Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan

Těhotenství přináší hodně zajímavých situací a stavů, které jsou jiné než obvykle. Máte chuť na jídlo, které jste předtím nemohla ani vidět, kombinujete zdánlivě nekombinovatelné, zdají se vám divoké sny a nálady střídáte jako ponožky. Poznáváte se?

Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan Těhotné ženy mohou mít různorodé chutě. Naše kolegyně si například do jídla přilévá ocet. Zdroj: Ingimage

Zvláštní emoce, chutě, vůně i okamžiky

Těhotenství je nekonečná studnice zážitků a emocí. Některé jsou humorné, jiné už méně. V diskuzích na eMiminu, ale i u nás v redakci, jsme našli spoustu inspirace a byla by škoda se o ni nepodělit.

Divné chutě, které nedokážete ovládnout

Chuť na kyselé okurky je v těhotenství celkem běžná. I když často se tyto chutě ještě více zvrtnou a vy si dáváte jídla, která byste normálně nikdy nepozřela. Naše kolegyně Iva vzpomíná na své první těhotenství, kdy měla neodolatelnou touhu ochutnat molitan. Dnes už se tomu směje a dodává, že u druhého těhotenství se podobným choutkám naštěstí vyhnula.

Spořádala jsem jich klidně 5 denně a nosila je všude sebou venku i po bytě. Až časem se manžel svěřil, že ke konci už se mu při pohledu na okurky dělalo špatně už v krámě.
Normálně nepiju alkohol, ale v těhotenství jsem měla pořád chuť na víno. Běžně bych nepozřela kachnu nebo husu a jako těhotná i několikrát týdně. Odeznělo to přesně s porodem, kdy mi manžel upekl na přivítanou kachnu a už mi smrděla.

Kamarádka mi zase vyprávěla, že jí v těhotenství měla chuť na hlínu. Prý ji stačilo jen přičichnout k čerstvě nakypřené hlíně a byla spokojená. Holt ne nadarmo se těhotenství označuje jako jiný stav.

Josefina z eMimina, která porodí co nevidět, se svěřila, že byla vždycky tak trochu ujetá na hodně kyselé. V těhotenství se to ale ještě znásobilo. „V posledním, devátém měsíci, mám neustále chuť si vymačkávat citron jen ta do úst, tak to udělám. Když není po ruce citron, naperu si na jazyk pár celaskonů a do jídla si v nestřežené chvíli přilévám ocet, aby bylo správně kyselé. Také s přicházejícím porodem mám hroznou chuť na pálivé," říká.

Voní vám to, co ostatním smrdí

V těhotenství se neobjevují jen divné chutě, ale najednou vám voní, a naopak smrdí věci, které jste dříve ani nevnímali. Přepálený tuk, benzín, odlakovače, cigarety, to co běžným „smrtelníkům" rozhodně není příjemné, táhne některé těhulky jako magnet. Máte pocit, že se vaše čichové schopnosti mnohonásobně zvýšily. Pamatuji si, že v prvním trimestru jsem si připadala jako pes. Žádný pach mi neunikl.

Ačkoliv jsem nekuřačka, v těhotenství mi vůně cigarety připadala úžasná. Dokázala jsem jít za kuřákem kamkoliv.
Já miluju vůni desinfekce na ruce a spreje, co máme v kuchyni. Strašně mi voní citronové čistidlo Frosch, často si pouštím na čelní sklo vodu z ostřikovače, když někam jedu.
Těhotenství přináší řadu bizarních situací. Zdroj: Natalia Deriabina / Shutterstock, Inc.Těhotenství přináší řadu bizarních situací. Zdroj: Natalia Deriabina / Shutterstock, Inc.

Situace, na které nikdy nezapomenete

Těhotenství často přináší zajímavé situace, ve kterých se běžně neocitnete. Často jsou to momenty, na které budete vzpomínat celý život, i když vám v tu chvíli moc do smíchu nebylo. Zmatenost, roztržitost, emocionální výkyvy, to vše k jinému stavu zkrátka patří.

Volali mi výsledky genetických testů, zrovna když jsem byla v obchodě Camaieu v převlékací kabince. Když mi řekli, že to bude holčička, brečela jsem radostí. Přiběhly ke mně všechny prodavačky, protože si myslely, že rodím.

Naše bývalá kolegyně Janča byla v těhotenství občas trochu zmatená a dávala například špinavé nádobí do lednice místo do myčky.

Josefina Wichsová to jen potvrzuje: „Co jsem nevymyslela před těhotenstvím, to už teď jen tak nevymyslím. Myslím, že můj mozek se prostě začal zaměřovat na více nových informací a výkony, které podával v práci před otěhotněním, se mi teď těžko dosahují. Přes poledne často musím překlenout chvíli, kdy se mi chce neodolatelně spát a rozhodně nejsem schopná se do myšlení ani trochu dokopat. Můj milující snoubenec a nastávající otec je ke mně ale shovívavý. Říká mi, že nejsem hloupá, jen zrovna plním hlavně funkci inkubátoru. Roztomilého."

A protože u nás v kanclu máme hotový babyboom, přidala svou zkušenost i další kolegyně Diana, která má pod palcem adminování. Zmiňuje, že se díky těhotenství vnitřně zklidnila. „Dřív jsem bývala vzteklá nepříjemná a teď všechno je v pohodě. Na nikoho neřvu, s nikým se nehádám. Jsem teda i víc v klidu v oblasti sexu, tolik to nepotřebuju jako dřív a to jsem se podezírala i z nymfomanie," říká s úsměvem.

A na jaké vtipné historky z těhotenství vzpomínáte vy?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1557
21.2.21 12:36

V prvním těhotenství jsem měla chuť na křídu :mrgreen: takže se divným chutím vůbec nedivím. Také nejím moc maso(nechutná mi)ale vždy v těhotenství na něj chuť mám. No a teď jsem na začatku dalšiho těhotenstvi a jsem úplně alergická na manžela(chudák, přitom je hodný :lol: ) to jsou ty hormony no :lol:

  • Zmínit
  • Nahlásit