Co na únavu po nemoci?

Zdraví a krása
*

Začíná to pšíkáním po příchodu ze školky, pak se spustí rýma, po čase se přidá kašel. Během několika málo dnů nemoc přeskočí na sourozence. Přijde víkend a ani tatínek neodolá náporu nemoci svých ratolestí. A unavená maminka přichází na řadu, když už jsou všichni jakž takž zdraví. V horším případě se do nemoci maminky zopakuje nemoc dětí. Že vám tento scénář není neznámý? Není divu, píše ho sám život.

Po nemoci by měl následovat čas regenerace, ale v dnešní uspěchané době si ho málokdo může dovolit. Dospělí i děti se vrací do práce, škol a školek, jak nejdříve to jde. Po přestálé viróze ale může přetrvávat únava – jak fyzická, tak psychická.

MUDr. Hana Váňová pro tento případ doporučuje tyto homeopatické léky:

"Na běžnou únavu po virózách je jedním z nejlepších homeopatických léků SULFUR IODATUM – vyčistí vazivo a lymfatickou tkáň od imunokomplexů. Ty vznikají v procesu léčení spojením protilátek imunitního systému s původci nemoci. Často je nemocí oslabený organismus nedokáže zcela zpracovat a vyloučit – usazují se ve vazivu, které slouží jako jakýsi odpadní koš a blokují lymfu, která má v našem těle funkci čističky. Proto nás po chřipce často bolí klouby, přetrvává rýma a pokašlávání. Tedy úplně uzdraveno znamená úplně uklizeno ve vazivu i lymfě – a to právě umí výše zmíněný lék. Podáme-li SULFUR IODATUM 15 CH 2× denně 5 granulí, nebude únava po chřipce trvat 2 týdny, ale pouze 2 dny.

Jsou někdy situace, že tělo se po nemoci zregenerovalo dobře, ale přetrvává psychická únava s pobolíváním hlavy, závratěmi a nespavostí. Jsou výrazné pocity tíhy v zátylku, unavené oči, přecitlivělost na hluk. Unavuje čtení i poslech rádia či sledování televize. Nejsme schopni se na nic pořádně soustředit, vyčerpá nás i krátká návštěva přátel. V tomto případě je homeopatickým lékem volby KALIUM PHOSPHORICUM 15 CH 2× denně 5 granulí. Během několika dnů se vrátí přirozená činorodost."

Lucie Nestrašilová
šéfredaktorka Svět homeopatie.cz

Váš příspěvek
Tiger-lily
Hvězda diskuse 35142 příspěvků 12.12.15 13:52

Není lepší čaj s medem a svařák? :think:

Vložit nový komentář