Co číst s dětmi? Knížky pro malé školáky

Máte doma školáky? Po článku o knížkách pro nejmenší a pro školkové děti tu máme i tipy na zajímavé čtení pro děti od 6 let.

Co číst s dětmi? Knížky pro malé školáky Čtení je potřeba pravidelně trénovat.

Děti od 6 let už zvládnou složitější příběhy

Oprašte svou knihovnu a vytáhněte Děti z Bullerbynu, Knihy džunglí, Z deníku kocoura Modroočka nebo Neználka. Jako náročnější četba se může zdát kniha Dva roky prázdnin, na druhou stranu si díky ní děti obohatí svou slovní zásobu. Stejný titul si můžete koupit i jako audioknihu. Příběh namluvili například Radovan Lukavský nebo Rudolf Hrušínský. Výborné vypravěčské výkony děti reálně přenesou do divokého dobrodružství malých kluků, co se kvůli bouři dostanou na opuštěný ostrov uprostřed oceánu.

Jaké knihy nás ještě zaujaly? Lichožrouti probouzí hravou dětskou fantazii; Puntíkáři Miloše Kratochvíla pobaví příběhy dvou malých rošťáků, kteří se rohodli pomáhat, nebo Gerda, příběh velryby má nádherné ilustrace.

Hledáte knížky pro mladší děti? Podívejte se na článek o knihách pro nejmenší a pro školkové děti.

Naučné knihy a encyklopedie

S knihou Zvuky přírody – Svět ptáků se děti dostanou do světa papoušků, krákajících krkavců a mnoha dalších ptáků. Skvělé je na ní také to, že ukrývá reálné nahrávky více než 60 druhů ptáků.

Královny a princezny, Hrdinové a válečníci – dvě knihy, které provedou zvídavé holky a kluky světem urozených dam nebo statečných bojovníků. Získají odpovědi na otázky, jak žijí a žily princezny, kdo byla císařovna Sisi nebo zda byl Karel Veliký opravdu veliký.

Kniha ptáků ukrývá desítky reálných zvuků.Kniha ptáků ukrývá desítky reálných zvuků.

Čtení o osobnostech z historie i současnosti

V sérii o géniích se dozvíte o životě, díle a objevech například Alberta Einsteina, Pabla Picassa nebo Stephena Hawkinga. Zkuste s dětmi tyto osobnosti poznat v knihách Génius Stephen King, Génius Pablo Picasso a další.

O knížkách pro děti maminky na eMiminu diskutují

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Pěkná kniha pro kluka -6 let

6.11.17 12:56
17

Knížky pro holku 6 - 7 let

1.11.17 21:42
32

Knížka pro kluka 7 let

10.8.17 19:06
17
Jak žil génius Albert Einstein?Jak žil génius Albert Einstein?

Hravost i sranda vítány

Velmi se povedla také kniha Hravá anatomie. Lidské tělo si děti prohlédnou přes barevné fólie a tím odkryjí například žilní systém, strukturu kostí a svalů.

Trochu humoru na konec: Pravda o hovínku nás zaujala už při samotném vydání a obecně vzbudila různé reakce. Pravdou ovšem je, že knížka bude děti nejen bavit, ale dozví se při jejím čtení taky spoustu zajímavých věcí.

Vyhrajte knížku Pravda o hovínku v naší soutěži »

Maličko kontroverzní, ale velmi poučná a zajímavá knížka od první stránky.Maličko kontroverzní, ale velmi poučná a zajímavá knížka od první stránky.

První čtení

Ve škole děti objevují první písmenka a učí se skládat slova i věty dohromady. Které knížky zaujmou nejmenší čtenáře a podle čeho vybírat?

Jako maminka radím knihy s menším množstvím textu, většími písmeny a s obrázky. Zaměřte se na knihy psané jednoduchým jazykem. Existují knihy tištěné pouze velkými písmenky. To vše malému dítěti usnadní jeho první samostatné čtení.

Jaké knihy doporučujeme?

  • Nová pohádka o slepičce a kohoutkovi je psaná velkými tiskacími písmeny – klasickou pohádku přepracovala Vladimíra Gebhardtová.
  • Zdeněk Svěrák napsal pro nejmenší čtenáře knížku Tatínku, ta se ti povedla. Opravdu se povedla a bude se jim číst sama.
  • Známé příběhy Kosích bratrů také vyšly v edici pro první čtení.

Kuchařka pro malé prince a princezny

Jednoduché recepty ukrývá Knížka pro malé cukráře. Zkuste upéct slepované cukroví a mandlové dortíky. Malí to s vaší pomocí hravě zvládnou a ti starší už úplně sami.

Máte také tipy na knížky pro mladší školáky? Podělte se o ně do komentářů nebo do recenzí knih pro děti.

Autor:

Máma, markeťačka, blogerka… píše, tvoří a ráda propojuje lidi. Ve volném čase cestuje, maluje a píše o tom blog DIY projekty. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...