Dětské nožičky si zaslouží kvalitní obutí

Děti jsou tím nejcennějším, co v životě máme. Snažíme se jim dávat kvalitní stravu, investujeme do jejich vzdělání a kroužků, kupujeme kvalitní oblečení. Nezapomeňme ale, že velkou pozornost si zaslouží také výběr správné dětské obuvi. Inspirujte se jarní dětskou kolekcí Deichmann.

Dospělí to mají s obuví celkem jednoduché. Po kontrole té loňské usoudí, zda jim ještě sezónu či dvě vydrží a případně si dokoupí nový model. Dětská noha je ale neustále ve vývoji a výběr obuvi si vyžaduje mnohem větší pozornost. Správný výběr dětských bot totiž ovlivňuje, zda bude mít ratolest v dospělosti zdravé nohy.

Narodilo se vám nedávno miminko a vy přemýšlíte, kdy mu pořídit první dětské botičky? Ten moment nastává ve chvíli, kdy už ho lezení po zemi přestává bavit a pokouší se o své první krůčky. Důležité je vybírat kvalitní a vhodnou obuv pro dítě – a to není rozhodně každá! Dětská obuv musí být především lehká. Dětem se v raném věku vyvíjejí svaly na nohách a těžká obuv by jim v tom při chůzi bránila. Jejich první obuv by měla být ohebná a měla by dítěti poskytovat oporu v kotníku. Podstatná je také neklouzavá podešev a vzdušnost. Materiál obuvi by měl být samozřejmě zdravotně nezávadný.

V nové dětské kolekci Deichmann najdete širokou nabídku obuvi pro menší i větší děti. Vyberte pro svou holčičku či chlapečka komfortní a veselý model, který bude s radostí nazouvat. Na jarní sezónu je ideální obuv na suchý zip, na léto pak vzdušné sandálky, opět na suchý zip, který usnadní obouvání i těm nejmenším. Překvapte je hravým a barevným modelem s motivem dětských pohádkových hrdinů. Ke stálé nabídce dětské obuvi Deichmann patří i kolekce kvalitní kožené obuvi elefanten. Starší děti určitě ocení široký výběr sportovních tenisek.

Tápete při výběru správné velikosti dětské obuvi? V prodejnách Deichmann jsou k dispozici měřidla, která vám prozradí, jakou velikost nohy vaše ratolest aktuálně má. Nezapomeňte na pravidelnou kontrolu dětské nožičky, zda má vaše dítě dostatečně velkou obuv a netlačí ho. Nožka totiž dítěti roste velmi rychle. Malým kolem 1,5 až 2 cm ročně, starším kolem 1 cm ročně. Dítě navíc samo většinou nepozná, jestli jsou mu boty malé, má totiž sníženost citlivost nohy vůči bolesti a tlaku.

V dětské kolekci Deichmann najdete obuv od velikosti 17 až po 38. Výhodou prodejen je vybavenost dětskými koutky, kde se dítě třeba může dívat na pohádku a vy mu přitom v klidu zkoušíte novou obuv.

Využijte volnější chvilku pro sebe a vyberte si i vy něco hezkého z jarních dámských novinek

Přečtěte si také