9 vychytávek pro chytrou domácnost, díky kterým se budete doma cítit bezpečněji

Chytrá domácnost šetří čas, peníze a umí efektivně předejít velkým škodám. Představíme vám devět pomocníků, kteří udělají vaše bydlení bezpečnější. A hlavně jsou natolik chytří, že vy se už nemusíte o nic starat.

Bezpečné bydlení je to hlavní. Zdroj: 02. Bezpečné bydlení je to hlavní. Zdroj: 02.

Plně automatizovaná domácnost

Chytrá domácnost dnes neznamená, že uživatel mačká místo vypínačů vypínače na svém chytrém telefonu, ale to slovo „chytrá“ znamená automatizovaná. Úkony, které většina z nás opakuje se tak dějí automaticky a my si můžeme ve volné chvíli pouze zkontrolovat, zdali se to opravdu děje. A to umí balíček O2 Chytrá domácnost.

1. Senzor na dveře

Chrání vaše vstupní dveře před nevítanými hosty. V aplikaci máte přehled o příchodech a odchodech. Když dojde k neplánovanému vniknutí, senzor vás ihned varuje.

2. Detektor kouře

Hlasitá siréna a notifikace v telefonu vás upozorní na požár nebo únik škodlivých látek. Detektor také měří okolní teplotu, která se zobrazí na displeji O2 Smart Boxu.

3. Venkovní kamera

FHD obraz, stupeň krytí IP67 a odolné kovové tělo. Okamžitě víte, co se v okolí vašeho domova děje. Kamera má infračervený přísvit pro noční snímání.

4. O2 Smart box

Jeden z nejvýkonnějších modemů na trhu funguje také jako Wi-Fi router a centrum chytré domácnosti v jednom. Funkce Inteligentní Wi-Fi s podporou standardu Wi-Fi 6 se stará o maximální výkon. Propracovaný design s možností individualizace pak zapadne do vaší domácnosti podle vašich představ. Všechna zařízení se spárují s O2 Smart Boxem a skrze něj pak zadáváte jednotlivým prvkům chytré domácnosti příkazy a nastavujete automatismy.

02 Chytrá domácnost vám usnadní život. Zdroj: 02.02 Chytrá domácnost vám usnadní život. Zdroj: 02.

Chytrý balíček si můžete pořídit v e-shopu 02»

5. Detektor zaplavení

Varuje vás hlasitou sirénou a upozorněním v mobilu, když dojde k zaplavení.

6. Detektor pohybu

Strážci velkých prostor neunikne sebemenší pohyb. Upozorní vás, když zaznamená cizí osobu v domě. Navíc měří okolní teplotu, která se zobrazí na displeji O2 Smart Boxu.

7. Chytrá zásuvka

S chytrou zásuvkou můžete ovládat své spotřebiče na dálku. Jednoduše nastavíte pravidlo a zásuvka sama podle času zapíná a vypíná vybrané spotřebiče.

8. Chytrá hlavice na topení

Prostřednictvím mobilní aplikace můžete vzdáleně měnit teplotu u sebe doma.

9. Vnitřní kamera

Na dálku zjistíte, co se u vás doma děje. Kamera má křišťálově čistý 2K obraz, širokoúhlý záběr a infračervený přísvit pro perfektní obraz i v noci.

Témata článku

Přečtěte si také