Babybox nové generace má zajistit větší bezpečnost a rychlejší přivolání pomoci

Stávající Babybox v mělnické nemocnici byl nahrazen novým zařízením. Modernější verze a strategické umístění má zvýšit bezpečnost dětí a urychlit příchod personálu.

Babybox nové generace má zajistit větší bezpečnost a rychlejší přivolání pomoci V mělnické nemocnici mají nejmodernější Babybox. Zdroj: AMI Communications.

Moderní Babybox v mělnické nemocnici

V mělnické nemocnici byl nainstalován Babybox už v roce 2009. Od té doby se v bezpečnostní schránce ocitly tři děti. Letos, konkrétně 19. března, byl stávající Babybox vyměněn za modernější verzi. Umístěný je u oddělení Neonatologie, takže se lékaři o dítě postarají prakticky ihned po vložení do boxu.

Nová bezpečnostní schránka je vyrobena z nerezového plechu, má automatická dvířka, která se zavřou, jakmile je dítě uvnitř. Schránka disponuje fotobuňkami, které zajistí, aby nedošlo k přivření jeho ručiček nebo nožiček. Nechybí ani klimatizace a náhradní zdroj energie. Babybox je napojený na mobilní telefony zdravotníků i stálou službu nemocnice. Všechny tyto vlastnosti miminku zajistí bezpečnost a co nejrychlejší péči lékařů.

Babyboxy rozebíráte také v diskuzích

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Babyboxy v ČR - zrušení?

9.1.12 20:25
10

Babybox a nalezení ročníhoc chlapečka

12.11.11 17:17
70

Jaký máte názor na Babyboxy a jejich funkci?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2722
7.4.20 15:18

@Janli Nesmí si pamatovat adresu :P

  • Zmínit
  • Nahlásit
19094
7.4.20 00:25

Nechci rýpat, ale adminky, víte k čemu takový článek v současné době nabádá…:mrgreen: Ještě tam chybí informace, jak velké dítě lze do babyboxu nacpat… 8)

  • Zmínit
  • Nahlásit