Covidové prázdniny a střídavá výuka: Jaká jsou nová vládní opatření pro školy?

Počty nakažených každodenně rostou a vláda opět vyhlásila další opatření, která se týkají mimo jiné škol a volnočasových aktivit. Největší novinkou je částečná distanční výuka na druhých stupních základních škol. Na co se ještě mají rodiče a děti připravit?

Covidové prázdniny a střídavá výuka: Jaká jsou nová vládní opatření pro školy? Vláda opět vyhlásila další opatření. Zdroj: Profimedia

Částečná prezenční výuka pro druhé stupně a covidové prázdniny

Ministr školství Robert Plaga dnes na tiskové konferenci oznámil další opatření ohledně výuky ve školách. Od pondělí 12. října se bude výuka ve třídách druhého stupně základních škol střídat po týdnu. Znamená to, že například v jednom týdnu bude chodit do školy pouze 6. A zatímco 6. B zůstane doma na distanční výuce. Další týden se třídy vystřídají. Žáci tak neztratí kontakt se svými vrstevníky, ale zároveň se nebudou mísit děti z různých tříd. Opatření by mělo platit zatím na dva týdny.

Mateřské školky budou i nadále otevřeny beze změny. Výuka na prvních stupních základní školy se nemění a v provozu zůstávají také družiny. Školní kluby ale budou zrušeny stejně jako zájmové kroužky. Žáci středních škol, kteří měli dosud distanční výuku pouze v rizikových regionech, ji budou mít od pondělí plošně po celé republice. Výjimkou bude praktická část výuky. Do školy budou nadále chodit pouze žáci z nižších ročníků víceletých gymnázií, kterých se nedotkne ani střídání tříd.

Ministr školství dále ohlásil mimořádné covidové prázdniny, které navážou na každoroční podzimní prázdniny. Všichni žáci a studenti dostanou týden volna od 26. do 30. října. „Chápejte je jako dny boje proti covidu, kdy se s touto nemocí musíme vypořádat,“ uvedl Plaga.

Souhlasíte s novým nařízením vlády?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2738
10.10.20 22:38

Neboj, vydrž pár dní, všechno bude :think:

  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
10.10.20 00:50

Dcera do školky, mladší syn do školy (2 třída) a starší syn bude týden zbytečně sedět doma (6 třída) :zed:

Na jaře při malém počtu nakažených všechno zavřely a teď při rapidním nárůstu jen omezení. Český národ je opravdu zvláštní :think:

  • Zmínit
  • Nahlásit