Hudebník, motorista nebo stavitel? Rozhodnou první narozeniny

Miminko se vám před očima mění v akční batole. Dárek k prvním narozeninám by měl dítě zabavit i rozvíjet a zároveň být bezpečný. Jak ale odhadnout, co bude které dítě bavit?

Hudebník, motorista nebo stavitel? Rozhodnou první narozeniny 1NAROZENINY.jpg

Každé dítě má jinou osobnost a v období jednoho roku potřebuje na výběr z více možností. Dítě, které se pořád vrtí a kroutí nejspíš zabavíte prvním odrážedlem. Jiné dítě si zas potřebuje na všechno sáhnout a poznává a ocení první stavebnici. Některé děti zas neusnou bez své oblíbené pohádky nebo písničky, takovým dejte mluvící hračky nebo pianko.

Malý hudebník

V jednom roce dejte dítěti hudební nástroj pro nejmenší. Třeba plastovou kytaru s tlačítky , nebo pianko se zvířátky a nahranými melodiemi. Pokud má dítě rádo plyšáky, ocení mluvícího medvěda. Kluci budou zas nadšení z hrací mašinky.

Motorista začátečník

Cítíte, že zážitky z lezení a chození přestávají vašemu dítěti stačit? Pořiďte mu odrážedlo. Kluci ocení autíčko s volantem. Nejdéle vám vydrží takové odrážedlo, které budete dítěti postupně upravovat s věkem.

Nechte ho něco postavit

Stavebnice nesmíme z výbavy budoucích stavitelů a architektů vynechat. Děti od 12 měsíců mají ve velké oblibě skládací věž z barevných kelímků. S plastovými kostkami se zas dítě naučí rychle manipulovat a projeví svou kreativitu. I dřevěné kostky svému dítěti k prvním narozeninám klidně už pořiďte. Hra s nimi bude pro dítě zprvu sice o něco náročnější, ale to vůbec nevadí. Dítě si kostky nejdřív jen osahá a bude sledovat, co pěkného z nich „společně“ postavíte.

I když vyberou rodiče samé skvělé dárky, velmi pravděpodobně si některých oslavenec ani nevšimne. O tom píše i uživatelka Catherine100 v diskusi Nápad na originální dárek k 1. narozeninám: „Malej dostal mazec dárků. O všech jsme si mysleli, že jsou ty nejlepší. A víš, co ho nejvíc zabavilo a baví do teď? Chytání dřevěných magnetických rybiček za 150 Kč.“

Co si nakonec vybere? Doporučujeme vybrat dítěti více druhů dárků, i když třeba nakonec nevyužijete všechny. Aby vás to nestálo spoustu peněz, vyberte dětské hračky v Bazaru. Nebo tam prodejte ten šílený xyloxon od tchyně.

Po kterém dárečku by sáhlo vaše dítě? Pochlubte se nám, co dostalo vaše dítě k prvním narozeninám.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
4144
19.5.16 20:05

Malá měla v dubnu rok a dostala toho opravdu hodně. Ale nejvíc si vyhraje s kočárkem!!To byl opravdu nej dárek.. :srdce:

  • Zmínit
  • Nahlásit
Kacik1988
19.5.16 08:13

Teď to budem řešit u mladší dcery, bude mít rok o prázdninách a vůbec nevíme co pořídit, protože všechno máme už po starší dceři :-)

  • Nahlásit