je zjistit správnou odpověď a tu si pak zkontrolovat v druhé části kartiček, kde se zároveň dozví i mnoho zajímavostí. Menší hrají samozřejmě s rodiči, větší už mohou sami.

Tuto interaktivní zábavu doporučujeme nejen na domácí hraní, ale také na cesty nebo když je dítko nemocné. Kvídovy Chytré vějíře od Albi napomáhají rozvíjet zvídavost, logiku i nadšení do poznávání nových věcí.

Šíma a Chytrý vějíř U nás doma

Chytrý vějíř U nás doma je určený pro malé děti, konkrétně od dvou let věku.

Můžeme říct, že je připravený hlavně pro jejich rodiče, které inspiruje, jak mohou dětem pomoci v rozvoji motoriky i smyslového vnímání. Z toho důvodu je plný zábavných úkolů, které maminka nebo tatínek svému dítku zadá.

„Vějíř mi ukázal spoustu drobných úkolů, které Šíma rád splní, a ještě se přitom skvěle pobaví i něco naučí. Většina z nich by mě samotnou nenapadla,“ přiznává maminka Hanka.

Kuba a Chytrý vějíř 7+

Kubík je z dnešních „testerů“ nejstarší, a tak dostal Chytrý vějíř pro největší. Ten připomíná kvíz: 100 otázek, na které má dítě odpovědět, 100 správných odpovědí… a spousta zajímavostí navíc.

„Chytré vějíře Kubu moc baví. Myslím, že je to skvělá zábava pro děti jakéhokoliv věku. Kuba ho bere jako knížku a sám si čte otázky a hledá správné odpovědi, i když většinou mě do toho zapojí. A musím říct, že je to mnohdy přínosné i pro mě,“ říká Martina.

Davídek a Chytrý vějíř Lidské tělo

Děti, které baví zjišťovat, jak funguje lidský organismus, bude zajímat Chytrý vějíř, který se téhle tematice věnuje. A opět: 100 otázek i 100 odpovědí a nekonečné množství zábavy plné učení.

„Z edice Kvído od Albi již máme doma několik kousků. Chytré vějíře jsou posledním přírůstkem. Už jsem si říkala, že je to zbytečné a že syna nebudou bavit. Opak byl pravdou. Dokonce jsem zjistila, že si zapamatoval věci, které se z karet dozvěděl. Kvituju to, že správné odpovědi jsou na další kartě a ne hned pod otázkou,“ prozradila maminka Zuzka.

Jakou edukativní hru od Kvída mají rády vaše děti?

Článek vznikl ve spolupráci s Albi.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
1396
26.12.19 16:37

Našeho pětileťáka vějíře baví, první jsme dostali za nákup v Albertovi (jedná se o syntézu úkolu z jiných vějířů, které Albi klasicky prodává), další jsme dokupovali. Za nevýhodu vidím spíše relativně měkký papír a to, že šroubek, který jednotlivé stránky drží pohromadě, lze snadno rozšroubovat, takže už jsem nejednou stránky řadila a navlékala zpátky. Některé úkoly jsou snadné, jiné jdou ještě mimo nás (většinou ty spojené s čtením či poslechem čteného slova), ale občas nestačím zírat, jaké dotazy dítě při koukání na obrázky napadnou.

  • Nahlásit
  • Zmínit
25.12.19 17:18

Upřímně? Nebaví, po prvním splnění úkolů si dcera (6) pamatuje jak zadání, tak odpovědi. Navíc úkoly mnohdy neodpovídají uvedenému věku, vedle úplně triviální otázky je otázka týkající se znalostí, které v daném věku dítě nemůže mít, např. násobilka u pětiletého. Za mě velké zklamání.

Příspěvek upraven 25.12.19 v 17:18

  • Nahlásit
  • Zmínit