S eMiminem bude hledání toho pravého jména pro miminko snadné

Výběr jména pro miminko patří mezi ty nejkrásnější povinnosti nastávajících rodičů. Možností je ale tolik, že není snadné vybrat jedno jediné.

S eMiminem bude hledání toho pravého jména pro miminko snadné Nemůžete se rozhodnout, jaké jméno bude mít vaše děťátko? Zdroj: Profimedia.cz.

eMimino vám pomůže

Abychom vám hledání jména usnadnili, připravili jsme pro vás rozsáhlý seznam jmen s typicky českými jmény i jmény méně obvyklými. Náš seznam jmen obsahuje prověřená mužská i ženská jména, dohromady momentálně více než 5 400 jmen. Díky svému rozsahu je to největší a nejaktuálnější databáze jmen v České republice.

Filtr dle pohlaví

Seznam jmen obsahuje praktický filtr, kde můžete hledat odděleně klučičí jména a holčičí jména.

Máte dívčí jména a chlapecká jména, která patří mezi vaše favority? Jednoduše si je vyfiltrujte a zjistěte o nich více informací.

Existují také klučičí jména a holčičí jména, která mohou vyznívat v určitém tvaru stejně jako například Michal a Michala – Míša, nebo Karolína a Karel – Kája. Typickými představiteli těchto jmen jsou Nikita nebo René. Ty v našem seznamu nazýváme unisex a najdete je jako samostatnou možnost ve filtru pohlaví.

Filtr dle data svátku

Mnozí rodiče vybírají jméno také podle toho, aby dítě mělo svátek v jiném ročním období než narozeniny. Pro jiné je důležité, aby dítě oslavilo svátek po datu narození.

Filtr dle četnosti

Jaký smysl by mělo, aby se v jedné třídě sešlo 5 Amálek a 4 Samíci? Ač celkově je Amálek v České republice jen pár, v posledním roce se jednalo o 10. nejčastější (rozuměj nejoblíbenější holčičí jméno). eMimino zajímá, která jména jsou nejčetnější v uplynulých 4 letech. Proto jsme ze statistik Českého statistického úřadu vytvořili orientační přehled aktuálně nejoblíbenějších jmen od roku 2016. Aktuálně zahrnuje data z roku 2016, 2017, 2018 a 2019.

Význam jména, původ a horoskop

Pro některé rodiče je důležitý význam a původ jména. Jiní se nechávají vést výkladem horoskopu. Dalším kritériem bývá, zda jdou vybraná ženská jména a mužská jména zdrobnět, zkomolit nebo mají i jiné alternativy, jako například Jan – Honza, Josef – Pepa. I na tom při výběru jména pro miminko záleží. Proto také tyto informace v našem seznamu jmen najdete.

Porovnávač jmen

Povedlo se vám vybrat vhodné kandidáty? Zúžili jste výběr? V našem seznamu jmen si můžete zvolená jména přidat mezi Oblíbená a následně je mezi sebou porovnávat. Kromě filtrů totiž můžete na eMimino.cz jména i porovnávat naším Porovnávačem jmen. I zde si můžete nastavit pouze jména pro holky nebo jména pro kluky.

I tak ale platí, že vybrat jméno pro holčičku nebo jméno pro chlapečka a shodnout se ještě se svým protějškem, může být hodně tvrdý oříšek. Nezapomínejte, že křestní jméno si vaše dítě ponese po celý život. Proto je potřeba zvolit ho tak, aby sedělo k příjmení vašeho děťátka. Pokud se vám nepodaří vybrat jméno do narození dítěte, nepanikařte. Máte dalších třicet dnů na to, abyste se domluvili. Nicméně pokud vám nepomůže k dohodě ani to, po této lhůtě určí jméno dítěti soud.

PS: Nenašli jste detaily u jména, které patří mezi vaše favority? Nezoufejte, seznam budeme průběžně doplňovat. Pokud máte nápad, jak ho vylepšit, nebo vás napadá jméno, které v naší databázi chybí, napište nám o tom do komentářů.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
31
11.9.20 15:45

To je super! Líbí se mi, že je možné si uložit ta, co se mi líbí a pak postupně přidávat nebo mazat :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
10710
11.9.20 13:27

@admin No pak bych čekala, že tam napíšete „Proto jsme ze statistik Českého statistického úřadu vytvořili orientační přehled aktuálně nejoblíbenějších jmen VŽDY ZA LEDEN od roku 2016. Aktuálně zahrnuje data za LEDEN let 2016, 2017, 2018 a 2019.“

Vy necítíte, že ta formulace, co máte v článku, je blbě?

 • Zmínit
 • Nahlásit
13609
11.9.20 10:12

@Slečna Ferka Dobrý den,

Za roky 2016 - 2019 jsou jediná dostupná čísla jen z ledna. Žádná lepší oficiální čísla nikde nejsou, dotazovali jsme se i na Ministarstvu vnitra. Proto na ostatních webech můžete nalézt aktualizace seznamů jmen jen do roku 2006. Ta už jsou pro nás ale příliš zastaralá. Proto jsme se rozhodli použít alespoň lednová čísla, abychom se přiblížily realitě současnosti. Díky za komentář.

Přeji krásný den

Diana :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
10710
9.9.20 12:01

@admin

A víte Vy, že ty jména na webu staťáku jsou jen za leden?

Nebo máte i jiná čísla než tato?

https://www.czso.cz/…detska_jmena

Příspěvek upraven 09.09.20 v 12:02

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
9.9.20 11:08

Nemáte tam Tiffany :-)

 • Nahlásit
7360
8.9.20 07:53

To je teda jmen :)

 • Zmínit
 • Nahlásit