Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?

* I dudlík může podpořit zdravý růst zoubků a správný vývoj čelisti. Zdroj: mambaby.com

Výběr dudlíku dobře promyslete

Dudlíky pomáhají s relaxací a udržením pozornosti. Navíc jsou mnohem lepším prostředkem než prst, hračka nebo věci v domácnosti, na které dítě dosáhne. Jenže některé dudlíky nejsou dobře navržené, tlačí na zoubky i čelist, takže se pak může rozvinout předkus. Co udělat, aby docházelo ke správnému vývoji zubů i při užívání dudlíku?

Studie na oddělení Preventivní a Pediatrické Stomatologie v Jenského fakultní nemocnici v Německu se zaměřila na děti, které trpěly otevřeným skusem nebo předkusem ze špatného užívání dudlíku. Lékaři je rozdělili do tří skupin. Jedna skupina přešla na dudlíky s úzkou savičkou, takzvané TNP. Druhá pokračovala v užívání běžného dudlíku a děti ze třetí skupiny se během studie pokusily dudlíku zbavit úplně.

Po uplynutí jednoho roku se mezi skupinami ukázaly výrazné rozdíly. Lékaři potvrdili, že během šesti měsíců se otevřený skus zmenšil o 6 mm u dětí ve věku 3 let. Tato studie je první, která poukazuje na výhody používání dudlíku s úzkou savičkou, který je šetrný k otevřenému skusu a předkusu.

Dudlík by neměl tlačit na zoubky a čelist dítěte. Zdroj: mambaby.comDudlík by neměl tlačit na zoubky a čelist dítěte. Zdroj: mambaby.com

Za nejlepší variantu stále můžeme považovat postupné zbavování se dudlíku, přestože poté může docházet k cumlání palce. Pokud si dítě cumlá palec nebo se nedokáže dudlíku vzdát vůbec, právě varianta s úzkou savičkou je ideální kompromis. Zubní lékaři se i tak shodují, že by dítě mělo přestat s používáním dudlíku mezi 2. a 3. rokem.

MAM Perfect: Snížení rizika křivých zoubků

Dudlík MAM PERFECT byl navržen v úzké spolupráci s pediatry a zubními lékaři, aby podpořil zdravý růst zoubků a správný vývoj čelisti.

V čem je tedy rozdíl oproti běžným dudlíkům?

  • Byl klinicky ověřen jako vhodná podpora zdravého vývoje úst a zubů.
  • Série nezávislých testů prokázala, že MAM Perfect je o 60 % tenčí a 4krát pružnější než konkurenční dudlíky.
  • Velmi tenký krček dudlíku MAM Perfect ho činí nejužším a nejpružnějším dudlíkem na trhu.
  • Silikonový povrch je velmi jemný a dodává dítěti důvěrně známý pocit, proto je přijímán 94 % dětí.
  • Dudlík může být sterilizován v mikrovlnné troubě.

Podívejte se na stránky MAM, kde najdete další typy dudlíků »

Článek vznikl ve spolupráci s MAM Baby.

Autor:

Se Zuzkou se potkáte, pokud se rozhodnete využít eMimino jako prostor ke zviditelnění. Stará se o to, aby byli klienti spokojení a vše, co se domluví, bylo v pořádku splněno. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...