Co na únavu po nemoci?

Co na únavu po nemoci?

Začíná to pšíkáním po příchodu ze školky, pak se spustí rýma, po čase se přidá kašel. Během několika málo dnů nemoc přeskočí na sourozence. Přijde víkend a ani tatínek neodolá náporu nemoci svých ratolestí. A unavená maminka přichází na řadu, když už jsou všichni jakž takž zdraví. V horším případě se do nemoci maminky zopakuje nemoc dětí. Že vám tento scénář není neznámý? Není divu, píše ho sám život.

Po nemoci by měl následovat čas regenerace, ale v dnešní uspěchané době si ho málokdo může dovolit. Dospělí i děti se vrací do práce, škol a školek, jak nejdříve to jde. Po přestálé viróze ale může přetrvávat únava – jak fyzická, tak psychická.

MUDr. Hana Váňová pro tento případ doporučuje tyto homeopatické léky:

"Na běžnou únavu po virózách je jedním z nejlepších homeopatických léků SULFUR IODATUM – vyčistí vazivo a lymfatickou tkáň od imunokomplexů. Ty vznikají v procesu léčení spojením protilátek imunitního systému s původci nemoci. Často je nemocí oslabený organismus nedokáže zcela zpracovat a vyloučit – usazují se ve vazivu, které slouží jako jakýsi odpadní koš a blokují lymfu, která má v našem těle funkci čističky. Proto nás po chřipce často bolí klouby, přetrvává rýma a pokašlávání. Tedy úplně uzdraveno znamená úplně uklizeno ve vazivu i lymfě – a to právě umí výše zmíněný lék. Podáme-li SULFUR IODATUM 15 CH 2× denně 5 granulí, nebude únava po chřipce trvat 2 týdny, ale pouze 2 dny.

Jsou někdy situace, že tělo se po nemoci zregenerovalo dobře, ale přetrvává psychická únava s pobolíváním hlavy, závratěmi a nespavostí. Jsou výrazné pocity tíhy v zátylku, unavené oči, přecitlivělost na hluk. Unavuje čtení i poslech rádia či sledování televize. Nejsme schopni se na nic pořádně soustředit, vyčerpá nás i krátká návštěva přátel. V tomto případě je homeopatickým lékem volby KALIUM PHOSPHORICUM 15 CH 2× denně 5 granulí. Během několika dnů se vrátí přirozená činorodost."

Lucie Nestrašilová
šéfredaktorka Svět homeopatie.cz

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
35461
12.12.15 13:52

Není lepší čaj s medem a svařák? :think:

  • Zmínit
  • Nahlásit