Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

  • Komerční sdělení
  • 13.08.18

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti jejich úplně první. Rodiče prvňáčků by si měli dobře rozmyslet, jaký batoh či aktovku do školy svým dětem pořídí - na koupi je nejvyšší čas. Jak ale správný batoh vybrat a na co si dát pozor?

Není batoh jako batoh

V prvé řadě do výběru zahrňte pouze batohy školní, které jsou k tomuto účelu vyrobeny. Oproti sportovním či volnočasovým mají totiž odlišnou konstrukci, která pomůže ochránit zdraví vašeho prvňáčka. Hlavní předností školních batohů jsou pevná, anatomicky tvarovaná záda. Ergonomicky vystupující plocha drží batoh perfektně na zádech a dokáže záda odvětrávat. Zaměřte se na rozložení zádového systému - nejlepší je takový batoh, který má kolem páteře dokonalou podporu. Důležité je, aby střih aktovky nebo batohu dítěti seděl.

Batoh by měl být lehký s pevnými popruhy

Batoh bude dítě nosit do školy plný učebnic a sešitů, ani sám o sobě by tedy neměl vážit příliš. Doporučená hmotnost prázdného batohu se řídí normou. Pro první stupeň by měl vážit max. 1,2 kg, pokud je ale vaše dítě drobné, vybírejte raději z batohů o hmotnosti pod 1 kg.

Vždy je lepší vybrat batoh, který má anatomicky tvarované, polstrované ramenní popruhy o šířce minimálně 4 cm. Batohy s popruhy o šíři 6-7 cm dokáží rozložit hmotnost zátěže ještě lépe. Nemáte-li v obchodu po ruce metr, šířku snadno odhadnete pomocí délky svého palce.

Kromě šířky je důležitá i nastavitelnost popruhů - díky tomu pak batoh na zádech dobře sedí. Mějte na paměti, že dítě bude nosit batoh v létě i v zimě a proto je třeba popruhy přizpůsobovat oblečení. Velice šikovný je hrudní pásek, který popruhy zafixuje a batoh tak nemůže ze zad sklouznout. Pokud jej vámi zvolený batoh neobsahuje, určitě si jej dokupte a hlavně naučte dítě si ho zapínat.

Díky reflexním prvkům vašeho školáka nikdo nepřehlédne

Možná, že vaše dítě nebude chodit do školy kolem žádné frekventované komunikace, a tak se vám může zdát, že batoh nemusí být reflexní. Ale je třeba si uvědomit, že více reflexních prvků (ze všech stran) zajistí lepší viditelnost vašeho dítěte ostatními účastníky provozu výrazně dříve. Kvalitní výrobci používají takové reflexní materiály, které zvyšují viditelnost při nasvícení o několik desítek metrů - a ty mohou být pro vaše dítě zásadní. Kromě počtu reflexních prvků se zajímejte i jejich odolnost proti oděru nebo UV záření. Věděli jste, že pokud jsou překryté transparentní fólií, vydrží výrazně déle?

Na dítěti nechte výběr motivu

Chcete, aby se Vaše dítě do školy těšilo? Nechte ho, ať si vybere motiv a barvu. První třída je pro každého předškoláka velká výzva a do školní lavice se mu rozhodně půjde snáz s vybavením, které se mu líbí. Kluci milují auta a fotbal, dívky zase motýlky, koníky a jednorožce.

Prvotřídní kvalita a 3 roky záruky - Kam pro školní aktovku?

S výběrem batohu či aktovky Vám rádi poradí v některém z více než 500 papírenských obchodů nebo galanterií po celé ČR, stačí se jen zeptat na českou značku Bagmaster nebo si můžete vysněný batoh objednat na eshopu výrobce www.bagmaster.cz, kde najdete více než 800 různých typů, motivů a barev. V Bagmaster vyrábí aktovky a batohy se zdravotním posudkem vhodné pro prvňáčky. I při hmotnosti do 1 kg tu dokáží vyrobit kvalitní, prostorný batoh za použití neošizených materiálů. Jejich kvalitou jsou si opravdu jistí, proto na ně poskytují 3 roky záruky.

Bagmaster je tradiční český výrobce anatomických školních batohů již od roku 2002. Firma navrhuje a vyvíjí školní batohy splňující náročná kritéria pro každodenní nošení školních pomůcek a každý rok je přizpůsobuje nejen aktuálním designovým trendům, ale především potřebám českých školáků a studentů.