Babské rady, které vás při nachlazení zaručeně postaví na nohy

Zima je obdobím různých nachlazení, rýmiček a chřipek. Co ale dělat, když už nás nějaká ta nemoc skolí? Pojďte se podívat na „10 babských rad“, díky kterým bude celá vaše rodina opět zdravá.

*
Zdroj: Ekaterina Kondratova / Shuttestock, Inc
Povolejte na pomoc zázvor a křen 1/10

Prospěšnost kombinace medu a zázvoru je všeobecně známá. Přidejte do téhle rovnice ještě křen a získáte účinný léčivý nápoj. Křen můžete také pojídat strouhaný smíchaný s medem.

*
Zdroj: olepeshkina / Shuttestock, Inc
Doplňte vitamíny zelím 2/10

Nakopněte svoje zdraví pomocí kysaného zelí či zelného salátu. Tuto vitamínovou bombu znali již naši předci, kteří ji používali k detoxikaci organismu, léčbě střevní mikroflóry a správnému zažívání. Recept: Zelný salát s křenem

*
Zdroj: Africa Studio / Shuttestock, Inc
(Ne)tradiční obklady 3/10

Obklady jsou skvělým pomocníkem nejen při srážení horečky, využít je můžete i při bolesti v krku. Namažte tenkou vrstvu vepřového sádla na pruh látky, který přeložte, aby sádlo bylo uvnitř látky a omotejte ji nemocnému kolem krku. Ten ještě ovažte teplým šátkem.

*
Zdroj: NADKI / Shuttestock, Inc
Zlaté mléko 4/10

Už jste slyšeli o zlatém mléku? Na přípravu je velmi snadné, dbejte však na kvalitu ingrediencí. U dětí také buďte opatrní s množstvím koření. Recept: Zlaté mléko

*
Zdroj: Sokor Space / Shuttestock, Inc
Poznejte sílu černé ředkve 5/10

Černá ředkev je známá po tisíce let. Ceněná je zejména pro svůj vysoký obsah vitamínů, minerálů a látek zvaných fytoncidy. Právě ty jí dodávají antibiotické účinky pro boj nejen s nachlazením. Recept: Sirup z černé ředkve s medem

*
Zdroj: Anna Hoychuk / Shuttestock, Inc
Silný vývar z kostí 6/10

Další z léty prověřených tipů je vývar. Ať už kuřecí, nebo vepřový, hlavně když má pořádnou sílu. Navíc z něho můžete vykouzlit také česnečku, která pomůže od rýmy i nachlazení. Recept: Silný vývar z kostí

*
Zdroj: Rido / Shuttestock, Inc
Lázeň pro nohy 7/10

Jak zatočit s ucpaným nosem? Dejte si nohy do nádoby s horkou vodou. Vedle si připravte ponožky, které vymáchejte ve studené vodě a vyždímejte. Z horké koupele vklouzněte do studených ponožek, navlékněte přes ně ještě pár suchých a zalehněte do postele.

*
Zdroj: Ongala / Shuttestock, Inc
Pěkně to vypoťte 8/10

Tělo je potřeba prohřát nejen zevnitř, ale i zvenku. Sauna vám pomůže s obojím. Pořádně se v ní zahřejete a nemoc vyženete. Se studenou sprchou ale radši opatrně.

*
Zdroj: Whiteaster / Shuttestock, Inc
Načerpejte sílu z cibule 9/10

Dalším skvělým pomocníkem v boji s nachlazením je cibule. Jen ji oloupejte, nakrájejte na kolečka a zalijte vařící vodou. Pro podpoření účinku přidejte med, citron, hřebíček či skořici.

*
Zdroj: Ildi Papp / Shuttestock, Inc
Medvědí mléko (nejen) pro pány 10/10

A na závěr něco pro naše muže - medvědí mléko, které je kombinací medu, horkého mléka a panáka rumu. To ho postaví na nohy nejen při rýmičce, funguje totiž i jako vyprošťovák z kocoviny.

Autor:

Lucka v eMiminu začínala jako adminka a postupně se vypracovala až do obchodního/account týmu. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Textuje také soutěže, testování a recenzní články. Ráda si také občas napíše receptový nebo jiný článek. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
16.9.20 00:51

Kašel prič s ním

Od kašle nám pomůže, když nakrájíme cibuli na jemno zasypeme cukrem tak dvě lžičky a necháme do druhého dne stát cibule pustí šťávu a můžeme užívat třikrát denně jednu až dvě lžičky když šťáva dojde uděláme další. Jednoduché a na kašel super :palec:

  • Zmínit
  • Nahlásit