ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

ČPZP podporuje mladé rodiny. Zdroj obrázku: Dreamstime.comČPZP podporuje mladé rodiny. Zdroj obrázku: Dreamstime.com

Mateřství má být životním obdobím, na které budeme mít hezké vzpomínky. Je ale potřeba zvládnout i praktické záležitosti, a při tom myslet také na psychickou pohodu maminky.

Příspěvky České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) pokrývají komplexně všechny tyto oblasti. Program Manažerka mateřství s příspěvkem až 1 500 Kč tak lze využít nejen na nadstandardní zdravotní vyšetření a péči, ale také na odpočinek či přípravu k porodu. Příspěvek se totiž vztahuje také na plavání, masáže, těhotenské kurzy a psychoprofylaktickou přípravu k porodu.

Novopečené maminky mohou využít řadu příspěvků pro miminka. Zdroj obrázku: Dreamstime.comNovopečené maminky mohou využít řadu příspěvků pro miminka. Zdroj obrázku: Dreamstime.com

„Podpora ze strany zdravotní pojišťovny pokračuje samozřejmě i po porodu. V rámci programu Žena po porodu mohou maminky využít příspěvek až 1 000 Kč na pomůcky na kojení či na cvičení,“ zdůrazňuje tisková mluvčí ČPZP Elenka Mazurová.

Sérii příspěvků pro novopečené maminky uzavírá program Zdravé dítě, v rámci kterého lze využít příspěvek až 500 Kč nejen na nákup kosmetiky pro děti, monitor dechu, chůvičky či odsávačky nosních hlenů, ale také na cvičení rodičů s dětmi nebo edukační kurzy pro maminky.

ČPZP nabízí řadu výhodných programů pro celou rodinu. Zdroj obrázku: Dreamstime.comČPZP nabízí řadu výhodných programů pro celou rodinu. Zdroj obrázku: Dreamstime.com

Podpora pro celou rodinu


Kromě podpory v období těhotenství a mateřství nabízí pojišťovna desítky atraktivních příspěvků pro celou rodinu. Zaměřuje se zejména na prevenci a podporu zdravého životního stylu. Klienty, kteří chtějí pravidelně sportovat, podporuje příspěvkem 700 Kč. V období od února do dubna a poté znovu na podzim umožňuje plavání zdarma nebo se slevou ve vybraných bazénech po celé České republice. Důraz klade také na sport u dětí: příspěvkem 1 000 Kč na organizované plavecké kurzy, 1 000 Kč na letní tábory či 500 Kč na sportovní kroužky.

Pokud ještě nejste klienty ČPZP, můžete se přeregistrovat do 31. 3. přes webové stránky nebo na jakékoliv pobočce.

Témata článku

Přečtěte si také