Jak se starat o citlivou pokožku miminek?

Víte, že pokožka novorozenců je ve srovnání s tou vaší jen z pětiny tak silná a odolná? Mazové žlázy miminek ještě nefungují, proto se ke zvýšené citlivosti přidávají i sklony k vysychání. Předejděte zbytečným omylům a slzičkám, přinášíme vám tři doporučení, jak na péči o dětskou pokožku vyzrát.

Jak se starat o citlivou pokožku miminek? Pokožka novorozenců je velmi citlivá a je třeba se o ni dobře starat. Zdroj: Nivea.cz.

1) Předejděte podráždění kvalitní kosmetikou

Jak už jsme si řekli, dětská pokožka je mnohem tenčí než pokožka dospělých, a proto se do ní snáz vstřebávají všechny látky. V případě podráždění z pracích prostředků, barviv a vůní dětská pokožka reaguje v podobě opruzenin, ekzémů a kopřivky. Dalším problémem je pak i výskyt novorozeneckého akné, které potká zhruba 20 % miminek.

Jakou značku a řadu tedy zvolit? Spolehnout se můžete na produkty NIVEA BABY, které byly vyvinuty ve spolupráci se špičkovými dermatology a pediatry. Několikrát denně oceníte zejména Čisticí ubrousky Pure & Sensitive. Struktura s jemnými mikrohoubičkami obohacená o přírodní bavlnu je maximálně šetrná k dětskému zadečku a přitom jej účinně čistí. Díky jojobovému oleji zůstane pokožka hebká a zdravá. Vyhněte se alergiím z podráždění!

2) Nepřehánějte to s koupáním

To se týká frekvence i délky. Suchá dětská pokožka většinou špatně snáší časté mytí a koupání, protože voda narušuje ochrannou kožní bariéru. Miminkům vyhovují takové přípravky, které neobsahují mýdlo a dokáží naopak pokožce dodat chybějící lipidy. Skvělou volbou je například NIVEA BABY Pure & Sensitive Mycí gel na tvář, tělo a vlásky s bambuckým máslem.

Koupejte miminko jen nezbytně nutnou dobu a nezapomeňte, že voda by neměla být příliš teplá. Pozor si také dejte na utírání ručníkem, které může pokožku podráždit, proto ručník předem nahřejte a miminko osušte jemnými doteky.

3) Rozmazlujte miminko jemnou masáží

Dopřejte svému děťátku zklidňující masáž, třeba právě po koupání. Masáž podporuje trávení, krevní oběh a posiluje imunitní systém. Navíc jejím prostřednictvím budujete vzájemnou citovou vazbu.

Než se do masáže pustíte, ujistěte se, že v místnosti je příjemná teplota, vaše ruce jsou umyté a nehty zastřižené. Před masáží zahřejte v dlaních malé množství oleje, doporučujeme Pečující olej NIVEA BABY. Jeho složení s mandlovým olejem šetrně čistí a zanechává citlivou pokožku vyživenou a hebkou. Špatný dotyk neexistuje, pokud masírujete pomalu a v pravidelném rytmu. Všechny masážní pohyby opakujte asi třikrát.

Právě soutěžíme o balíčky péče pro ty nejmenší. Odpovězte na otázku a vyhrajte ho vy! Zdroj: Nivea.cz.Právě soutěžíme o balíčky péče pro ty nejmenší. Odpovězte na otázku a vyhrajte ho vy! Zdroj: Nivea.cz.

Chcete vyzkoušet některý z výše zmíněných kosmetických kousků a dozvědět se více užitečných informací o každodenní péči o miminko? Zaregistrujte se do NIVEA Baby průvodce a získávejte užitečné tipy přímo do své e-mailové schránky.

Témata článku

Přečtěte si také