Budí se Vaše dítě ráno příliš časně?

  • Komerční sdělení
  • 12.12.11
* V době, kterou rodiče nastavili, změní figurka svou pozici a „probudí se“ , což je zároveň signálem pro dítě, že může vstávat.

Spánek malých dětí – jeho trvání a průběh – to je záležitost, která připraví horké chvíle nejednomu rodiči. Od nejútlejšího věku se snažíme svým dětem vysvětlit, jak klidně – nejlépe bez přerušení a jak dlouho mají spát. Pokud se naše děti budí velmi časně, poznamenává to celý náš den, trpíme spánkovým deficitem, jsme podráždění, unavení, nesoustředění. Stejně tak délka a průběh spánku ovlivňuje naše děti – nedostatek spánku způsobuje, že jsou naše milované malé bytosti neklidné, unavené, přetížené…

Noční lampička „Kid‘Sleep“ osvětluje figurku ve spící pozici – dítě ví, že je ještě doba spánku.Noční lampička „Kid‘Sleep“ osvětluje figurku ve spící pozici – dítě ví, že je ještě doba spánku.

Jak vysvětlit dětem, kdy je čas na hraní a kdy na spánek?

Otázka, kterou se trápíme, zní – jak vysvětlit dětem, které neumí poznávat hodiny a které se často cítí dokonale probuzené i během noci – že je pro jejich organismus žádoucí déle se vyspat, že ještě rozhodně není čas vstávat, protože ještě trvá noc, ve které by měly načerpat sílu pro celý další dlouhý den..

Určitě bychom zde měli zmínit pomůcku pro naše obtížné vysvětlování, kterou vynalezl Švýcar Vincent Claessens v době, kdy jeho vlastní děti byly malé, v době, kdy jim potřeboval vysvětlit, jak dlouho trvá noc a kdy začíná aktivní ráno probuzením.

Švýcar Vincent Claessens, inspirován vlastními dětmi, vyvinul a nechal patentovat zcela novou metodu pro buzení malých dětí, která je lehce pochopitelná již pro děti od dvou a půl let.

Jednoho krásného letního rána v roce 2000 zavolal tehdy tříletý Bastien, dnes nejstarší ze šesti dětí Vincenta Claessena, svého tatínka, aby mu řekl, že už se vyspal. A to v půl šesté ráno! Tak začal příběh společnosti Claessens ‘Kid.

Děti teď mohou mít vlastní obrázkové hodiny

V době, kterou rodiče nastavili, změní  figurka svou pozici a „probudí se“ , což je zároveň signálem pro dítě, že může vstávat.V době, kterou rodiče nastavili, změní figurka svou pozici a „probudí se“ , což je zároveň signálem pro dítě, že může vstávat.

Zatímco se dospělí po probuzení okamžitě automaticky podívají na hodinky, nemají děti žádnou možnost, jak zjistit, kolik je hodin. Ve skutečnosti může naprosto všechno dítě přesvědčit, že už je čas vstávat – rozednívání, první ranní zvuky, štěbetání ptáků…. A přesto se plete!

A ostatně, který dospělý, který by u sebe ráno neměl hodinky, by neupadl do nejistoty, jestli si ještě trošku, …nebo dokonce delší dobu nemůže pospat!

Růžový budík se  bude líbit malým princeznám.Růžový budík se bude líbit malým princeznám.

Toto poznání dodalo Vincentu Claessenovi odvahu, díky které dokázal vynalézt Kid'Sleep, první noční lampičku, která dětem vizuelně ukazuje dobu pro probuzení. Tak vyřešil hravou a výchovnou formou problém, který má každé malé dítě, když si klade otázku, jestli už je čas vstávat nebo jestli by mělo ještě nějakou dobu spát. Takové malé dítě se totiž může podívat na svou noční lampičku – takzvané „spánkové hodiny“ a zjistí, co právě dělá jeho malý kamarád (ovečka, zajíček, medvídek, holčička..) Pokud jeho malý kamarád spí (osvětlena je spící figurka), ví, dítě, že ještě trvá noc, je čas pro spaní a že má tedy zavřít oči a pokusit se ještě usnout. Pokud jeho malý kamarád na obrázku vyvíjí aktivitu – ovečka se prochází s batůžkem po horách, holčička jede na koloběžce…- ví dítě, že noc skončila a že může bez pocitu viny vstát a zahájit svůj další den. Příslušný význam figurky chápou děti bez problémů již od 30 měsíců věku.

