Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství a porod

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu patří. Podívejte se na odvážné maminky, které přijaly těhotenství se vším všudy a naučí vás své tělo milovat takové, jaké je.

„Mé tělo po porodu vypadalo stále stejně“

Elise Raquel je australská maminka tří dětí, která se nechala vyfotit hodinu po svém posledním porodu. Chtěla totiž ukázat, jak ve skutečnosti tělo novopečené maminky vypadá. Fotku uveřejnila na svém profilu, který sleduje více než 37 000 uživatelů.

Hodně lidí se mě ptá, proč jsem se rozhodla sdílet tak osobní fotku veřejně na internetu. Pokusím se to vysvětlit. Když jsem čekala první dítě, skutečně jsem neměla tušení, jaké to po porodu bude. Nikdo mi neřekl, že můžu vypadat pořád těhotně i poté, co porodím. Všichni mi naopak tvrdili, že jsem mladá, takže mé tělo bude vypadat tak jako předtím, a tomu jsem věřila. Věřila jsem tomu stejně jako mnoho jiných žen, které si prohlíží časopisy, kde celebrity ukazují své fotky a vypadají na nich jako modelky, přestože jsou několik týdnů po porodu. Také jsem si myslela, že to tak bude.

Příspěvek sdílený Formerly eliseraquel (@raisingyounglo­ves), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-07-14T10:12:16+0­0:00“>Čec 14, 2017 v 3:12 PDT</time>

„Uvolněná kůže mě dělá větší“

Mia Redworth je maminka, která momentálně žije v Londýně. Sama vychovává malého syna, který jí změnil život i tělo. Podle svých slov nebyla připravená na to, jak tělo po porodu vypadá, a dlouho s ním nebyla spokojená. Založila si proto vlastní profil, na kterém se nestydí ukázat ve spodním prádle. Povzbuzuje tak ostatní maminky, aby se měly rády.

Každá by na svém těle něco změnila a u mě by to určitě byla vytahaná kůže. I když mám znovu svou předporodní velikost a z boku vypadám hubeně, uvolněná kůže mě dělá větší. Přestože nevypadám tak, jak bych chtěla, nic mě nezastaví ukázat své mateřské tělo na pláži. Mějte se rády navzdory všem nedostatkům, užívejte si života, jste krásné.

Příspěvek sdílený BODY POSITIVE MAMA (@miaredworth), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016-07-30T10:45:43+0­0:00“>Čec 30, 2016 v 3:45 PDT</time>

„Čekala jsem, až přítel vejde do místnosti a svede mě“

Constance Hall píší i ty největší světové deníky, jako jsou The Telegraph a Daily Mail Online. Australanka vede úspěšný blog, napsala knihu s názvem Jako královna a momentálně čeká pátého potomka. Dohromady bude mít rodina sedm dětí, protože její partner Denim Cooke má dvě děti z předchozího manželství. Constance se nezdráhá popsat věci tak, jak je cítí. Ať už se jedná o vztah nebo mateřství.

Včera jsem se snažila být pro svého přítele sexy. Byli jsme asi na 3 minuty bez dětí, oblékla jsem si kalhotky s leopardím vzorem, oholila jsem si podpaží a čekala jsem, až vejde do místnosti a svede mě. Když se ale konečně objevil, podíval se na mě a začal se smát. Myslel si, že je to vtip… Ještě předtím, než jsem se stačila urazit, jsem se začala smát taky. Smích je totiž dost sexy.

Příspěvek sdílený constanceandtribe (@mrsconstance­hall), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016-11-06T21:08:19+0­0:00“>Lis 6, 2016 v 1:08 PST</time>

„Až po čtyřech letech mám pocit, že mé tělo patří zase mně“

Kanaďanka Elliana Gilbert je fotografka, která dokáže citlivě zachytit porod i mateřství. Na jejím instagramovém profilu můžete někdy vidět i ji samotnou. Třeba krátce po porodu. U fotky upřímně přiznala, jak se cítila.

Já, osm dní po porodu. Byla jsme vyčerpaná, zpocená, pořád zkrvavená, moje prsa se nalévala mlékem, aby mohla podpořit jak novorozeně, tak mé dvouleté dítě. Tohle byla jediná poloha, ve které jsem zvládla ležet a mít je oba dva u sebe. Stejně vypadal celý první rok a až téměř po čtyřech letech mám pocit, že mé tělo patří zase mně.

Příspěvek sdílený e l l i a n a g i l b e r t (@ellianagilber­tphotography), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-11-04T17:07:31+0­0:00“>Lis 4, 2017 v 10:07 PDT</time>

„Rozpor mezi tím, jak vypadám a jak se cítím“

Profesionální sportovkyně Stephanie Rothstein Bruce otěhotněla dvakrát po sobě. První syn se narodil v červnu 2014 a druhý hned v září dalšího roku. Stephanie oba porody zaplatila rozestupem přímých břišních svalů, které se od sebe doslova oddělily. Přes intenzivní trénink jí na břiše zůstává povislá kůže. Hlavu si s tím ale neláme, naplno si užívá roli mámy a prý se nikdy necítila lépe.

