Vyzkoušeli jsme proteinovou dietu Prodietix. Vyplatí se ji vyzkoušet?

Vyhlásili jsme válku přebytečným kilům, začali sportovat a hubnout s Prodietix. Podívejte se, jak dieta probíhala a jak se nám podařilo zhubnout krásných 34 kilo.

Začínáme s hubnutím, co nás k tomu vede?

Jiřina
Mám svoji nejvyšší váhu v životě, která mě omezuje v běžných činnostech. Bojím, že když to takhle půjde dál, přijdou i zdravotní obtíže. K tomu mám dvě malé děti, které mě ještě budou dlouho potřebovat. Navíc bych ráda vypadla dobře, aby na mě známí, které potkávám po delší době, nekoukali se soucitem.
Testovat budu dietu S na 12 týdnů.

Diana
Diety jsem v podstatě nikdy nedržela, vždycky jsem se začala více hýbat a méně jíst. Neměla jsem v tom moc systém. Každopádně jsem za rok zhubla 10 kg, a od té doby se to nehnulo. Ráda bych proto zkusila jiný přístup, co by mi těch mých posledních 7 kilo pomohlo shodit.
Budu testovat dietu S na 30 dní.

Marie
Kdysi jsem brala prášky s efedrinem, cca před 15 lety. Zhubla jsem 10 kg, které se postupně vrátily. Tři roky zpět jsem držela drsnou hladovku kvůli osobním problémům (v manželství), důsledkem byl úbytek 10 kg. Kila se ale vždy vrátila a přibylo i něco navíc.
K otestování jsem dostala dietu S na 9 týdnů.

Dieta začíná: Takhle jsme vypadaly (zleva Jiřina, Diana a Marie).Dieta začíná: Takhle jsme vypadaly (zleva Jiřina, Diana a Marie).

Marie v první fázi zhubla celých 9 kilo

Moje zkušenosti s dietou jsou skvělé. První týden byl náročnější, hlavně psychicky, ale brzy jsem si zvykla a teď se naopak cítím mnohem lépe. Mám za sebou první fázi, tři týdny. Dnes najíždím na druhou fázi. Mám dole krásných 9 kilo. Nejsem si jistá, jestli už je to na mně vidět, ale kolena to cítí hodně. Mohu se lépe hýbat, nechce se mi tolik spát a mám i lepší náladu.

Mám pocit, že jím víc než předtím, a hlavně jím pravidelně. Těším se teď na druhou fázi, protože už mi chybělo maso. Náročnější byly ze začátku snídaně, protože mám raději slané. Chutnají mi hodně polévky a různé placky. Naučila jsem se jíst zeleninu na nespočet způsobů. Jsem nadšená.

Uvažuji o tom, že si dietu letos ještě zopakuji. Chtěla bych se dostat na 70 kilo. Myslím, že je možné to dokázat, vždyť prvních 9 kilo jsem ztratila jako mávnutím proutku. Nebyla jsem vůbec ve stresu, jako při jiných dietách, kdy jsem zhubla a zase nabrala 10 nebo i 15 kilo. Cítím se teď psychicky i fyzicky mnohem lépe.

Marii proteinová dieta sedla už od začátku.Marii proteinová dieta sedla už od začátku.

Během druhé fáze měla Marie chřipku, ale přesto hubla dál

Druhá fáze byla o něco veselejší, protože jsem mohla maso. Kila už nešla dolů tak rychle, ale stále váha klesala v tempu jedno kilo za týden. Nyní ukazuje 87. Nejlepší jsou ale ty míry. Na začátku diety jsem měla 124 cm přes prsa, teď mám 117 cm, břicho 110 cm a teď 97 cm, předtím zadek 114 cm a teď 107 cm. Nohy mě nebolí a můžu snáz pracovat na zahrádce. Asi 14 dní jsem se potýkala s chřipkou, takže jsem se nemohla tolik hýbat, kila ale stejně dolů pomalu a jistě šla. Nyní jdu do třetí fáze, tak se to asi ještě zpomalí, ale to nevadí, protože už teď se cítím skvěle. Až uplyne doporučená doba, hodlám si dietu koupit a zopakovat.

S každým dnem na dietě Marie zářila víc a víc.S každým dnem na dietě Marie zářila víc a víc.

Jiřina první měsíc shodila krásných 8,5 kg

Začátky jsou vždy těžké, kromě mírných zažívacích potíží mě během první fáze dost bolela hlava (pomohlo víc pít) a měla jsem hlad. Byla jsem zvyklá jíst mnohem víc a ani hora zeleniny to ze začátku nezachránila. Potom to ale bylo lepší a lepší. Jídla Prodietix jsou chutná, ale záleží samozřejmě na přípravě. Já mám trochu problémy s pizzou a bramborákem. Nikdy neodhadnu objem vody a většinou je z toho „tekuté nic“. Tyčinky a krémy jsou výborné, omelety také. Polévky jsou trochu fádní, ale např. thajská a brokolicová chutnají moc dobře.