Pokud rodiče považují hodinu, ve které se jejich dítě obvykle probouzí za příliš časnou, doporučuje se nastavit spánkové hodiny Kidsleep při prvním použití na dobu, ve které se jejich dítě obvykle budí. Každý den pak tuto dobu posouvat o pět minut (např. ) až k době, která jim pro probuzení dítěte připadá nejvhodnější (důležité je nepřehnat to!!).

Spánkové hodiny umožňují dětem vyznat se v jednotlivých fázích dne

Modrý budík s noční lampičkou pro malé kluky.Modrý budík s noční lampičkou pro malé kluky.

Jakmile byl nápad na světě, stal se Bastien, Vincentův nejstarší syn, kterému tehdy byly tři roky, hlavním testérem oddělení výzkumu a vývoje. Později mu v plnění tohoto odpovědného úkolu vypomohli bratr Arthur a sestry Zoé a Fanny. Tak mohl být Kid’Sleep neustále vylepšován a testován. Maminka byla samozřejmě taky vždycky u toho, aby prověřila každý další krok vývoje.
Nakonec Bastien svému tatínkovi definitivně odsouhlasil start podniku.

Kvůli svému zřejmému talentu byl čtyřletý Arthur vybrán, aby zahrál roli spícího dítěte… a tak se stal modelem pro fotografii na balení!

Dnes má společnost Claessens’ Kids na trhu celou řadu odvozených produktů, které dětem umožňují vyznat se v jednotlivých obdobích dne. Od modelu „classic“ pro děti mladší pět let, přes cestovní model „Globetrotter“ a model pro poznávání hodin „clock“ (pro pěti až desetileté děti) až k hodinkám „KWID“, které díky elektronickým přesýpacím hodinám udávají rafinovaně zbývající čas pro určitou činnost. Společnost Claessens‘Kids se vyprofilovala skutečně jako specialista na čas pro děti. Claessens‘ Kids, to je čas pro děti!

Noční lampičky mohou také sloužit jako klasický budík, větší děti budí ptačím zpěvem.Noční lampičky mohou také sloužit jako klasický budík, větší děti budí ptačím zpěvem.

Výhody pro dítě:

1. Spánkové hodiny jsou veselé: Obrázky jsou zábavné. Lze je vyměňovat.
2. Prodloužení noci : Dítě se nezlobí, že má ještě spát, když vidí, že jeho malý přítel ještě spí.
3. Uklidňující Kid'Sleep dává dítěti jistotu při rozhodování, kdy má vstávat. Dítě se už nemusí bát, že se na něj budou rodiče zlobit a nemusí si klást otázku, na kterou dříve neznalo odpověď: Bylo to správně, že jsem vstal nebo ne?
4. Nahrazuje tradiční noční lampičku (ta může být příliš malá nebo jinak nevhodná), a to hravou formou od narození až do školního věku.
5. Ve své funkci jako ukazatel buzení: V módu, kdy jako budík slouží displej, se dítě neprobudí!

Díky funkci přesýpacích hodin se dítě může hravou formou naučit zacházet s časem.Díky funkci přesýpacích hodin se dítě může hravou formou naučit zacházet s časem.

Výhody pro rodiče:

1. Klidnější a delší spánek,
2. Lze používat už od narození dítěte, neboť výrobek lze používat jako tradiční noční lampičku, a od 2 a půl roku věku pak jako spánkové hodiny – tj. vizuální ukazatel buzení. Později lze KiD'Sleep využít jako běžný budík (kombinovaný s obrázkem). Jediná koupě na celé dětství.
3. Velmi jednoduchý princip, i malému dítěti lze velmi jednoduše vysvětlit, kdy má vstávat.
4. Výchovné důsledky: Pomoc dítěti rozhodnout se a uskutečnit toto rozhodnutí.
5. Lze používat v noci a také během odpoledního spánku.
6. Děti spí déle a mají během dne lepší náladu!

Noční lampičky („spánkové hodiny“) a další produkty řady Kid’Sleep naleznete na www.kid-sleep.cz a ve vybraných obchodech s dětským zbožím.