Když se podíváte na mé břicho, uvidíte hodně vytahané kůže, strie, ďolíčky, tmavé skvrny. Přesto si ráda obléknu jen sportovní podprsenku a kraťasy a jdu ven běhat. Ve skutečnosti běhám lépe než před porodem a trénuji na olympiádu. Když se podívám dolů na své břicho, cítím pouze zvláštní rozpor mezi tím, jak vypadám a jak silně, rychle a šťastně se cítím.

Příspěvek sdílený Stephanie Rothstein Bruce (@stephrothstein), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2017-11-14T23:58:35+0­0:00“>Lis 14, 2017 v 3:58 PST</time>

Změnilo se vaše tělo po porodu? Dejte nám vědět v komentářích.

Témata článku

Váš příspěvek
baracudas
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 21.01.18 18:26

Tenhle typ exhibicionismu naprosto nechápu. Jako rozumím tomu, že ne všechny jsou po porodu modelky (mě nevyjímaje), ale dávat extrémně povislé a zjizvené břicha jako reprezentaci supermatky na web, no to snad…

Ploskutáček
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 17.01.18 11:29

No já to zase chápu, chtějí ukázat, že mají kule se prezentovat, že se nestydí za povislá břicha a vycucaná prsa. Mně osobně se to taky moc nelíbí, ale možná je za tím snaha vytvořit ten protipól sexy těhulím, jindy zas nafotí akty důchodci, nic proti. Ale já za tím vidím spíš snahu na sebe upozornit a lehce šokovat…

Petája
Kecalka 448 příspěvků 17.01.18 06:43

Tak to me zustal po porodu zadek a stehna, mam dve deti, hospodarstvi, chlap je dlouho v praci, takze litam cely den zastavim se az vecer a konecne se v klidu najim, kdyz uz deti spi…urcite to holky znate. Myslim si, ze hodne dela i to, jak je clovek ke svemu okoli mily, prijemny a jakou energii vyzaruje…muzu byt jak,,Lolitka", ale kdyz ma clovek v sobe neco, co druhym nesedi, chova se jak pipina, tak si proste ani neskrtne. Meli bycho na sobe pracovat hlavne vnitrne, jak budu spokojena doma, jak se budu chovat k ostatnim, jakou energii budi vydavat, takovou me budou brat…Ale je na druhou stranu pravda, ze zase trosku o sebe dbat zenska musi :)..

sao
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 16.01.18 22:52

No, a já jsem nikdy vůbec neřešila jak bude mé tělo vypadat. Ani mě vlastně nenapadlo nad tím přemýšlet, maximálně v souvislosti s tím, zda ještě obleču své staré kalhoty. A můj manžel nějaké moje břicho už vůbec neřeší. Mám 4 děti, tzn. 4 porody… Všechny děti po narození kolem 4 kg. A vážím stále stejně, jako před prvním otěhotněním, ne-li spíš méně. Strií mám minimálně a nejsou vůbec vidět. Kůži na břichu mírně volnější, ale taky nic hrozného. Jediný vážnější problém je diastáza, která sice taky není vidět, ale vím o ní a nic s ní nedělám, protože není čas. Po čtvrtém porodu mi cca 14 dní zůstalo trošku zvětšené bříško, a dokonce jsem se tak cítila líp. Pořád jsem doufala, že díky těhotenství konečně přiberu, protože by mi to neuškodilo, cítila bych se tak víc jako ženská, a ne furt jak malá holka. Ještě v době, kdy jsem měla 2 děti, si mnozí mysleli, že jsem jejich starší ségra. Holt genetické dispozice. Do dalšího těhotenství už ale nepůjdu, radši se o přibrání pokouším jinými způsoby, především jídlem, to je přecejenom příjemnější :D

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 16.01.18 17:19

Já jsem po porodu ještě o 3 kg lehčí než před těhotenství a bez jediné strie na těle :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 11:24

Je to jak u koho a tak trochu nechápu, proč tady ukazují jen ty ženy, na kterých to nechalo následky. Mám v práci kolegyni a ta je tak hubená, že bych jí vůbec netipla dvě děti. Obě měli přes 3,5 kila a ona má břicho i prsa po kojení jako sedmnáctka, takových znám víc…Jsou i ty druhé případy a já jsem se začala k nim přidávat v době mého pobytu na mateřské. 14 dní od porodu jsem vážila méně než před těhotenstvím, za dva měsíce o 10 kilo více a nyní mám o 15 kilo víc (syn má rok a půl). Břišní svaly mám pevný a byla jsem i na vyšetření, protože jsem se bála, zda nemám distázy. Nemám, mám akorát na svalech totální nános tuku. To samé na stehnech. Strie se mi téměř vyhnuly na břiše, mám jen dvě malé, do roka od porodu byly bledé a jsou téměř neviditelné (ač se divím, když vážím víc než v těhotenství), minimum jich mám na stehnech a na prsou jsem neměla skoro žádné. Jinak za mě to teda nejvíce odskákaly ty prsa, jenže co člověk čeká, když má před těhotenstvím déčka, že jo :mrgreen: :mrgreen: :D Na druhou stranu dnes žijeme v době, kdy jsou všechny tyto problémy řešitelné a myslím si, že se za to ženská nemá ani stydět, když to nutně potřebuje. Sama nad modelací prsou uvažuji a pokud se mi podaří zhubnout a zůstane mi svěšená kůže, nechám si ji s klidnou duší odřezat.