Po cca třech týdnech jsem měla pořád na něco chuť, tedy na něco „zakázaného“. Možná to je způsobené i stresem ze situace, ve které se všichni nacházíme. Ano, 2× jsem pravidla porušila, ale bylo to prostě silnější než já. Přesto ručička na váze po měsíci ukazuje - 8,5 kg! S ohledem na moji dietářskou minulost je to slušný výkon. Cítím změnu hlavně na břichu a i podprsenka mě přestala škrtit.

Jiřina měla těžké začátky, ale zdárně je překonala.Jiřina měla těžké začátky, ale zdárně je překonala.

Jak se nám hublo a jaké jsou naše celkové výsledky?

Diana
Dieta byla fajn, navíc jsem zjistila, že skvěle vařím a objevila jsem spoustu nových možností, co se dá sníst. První fáze byla nářez, nebylo mi úplně dobře a měla jsem co dělat, abych to vydržela. Zvlášť pak, když všichni kolem mě šli na oběd nebo měli nějakou sladkost. Každopádně po pár dnech, když jsem si zvykla na nový režim, jsem měla spoustu energie a vlastně mě to začalo i bavit. Co pro mě bylo opravdu těžké, byly sladké snídaně, na ty nejsem zvyklá. Po ránu mám raději kus masa. Párkrát se mi ze sladkého zvedl i žaludek, ale také jsem si zvykla. Dolů jsem dala dvě kila.

Druhá fáze byla právě o tom zjišťování, že skvěle vařím. Z povolených potravin jsem vymýšlela kde co. Používala jsem nové koření, například kurkumu a zázvor. Česnek frčel taky a kouzlila jsem, až jsem sama koukala jak. Za druhou fázi jsem zhubla další kilo.

Třetí fází jsem proplula už vlastně snadno, na sladké snídaně jsem si zvykla, cukr mi vůbec nechyběl a bylo mi fajn. Celkem jsem shodila jen 4 kila, což ale připisuji nižší startovní váze, než měly třeba kolegyně. Díky Prodietixu už vím, jak na to, a moc děkuji za příležitost.

TIP: Nejlepší jídlo, které jsem za celou dietu jedla, byly Prodietix proteinové šťouchané brambory s lilkem a houbami. Vřele doporučuji, jsou naprosto skvělé a vhodné ve všech fázích. Kapka oleje na houby a lilek a provensálské koření se solí na ochucení. Mňamka.

Jiřina
Moc děkuji za možnost dostat se do formy s Prodietix. Po 12 týdnech na novém jídelníčku se cítím opravdu dobře. Mám mnohem víc energie, chutě na sladké dokážu krotit a pravidelná strava udělala dobře i mému zažívání. Nebyla jsem přesvědčená, že budu schopná jídelníček dodržovat, ale tak velký problém to nakonec nebyl. Jídla jsou chutná a také jsem začala jíst víc zeleniny, kvalitního masa a celkově mám teď mnohem pestřejší stravu než předtím. Přiznávám, že stále dělám několik dietních chyb, ale tak nějak to ke mně patří. A s ohledem na naprosto nestandardní jaro v karanténě si myslím, že jsem se držela statečně. Celkem jsem o 16 kg lehčí, ale teď mě čeká to nejtěžší – váhu si udržet a nebo ještě lépe: postupně se zbavovat dalších kil.

Marie
S dietou jsem byla maximálně spokojená. Celkem jsem zhubla 14 kilo. Mám týden od ukončení a ještě jsem od té doby kilo zhubla, držím se pravidel na stránkách, jak pokračovat po dietě. Uvažuji, že si napíšu o rady přímo na podporu, kterou stránky nabízejí. Jsem na nejnižší váze za posledních 22 let a cítím se naprosto skvěle. Mám radost ze života, sílu pracovat na zahrádce, kterou tak zbožňuju a nebolí mě kolena. Nepotřebuji si jít odpoledne lehnout a stačí mi běžný noční spánek. Nic lepšího než Prodietix mě nemohlo potkat. Myslela jsem, že už zaklepu bačkorama, jak jsem byla tlustá a nemohla jsem se skoro hýbat. Teď se cítím o 10 let mladší.

Dieta končí: takhle vypadáme teď (zleva Jiřina, Diana a Marie).Dieta končí: takhle vypadáme teď (zleva Jiřina, Diana a Marie).

Uvažujete o Prodietix? Přečtěte si diskuze čtenářek eMimina

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Prodietix francouzská dieta

28.11.20 23:21
3837

Cvičíme, hubneme a podporujeme se: Fit s eMiminem

Anonymní
25.10.20 06:12
1870

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

  • 13.11.18
  • komerční sdělení
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za...

Jak docílit zdravé domácnosti bez zbytečné chemie?

  • 29.10.18
  • komerční sdělení
Jak docílit zdravé domácnosti bez zbytečné chemie?

Říká se, že čistota je půl zdraví. Ale platí toto české přísloví i pro malé děti, které ještě nemají vyvinutou imunitu? Ne tak docela. Pokud se jako novopečená maminka rozhodnete vyhlásit válku...

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
3370
29.6.20 09:51

Paráda :potlesk: Držím palce ať si váhu udržíte i do budoucna :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.20 15:08

Super výsledky :)

  • Zmínit
  • Nahlásit