Domácí výuka: Ministr školství doporučuje opakovat již probranou látku

Domácí výuka je náročná nejen pro děti. Pracující rodiče si stěžují, že děti mají mnoho úkolů a mnohdy ani nerozumí látce. Ministr školství hledá řešení, jak situaci rodinám ulehčit.

* Domácí výuka je náročná. Zdroj: Profimedia.cz.

Řešíme situaci tak, jak nastala, říká Plaga

Podle ministra školství, Roberta Plagy, jde o zcela novou situaci, na kterou si postupně zvykají děti, rodiče i učitelé. Plaga na tiskové konferenci zmínil, že chápe učitele, kteří se snaží udržet tempo výuky po uzavření škol i na dálku. Ministr školství učitelům doporučil, aby se soustředili hlavně na opakování stěžejních předmětů a zadávání úkolů v rozumné míře.

Robert Plaga zatím o plošných srovnávacích testech žáků základních a středních škol neuvažuje. Podle něho je třeba řešit situaci tak, jak nastala. Teprve po ukončení mimořádných opatření bude možné vyhodnotit úroveň znalostí žáků. Tato aktivita bude v kompetenci jednotlivých škol. Odborníci na vzdělávání se shodují na tom, že učitelé by se měli více zaměřit na výuku on-line a být s žáky v kontaktu nejen prostřednictvím webových stránek školy.

Domácí výuku rozebíráte také na eMiminu

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Uzavření škol - online škola - co vyhovuje dětem a rodičům

Aspera
3.4.20 11:40 
308

Jak jde vašim dětem domácí vzdělávání? (Koronavirus)

Anonymní
3.4.20 02:09 
24

Zvládají vaše děti množství domácích úkolů?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Schöneck je rájem pro děti i dospělé

  • 05.02.19
  • komerční sdělení
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Váš příspěvek

Odesílám...
935
31.3.20 09:13

@lucka dockalova zakladni problem je, ze je stale zavazne RVP, ministr nas teto zavaznosti nezbavil. Sami neustale bruslime mezi tim co je zavazne a co bychom chteli (resp. Nechteli pretezovat). Je mi ale jasne, ze ne kazda skola a ne kazdy ucitel zvlada tuto situaci s respektem vuci vsem. Radim domlouvat se primo s ucitelem ci vedenim skoly pokud mate pocit ze neco neklape.

  • Nahlásit
  • Zmínit
30.3.20 12:05

děkujeme pěkně

Pracovat z domova a ještě se s dětmi učit to je vážně něco. Měli by těch pár měsíců školy obětovat, zkrátit prázdniny a ne rodiče zlikvidovat takovou náloží.

  • Nahlásit
  • Zmínit