Vánoční dárky pro zvídavé holky a kluky s bujnou fantazií a touhou tvořit

Připravili jsme pro vás tipy, které splní tajná klučičí i holčičí přání, a zároveň vaše potomky posunou zase o krok vpřed.

*
Zdroj: puzzle-puzzle.cz

Těžko bychom hledali více holčičí motiv, než je Ledové království. Tato pohádka se stala doslova bestsellerem. Pokud zvažujete pod stromeček puzzle pro holčičku, tento krásný motiv s Annou, Elzou a Olafem ji určitě potěší. Poskládat tisíc dílků není tak snadné, ale trpělivost růže přináší.

*
Zdroj: sparkys.cz

Pokud nebudou stačit puzzle, postavte si Kouzelný ledový palác u vás v obýváku. Proč ne? Pro malou slečnu je to splněný sen. Tato pohádka se zapsala do paměti každého z nás a každá holčička chce být buď Annou, nebo Elzou. Spojení kreativní zábavy, která tříbí jemnou motoriku i fantazii, je naprosto ideální.

*
Zdroj: smoby.com

Touží vaše malá princezna dělat všechno jako vy? Chce vám neustále pomáhat, vařit a všechno umět? Kuchyňka Tech Edition s velkou herní plochou je přesně to pravé ořechové. Je to dokonalá kopie velké kuchyně a nechybí ani digestoř se zvukem a světlem. Vaše malá pomocnice bude mít po ruce všechno, co potřebuje každá správná hospodyňka.

*
Zdroj: albi.cz

Máte doma holčičku, která se ráda předvádí? Pořiďte jí divadlo, ve kterém bude hrát hlavní roli. Nechte ji, ať si pro vás připraví jedinečné představení, které budete pyšně sledovat. V příběhu nechybí krásná princezna i udatný rytíř. Pohádková divadla od Kvída rozvíjí slovní zásobu, představivost i kreativní myšlení.

*
Zdroj: alza.cz

Co takhle panenka, která peče pizzu a má pod palcem italskou kuchyni? Tento set obsahuje kromě barbíny ve stylovém oblečení také všechny potřebné věci k výrobě pizzy. Jakmile vám připraví pizzu, zaplatíte a dáte si něco k pití. A hlavně, co se v mládí naučíš… Nezapomeňte, že nejlepší Barbína je ta pravá od Mattela.

*
Zdroj: chytraopicka.cz

Paměťová hra, ve které zásadně vyhrávají děti? Jednoznačně pexeso. Dospělí nemají šanci. Pro holčičku je ideální motiv sladkých cupcaků, po kterých se vám budou sbíhat sliny. Potrapte svou krátkodobou paměť a pokud se vám podaří vyhrát, můžete si gratulovat.

*
Zdroj: 4kids.cz

Sliz neboli slime znají patrně všechny děti, zejména ty větší. Zajímavostí je, že baví více dívky než kluky. V této typicky holčičí továrně na sliz jde vyrobit podle jednoduchého návodu, který navíc obsahuje nezbytné třpytky. Vytvořit si svůj sliz ve Slime factory je podle dětí zkrátka nevídaná zábava.

*
Zdroj: feedo.cz

A zase ta panenka. Snad každá holčička po ni touží a většinou nezůstane u jedné. Máme pro vás další tip na Barbie – vlastní krásný dům, který je potřeba složit včetně nábytku a nechybí u něj ani bazén. Barbínka je sice trochu náročná, ale bude to skvělá kamarádka.

*
Zdroj: pop-pap.cz

Pod vánočním stromečkem by neměla chybět pěkná knížka, protože čtení rozvíjí řeč, myšlení i představivost. Tým výtvarníků POP – PAP si dal za cíl, aby kniha rozvíjela i estetické cítění dítěte. Malí čtenáři si tak mohou vystřihovat, vybarvovat a tvořit podle své fantazie. Vyzkoušejte například česko-anglickou verzi oblíbené lidové říkanky Byl jednou jeden domeček nebo knížku Oscare plav! o dobrodružství ze světa papírové Antarktidy ve 3D.

