Otestováno dětmi: Hra, která baví i učí o zdravé stravě

Podzim a nadcházející zima přímo vybízí k deskovým hrám. Tak udělejte celé rodině čaj s medem, nakrájejte do misky jablíčko a bavte se u hry Zdravouš a Mlsanda. Pro děti bude nejen zábavná, ale nenápadně je také mnohé naučí.

Hrajte si a učte se

Naše Emily má stolní hry ráda, nicméně musí se u nich neustále něco dít, jinak její pozornost přitáhne něco jiného a hraní dá košem. Hru Zdravouš a Mlsanda jsem jí sbalila s sebou na cestu do Jižního Tyrolska, kde jsem věděla, že bude po večerech na deskovku ideální příležitost.

Když jsme hru vybalili, museli jsme s manželem uznat, že je velmi nápadité krabici využít pro hrací plochu. Vše, co ke Zdravoušovi a Mlsandě patří, krásně barevně ilustrované.

Hra obsahuje žetony s obrázky jídel (zdravých i nezdravých), žetony s klíči, dva typy kartiček, umělohmotnou pinzetu, kostku, otáčecí kolo na losování, kartonovou studnu a věž i krásné figurky.

Na první pohled se tak zdá, že je hracích prvků příliš. Z vlastní zkušenosti však můžu říct, že si stačí zahrát jednu hru s pomocí pravidel, a brzy je pochopíte. Navíc různorodost dělá hru zajímavou po celou dobu. A to i pro děti, které třeba pexesem nijak nenadchnete (ověřeno na Emily :) ).

O Zdravoušovi a Mlsandě

Hra je určená:

  • pro děti od 5 let
  • 2 až 5 hráčů

Hra Zdravouš a Mlsanda trvá cca 30 minut a rozvíjí pozitivní vztah k pohybu manuální zručnost, znalosti o zdravé výživě a schopnost pracovat v týmu.

Chcete také otestovat Zdravouše a Mlsandu? Stačí se přihlásit v soutěžním článku »

Článek vznikl ve spolupráci s Albi.

Autor:

Jana napsala knihu Mámou s humorem. Věnuje se také vlastnímu blogu. Píše sice pro řadu online magazínů, její srdcovou záležitostí ale zůstává eMimino. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...