Částečně fermentovaná mléka pro malá bříška. Už jste o nich slyšeli?

Je pro rodiče něco krásnějšího než pohled na spokojené miminko? K dobré náladě miminka vede hlavně spokojené bříško.

Částečně fermentovaná mléka pro malá bříška. Už jste o nich slyšeli?

Co je to fermentace?

Lidé fermentují jídlo už po tisíciletí. Dělali to nejen proto, aby jej uchovali, ale i proto, aby se stalo lépe stravitelným, chutnějším a výživnějším. Mléčné fermentované potraviny jsou potraviny, které prošly přirozeným procesem, ve kterém se přírodní bakterie živí cukrem přítomným v mléce a tvoří kyselinu mléčnou.

Jaký má vliv na zdraví miminka?

Je vědecky dokázáno že na zdraví střev má vliv porod, který připravuje střevní mikroflóru miminka. Přirozený porod děťátku zajistí dobré bakterie od matky prostřednictvím průchodu porodními cestami. Přesto hraje v raném věku klíčovou roli výživa.

Zlatým pravidlem je určitě výhradní kojení alespoň během prvních 6 měsíců a postupné zavádění pevné stravy podle doporučení pediatra. Fermentované potraviny můžeme dětem nabídnout až ve chvíli kdy přestávají být plně kojené a zavádíme pevnou stravu.

U dětí nekojených nebo částečně kojených může být řešením například zařazení bílého jogurtu bez přidaného cukru nebo po doporučení pediatra zařazení částečně fermentovaných kojeneckých mlék jako je například částečně fermentované mléko Hami.

Mléko má vhodné složení od ukončeného 6. měsíce do 12. měsíce věku. Zdroj: klubmaminek.czMléko má vhodné složení od ukončeného 6. měsíce do 12. měsíce věku. Zdroj: klubmaminek.cz

Hami má částečně fermentované mléko pro malé bříško

Tradiční proces fermentace potravin a více než 20leté zkušenosti s péčí o malá bříška, inspirovaly Hami natolik, že přišlo na trh s částečně fermentovaným kojeneckým mlékem s jedinečným složením.

S pokračovacím mlékem Hami miminko dostává potřebné živiny, vitamíny a minerály pro jeho správný růst a vývoj. Jedinečné složení mléka Hami 6+ v praktickém balení 800 g je kombinací procesu fermentace Lactofidus, prebiotik GOS/FOS a oligosacharidu 3´GL přirozeně se vyskytujícího v mateřském mléce, který pochází z našeho unikátního procesu. A navíc má mléko lahodnou chuť pro malá bříška.

Soutěžte o balíčky plné Hami dobrot »

Pokračovací mléko Hami 6+, tak jako všechna pokračovací mléka, obsahuje vitamín D potřebný pro správný vývoj a růst kostí u dětí a kyselinu alfa-linolenovou, která podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy. GOS/FOS = galaktooligosacharidy/fruktooligosacharidy, prebiotická vláknina. 3´GL = 3´-galaktosyllaktóza, oligosacharid přirozeně se vyskytující v mateřském mléce.

Témata článku

Přečtěte si také