*
Zdroj: alza.cz

Modelína Play-Doh děti jen tak neomrzí. Pro kluky i holky navíc můžeme doporučit betonovou míchačku, která pracuje na maximum. Auto má zabudovaný otočný mechanismus, díky kterému mohou vaše ratolesti sledovat barevnou plastelínu rotovat a následně vycházet ven z přední části stroje k dalšímu zpracování. Pak už záleží jen na dětské fanzatii, jaké vzory do čerstvého chodníku otiskne.

*
Zdroj: babickarstvi.cz

Plechovou tatru pamatují už naši rodiče. A protože baví napříč generacemi, můžete ji i vy (samozřejmě ve zbrusu novém vydání) věnovat vašim dětem pod stromeček. Legendární autíčko na klíček se zcela vymyká moderním hračkám, ale právě v tom je to největší kouzlo. Při rozbalování dárku můžete zavzpomínat na své dětství.

*
Zdroj: agatinsvet.cz

Není zatloukačka jako zatloukačka. Tahle hra je totiž určena dětem, kteří rádi staví a chtějí se naučit zatloukat hřebíky, jako to dělají tatínkové. Úkol zní jasně – najít správné části aut, připevnit je na korkovou desku a za pomoci hřebíků a kladiva pořádně přitlouct. A nebojte, je to zcela bezpečné a váš malý šikula bude zase o něco šikovnější.

*
Zdroj: knihydobrovsky.cz

Hra, která patří k evergreenům nejen mezi dětmi. Carcassonne můžete hrát pořád a pokaždé to bude jiné. Děti se zabaví na dlouhé hodiny stavěním měst a budov, společným tvořením i soupeřením. A dospělí se mohou kdykoliv přidat.

Hra je určena pro děti od osmi let.

*
Zdroj: eshop.albi.cz

Obchod nás provází po celý život a už malé děti by se měly naučit, jak hospodařit s penězi. A přesně k tomu perfektně slouží Obchod - Hra o nakupování od Kvída, která je určena pro děti od čtyř let. Naučí je základním dovednostem, že s penězi je třeba správně naložit, jak nakupovat v obchodě a jak se rychle rozhodovat. Zkrátka samé praktické věci, které váš malý šikula (nebo šikulka) bude v životě potřebovat.

*
Zdroj: lego.com

Snad málokterá stavebnice má takový úspěch jako Lego. Menší děti si oblíbily LEGO DUPLO®, které je určené už od batolecího věku. Stavebnice provází děti od prvních krůčků až po školkový věk. A to nejen kluky. Nevíte, jaký kousek vybrat? Ten správný dárek najdete podle věku a zájmů vašeho dítěte.

*
Zdroj: adventorion.cz

Máte doma milovníka přírody v předškolním a mladším školním věku? Přeneste mu přírodu domů do tepla. Pomohou v tom hezky ilustrované knížky se zvířecí tématikou. Třeba Zrzečka pod hvězdami, která čtenáře zavede mezi veverky a ostatní obyvatele lesa. Kocourek se vrací, potom co neposlechl maminku a vydal se ven za dobrodružstvím. Nebo naučné knížky Smysly zvířat a Smysly zvířat druhý díl. Jaká se vám líbí nejvíce?

*
Zdroj: www.ellamax.cz
Přijíždí vláček i s magnetkami 17/17

Protože knížek není nikdy dost, přinášíme ještě jeden tip. V této knížce jsou hlavními hrdiny vláčky. Na každé stránce se nachází jeden příběh, do kterého mohou děti samy zasahovat s pomocí magnetek. Jakmile hra skončí, stačí všechny vozy zaparkovat do úložného boxu, kde budou čekat na další dobrodružství.

Autor:

Martina je maminkou desetiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Přečtěte si také