Příběhy čtenářek: Tyhle deníčky jste v loňském roce přečetli jedním dechem

Deníčky jsou již neodmyslitelnou součástí eMimina. Z každého měsíce roku 2019 jsme vybrali jeden z mnoha příběhů, který vás chytl za srdce.

Příběhy čtenářek: Tyhle deníčky jste v loňském roce přečetli jedním dechem Deníčky na eMiminu čtenářky zajímají. Zdroj: Profimedia.cz.

Leden: Když se s námi život nemazlí

Čekala dvouvaječná dvojčátka, radost však brzy vystřídal smutek a strach. Jedno z dvojčátek v bříšku zemřelo, druhé se narodilo zdravé. Další rána přišla, když bylo malé 13 měsíců…

Celý příběh si můžete přečíst v deníčku: Je to těžší, než jsem si myslela »

Únor: Jaké to je mít za partnera Vietnamce?

Fany97 popsala svůj vztah s vietnamským partnerem. Přiznává, že jeho rodina nesla těžce, když si jejich syn našel českou dívku. Jak zvládli dva lidé odlišných kultur společně žít a založit rodinu?

O tom se dozvíte v deníčku Můj partner Vietnamec »

Březen: Tři porody ve stejné porodnici

Naše čtenářka Jadala popsala své tři porody ve stejné porodnici. U prvních dvou tam pokaždé strávila neuvěřitelných 16 dní, a to na osmilůžkovém pokoji. V deníčku Třikrát a dost se svěřila se svými pocity i zážitky a své povídání zakončila třetím porodem, u kterého se rozhodla pro nadstandard.

Duben: Jsem alkoholička a chci to změnit

Anonymní uživatelka napsala deníček o tom, jaké je to být alkoholička a jak je těžké se této závislosti zbavit. Vyrůstala v rodině, kde nikdo nepil ani nekouřil, měla krásné dětství, a přesto spadla na úplné dno. Rozhodla se však bojovat.

Celý příběh najdete v deníčku Nechci být alkoholička »

Květen: Kojení z pohledu muže

Na eMiminu máme i řadu mužů, kteří diskutují, inspirují se i píší deníčky. Jedním takovým je uživatel Premek_Orac. V květnu loňského roku napsal příspěvek o tom, jaké je kojení z pohledu novopečeného tatínka. Svěřuje se, jak bylo těžké přijmout fakt, že prsa jeho partnerky už nebyla symbolem něžností, ale hlavním zdrojem stravy jejich miminka.

Zajímá vás toto téma? Pak se podívejte do deníčku s názvem Muž a kojící ženy »

Červen: Když víte, že z vašeho miminka bude andílek

Často píšou deníčky ženy, které své miminko ztratily. Rogule popisuje těhotenství s miminkem, u něhož lékaři zjistili Edwardsův syndrom, který je neslučitelný se životem. Autorka v deníčku líčí své pocity, jaké to je nosit pod srdcem dítě, které hned po porodu zemře.

Velmi emotivní deníček najdete pod názvem Nebeské miminko Viktorek »

Některé životní situace jsou tragické. Zdroj: Profimedia.cz.Některé životní situace jsou tragické. Zdroj: Profimedia.cz.

Červenec: Jak zvládnout život s partnerovým dítětem?

Našla si přítele, který měl dvě dcery z předchozího vztahu, ona měla také své dítě. Zpočátku bylo vše v pořádku, domluva byla taková, že mezi dětmi nebudou dělat rozdíly. Vše se ale brzy změnilo. Anonymní uživatelka popisuje, jak zvládnout život s dítětem, které je vychovávané zcela odlišně.

Přečtěte si červencový deníček Problém s partnerovým dítětem »

Srpen: Tři porody, tři andílci

Lentilka25 třikrát zažila tu nejbolestivější ztrátu. Ani jedno z jejích tří těhotenství neskončilo šťastně.

Velmi smutný příběh si můžete přečíst pod názvem Vytoužená holčička »

Září: Kdo hledá, najde

Mít možnost dělat zajímavou práci, nehledě na finance, je obrovské štěstí. Tuto životní zkušenost popisuje uživatelka Nerweilen v deníčku Našla jsem práci aneb zaplatím aspoň školku. I když výdělek sotva zaplatí školku, důležitá je osobní spokojenost a seberealizace.

Říjen: Poporodní deprese může postihnout každou z nás

Narození zdravého miminka je obrovská radost, přesto žena může mnohdy upadnout do depresí, aniž by to sama dokázala ovlivnit. O tuto životní zkušenost se podělila maminka Leviatan, která vše popsala v deníčku První měsíce po porodu: Peklo eskaluje.

Listopad: Když muž chce žít s milenkou i manželkou

Anonymní uživatelka se vypsala ze svého trápení v deníčku Partner chce manželku + milenku. Na obou stranách navíc hrají roli děti.

Prosinec: Věčný boj s nadváhou

Jako poslední z deníčků roku 2019 jsme vybrali příběh s názvem Tlustá jako bečka. Jadala v něm popisuje svůj věčný boj s nadváhou. Nechybí situace, ve kterých se poznává leckterá z nás. Uživatelka své celoživotní trápení navíc sdílí s humorem a nadsázkou.

Máte i vy příběh, se kterým byste se chtěli podělit s ostatními? Neváhejte ho sepsat a přidat do našich deníčků.

Autor:

Martina je maminkou desetiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
14543
22.1.20 09:21

@Premek_Orac Jsme moc rádi, že máme na eMiminu i muže a váš deníček byl skvělou ukázkou toho, jak ženská témata vnímají muži. Děkujeme za to a těšíme se na další inspiraci :mavam: :mavam:
Martina

  • Zmínit
  • Nahlásit
7401
20.1.20 21:53

Distat se jako muz do rocniho vyberu na (prevazne) zenskem serveru povazuji za jeden ze svych zivotnich vrcholu :mrgreen:. Dekuji.

  • Zmínit
  • Nahlásit