Ketris
Echt Kelišová 9595 příspěvků 15.01.18 12:19

Mně se teda tělo změnilo o 100% strií mám dost, ale jsem pyšná, že jsem odnosila zdravé dítě :srdce:

Patie
Ukecaná baba ;) 2465 příspěvků 1 inzerát 15.01.18 10:53

Já přibrala 14 kg, bříško jsem měla nakonec docela velké, ale velmi rychle splasklo a neměla jsem žádné strie. Samozřejmě není tak hezké a pevné jako předtím, ale nic, s čím by si cvičení neporadilo (jen jsem se zatim nedokopala :mrgreen: ). Výraznější změnu vidím hlavně na prsou, kojím 4 měsíce a už teď je mám jak oslí uši :lol: Ale nikterak mi to nevadí, tak to prostě je.

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 15.01.18 10:39

Já jsem přibrala málo, u prvního 6kg, to jsem měla dole prakticky hned, u druhého 12kg, co měla dolu asi za 14 dní, vždy půl roku po porodu mám tak o 5kg méně, než moje běžná hmotnost..Jak vypadají prsa, netuším, protože už několik let jsem buď těhotná nebo kojící nebo obojí…Na těle mnoho změn nemám, mám sice větš prsa, diastázu, asi tak o číslo větší kůži na břiše(co je paradoxně vidět v době, když jsem nejvíce vyhublá, k tomu miniobvodu se už prostě nezatáhne), o půl čísla větší nohu, ale jinak si nesěžuji. Nemusela jsem vyřazovat moc oblečení spíš mne některé typy klahot tlačily na břiše v oblasti jizvy)..Teď čekám třetí dítě a předpokládám, že to bude podobné…Všechny děti jsem měla po třicítce..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 09:16

Mám za sebou těhotenství s dvojčaty, přibrala jsem 20 kg, břicho jsem ale na dvojčata měla celkem malé a rodila jsem o 7 týdnů dřív. Samotnou mě překvapilo jak rychle šla váha dolů (3 měs po porodu jsem byla na své původní váze) a že u mě nějaké výrazné změny na těle nejsou (ted jsem už 4,5 roku po porodu). Jasně bříško není uplně tak ploché, jako bylo před dětmi, ale ani to není žádná nevzhledná pneumatika, nemám problém se v létě vsléknout do plavek. Strie se mi naštěstí vyhly. A prsa 14 měsíční kojení také zvládla bez větší újmy :mrgreen: K.

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 15.01.18 09:06

@andelka83

Dobrý den, u mě to samé. Nikdy jsem nebyla pevnější a štíhlejší, i manžel mi chválí, jak mi to po dětech sluší. Zhubla jsem více, než jsem přibrala. Po 6nedělí jsem vyrazila na bazén po porodu druhého syna a lidi se jen divili, že jsem tak brzo po porodu zase fit…

Takže za mě argument, který často slyším, že nebudu si ničit dětmi postavu, je mimo. Mě to jen pomohlo :lol:

Příspěvek upraven 15.01.18 v 09:06

andelka83
Generální žvanilka 20219 příspěvků 15.01.18 07:53

Mně ne, kupodivu. Nikdy jsem nevypadala lépe než po prvním a druhém porodu. Ovšem teď jsem těhotná potřetí a změny čekám. Holt daň za to nejúžasnější co v životě mám. A skoro vždycky se to po porodu dá zlepšit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 06:37

No tak rozhodně. U první dcery jsem nabrala 28kg, rozpraskané břícho, stehna, prsa a o číslo větší noha… před druhým těhotenstvím jsem měla oproti své původní bezdětné váze + 12kg ještě, přibrala jsem 14kg, ale nosila jsem skoro 5kg dítě, takže bicho tak obrovské, že si všichni mylsleli, že budu rodit už v 6.měsíci..šlo císařem, takže mám ještě po 4,5 měsících od porodu převis, o dalších striích na břiše ani nemluvím. Zatím stále hubnu, ale té povislé kůže se ani jen tak nezbavím, uvidíme.. a co se týče prsou :roll: no, není to nejhorší, ale po 2,5letech kojení první dcery a teď kojím druhou to táké není co to bejvávalo…manžel mě tedy miluje se vším všudy, ale já nejsem vůbec spokojená, už to nejsem já.. :( začínám sportovat a zdravě se stravovat, tak snad se jednou budu zase podobat té holce, co ještě neměla děti :mrgreen: holt dětičky jsou oběť, a ale stojí to za to :srdce:

Vložit nový komentář