Došel vám antibakteriální gel? Vyrobte si ho podle našeho návodu

Kvůli pandemii je složité sehnat některé zboží, třeba antibakteriální gel na ruce. A proto jsme zjistili, jak si ho doma snadno vyrobíte.

Došel vám antibakteriální gel? Vyrobte si ho podle našeho návodu Antibakteriální gel je stále nedostatkovým zbožím. Zdroj: Profimedia.cz.

Vyrobit antibakteriální gel není složité

První možností je antibakteriální gel z 96% alkoholu a aloe vera gelu, který se dá ještě v některých lékárnách sehnat. Správný poměr těchto dvou složek je 2:1.

Dezinfekce podle Světové zdravotnické organizace (WHO)

WHO doporučuje si dezinfekci rukou připravit z glycerinu (známý též jako glycerol), 3% peroxidu vodíku a litru čistého alkoholu (ideálně 96% etanol nebo 99,8% izopropylalkohol).

Do litrové lahve nalijete 830 ml alkoholu, ke kterému stříkačkou přidejte 42 ml peroxidu vodíku. Směs důkladně promíchejte a pak přidejte novou nebo převařenou stříkačkou 15 ml glycerolu a znovu promíchejte. Nakonec stačí dezinfekci doplnit převařenou vodou. Pro lepší vůni můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. Antibakteriální účinky má třeba levandulový, tymiánový nebo tea tree.

O antibakteriálních gelech na eMiminu diskutujete

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Kde na netu koupit antibakteriální gel?

7.4.20 15:20
38

Paralen není

19.3.20 20:19
49

Podívejte se také na náš snadný návod na ušití roušky »

Autor:

Klárka se už řadu let věnuje dětem, a to v rámci neziskového sektoru i dětského oddílu. Na eMiminu a Arome působí jako redaktorka. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...