Pečovat, chránit, milovat. Pro každodenní spokojenost těch nejmenších

Mast Bepanthen Baby je každodenní pomocník pro miminko i pro vás. Díky panthenolu a mandlovému oleji poskytuje trojitou péči – přirozeně regeneruje, hydratuje a pomáhá chránit namáhanou pokožku. Ať už se jedná o dětský zadeček nebo bradavky maminek při kojení.

Pečovat, chránit, milovat. Pro každodenní spokojenost těch nejmenších Trojitá péče o miminka i maminky. Zdroj: Bepanthen.

Co potřebují zadečky miminek?

Pokožka novorozence je hebká, tenká, růžová, někdy i s nádechem domodra (to pokožkou prosvítají cévy). Nemá vyzrálou kožní bariéru, ani povrchový ochranný kyselý plášť – proto je pro mnohé látky propustná a náchylná k působení nepříznivých vlivů. Pokožka miminek je obzvlášť citlivá, zranitelná, s vyšším rizikem vzniku infekce. Na nepříznivé vlivy a cizorodé látky může reagovat zánětem či podrážděním.

Celý den i noc je pokožka zadečku překrytá plenkou a vystavena vlhkosti, teplu, tření o plenku, působení moči a stolice. Toto prostředí pro ni není zcela přirozené. Proto čím déle necháte zadeček „větrat“, tím je ve větší pohodě a rychleji regeneruje. Důležitá je také velikost, materiál a složení plenek a také volba přípravku, kterým zadeček ošetřujeme.

Prevence vzniku opruzenin

Ochranná mast Bepanthen Baby je šetrná, vhodná pro každodenní používání. Poskytuje trojitou péči – přirozeně regeneruje, hydratuje a pomáhá chránit namáhanou pokožku. Obsahuje panthenol, mandlový olej a další prospěšné složky.

Nanáší se v tenké vrstvě na zadeček a případně na místa, která je nutná chránit – typicky pod krčkem a na faldíky, při každém přebalování a před každým delším spinkáním. Většina maminek potvrdí, že správnou každodenní péčí o pokožku zadečku se dá omezit riziko vzniku opruzenin a přispět tím k rodinné pohodě plné lásky a spokojenosti.

Jak ošetřujete zadeček vašeho miminka vy? Zdroj: Bepanthen.Jak ošetřujete zadeček vašeho miminka vy? Zdroj: Bepanthen.

Trojitá péče – péče o miminko, maminku a celou rodinu

Aby se riziko vzniku opruzení zadečku miminka snížilo, je vhodné o pokožku pečovat:

  • Miminko často přebalujte, nenechávejte ho dlouho v mokrých plenkách,
  • po každém kakání jemně, ale pečlivě omyjte zadeček vodou a osušte,
  • nechte zadeček vždy chvíli větrat,
  • před zabalením do čisté plenky ošetřete zadeček tenkou vrstvou masti, která pomáhá chránit pokožku, na celý zadeček stačí množství velikosti hrášku.

Bepanthen Baby vytváří na pokožce prodyšnou průhlednou ochrannou vrstvu a přispívá k posílení přirozených regeneračních procesů pokožky. Myslí však i na maminky. Kojení přináší řadu výhod a je nejpřirozenějším způsobem výživy. I tak ale někdy může být, především z počátku, pro bradavky nepříjemné. Proto je vhodné pečovat i o jejich velmi citlivou pokožku. Pro rychlejší přirozenou regeneraci bradavek je vhodné pravidelně aplikovat mast Bepanthen Baby.

Více se dočtete na stránkách Bepanthenu »

Témata článku

Přečtěte si také

Postavte se virům a bakteriím s pomocí přírody

  • 01.02.21
  • komerční sdělení

Nejrůznější léčivé bylinky vám mohou pomoci v prevenci i proti novému typu koronaviru SARSCoV2 a poskytují spolehlivou ochranu proti chřipce nebo nachlazení. Naději vědci vkládají především do...