Hezky i pohodlně: V jakém oblečení se nejlépe spí?

Sukně ložničná – tak zní první dochovaná zmínka o úboru na spaní u nás. Od roku 1492, kdy ji kdosi zapsal, se mnohé změnilo. Pyžama a košilky bereme jako samozřejmost, snad s výjimkou těch, co spí nazí.

V pyžamu i na ulici?

Za velkou pyžamovou revolucí stála Coco Chanel, když v roce 1918 navrhla pyžamo a předvedla ho na pláži ve městě Deuville. Opravdu. První pyžama se nosila jako plážový večerní úbor. To je dneska docela úsměvná představa, co říkáte? Stejně jako fakt, že ve 20. letech dámy z vyšších společenských vrstev běžně přijímaly návštěvy v hedvábném pyžamu a botách s podpatky.

Ležérnost může slušet. Zdroj: Pleas.cz.Ležérnost může slušet. Zdroj: Pleas.cz.

Až po druhé světové válce se z pyžama stalo oblečení do postele. I když… v některých zemích, jako je třeba Anglie nebo Čína, běžně někoho v pyžamu na ulici potkáte. Britské ženy nemají problém v úboru na spaní vozit děti do školy nebo jít nakupovat.

A v čem spíte vy?

Zkusili jste si představit sebe, jak jdete ráno pro snídani do obchodu v pyžamu? Co byste měli na sobě vy? Jak jste mohli číst v našem článku Redakce v pyžamech: Otestovali jsme českého výrobce oblečení, u nás frčí košilky. I u těch platí, že existuje spousta typů. Jaký vyhovuje vám, víte, nicméně u každého oblečení byste si měli posvítit na mnohem víc, než je „jen“ vzhled.

Příjemným materiálem je bavlna, my jsme se ale ve výrobně firmy Pleas přesvědčili, že tento přírodní materiál je ještě lepší, když je k němu přidaný modal.

Jde o hladší přírodní druh viskózy, kterému se přezdívá umělé hedvábí. Výhodou modalu je, že oblečení před praním nemusíte třídit podle barev. Navíc bez problémů snese 40 °C i 60 °C a na rozdíl od bavlny se praním nesmršťuje, netenčí ani nesráží.

Krásné pyžamo a košilky s modalem. Zdroj: Pleas.cz.Krásné pyžamo a košilky s modalem. Zdroj: Pleas.cz.

Kalhoty s trikem, nebo košilka?

Pánové by nám asi řekli, že košilka působí ženštějším dojmem. Na druhou stranu… pyžamo složené z trika a kalhot nebo kraťasů jsou tím nejpohodlnějším oblečením na spaní. A nemusíme se stydět jít v něm otevřít pošťákovi :)

Pyžamo i domácí oblečení. Zdroj: Pleas.cz.Pyžamo i domácí oblečení. Zdroj: Pleas.cz.

V zimě vás zahřeje dlouhá varianta, v létě vám nebude horko v krátké. Určitě si oblíbíte pohodlí, které tato ležérnost poskytuje, zvláště pokud si vyberete jemný materiál a zvolíte správnou velikost, aby vás nic neškrtilo.

Oba typy jsou dobré také na cesty, například pro spaní v kempu nebo horské chatě, kdy se hodí mít na sobě něco, v čem můžete směle vyjít i mimo stan a postel.

Nicméně… ruku na srdce, dámy: partnera jistě potěší kousek, který odhalí trochu víc. Tak ho sem tam překvapte košilkou, třeba takovou, co má úzká ramínka a je ozdobená krajkou ;)

Při vybírání pyžama, košilky i dalšího oblečení můžete využít slevu na zboží značky Pleas v Nákupech Ona Dnes, které probíhají 14. října.

Jaký typ jste vy? Nosíte raději košilky, nebo pyžama?

Článek vznikl ve spolupráci s Pleas.cz.

Autor:

Jana napsala knihu Mámou s humorem. Věnuje se také vlastnímu blogu. Píše sice pro řadu online magazínů, její srdcovou záležitostí ale zůstává eMimino. více

Přečtěte si také

Stylově i na mateřské? Opravdu to jde

Stylově i na mateřské? Opravdu to jde

V podpatcích a hříšně krátké sukni se za dětmi běhá těžko. To ale neznamená, že je elegantní a ženské oblečení na mateřské tabu. Pokud vás stereotypy o mateřství nebaví stejně jako nás, inspirujte...

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
52
29.9.19 20:47

V jakém oblečení se nejlépe spí?

Jedině pyžamo, každou košilku mám jako šálu

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
23.9.19 19:05

Klasicke kosile…na jare s kratkym rukavem v zime s dlouhym. A kdyz je vedro tak na Evu :) kalhoty na spani nechapu, pze me osobne rezou do jistych mist takze za me nee :)

 • Nahlásit
3508
23.9.19 18:14

Oba spíme nazí, nedokážu si představit spát v oblečení. Natož ještě v dlouhých kalhotech a triku.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3508
23.9.19 18:14

Oba spíme nazí, nedokážu si představit spát v oblečení. Natož ještě v dlouhých kalhotech a triku.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3508
23.9.19 17:17

Oba spíme nazí, nedokážu si představit spát v oblečení. Natož ještě v dlouhých kalhotech a triku.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3030
23.9.19 13:32

Spací kraťásky a triko, v zimě dlouhý kalhoty. Mám tak dvoje pěkný, který nosím když jdem na návštěvu, nebo návštěva k nám, ale jinak to má vytahaný zadek nebo infantilní sepraný vzory :mrgreen: stejně si raději navrch oblíknu župan, kdybych měla někomu otevřít, přece nebudu předvádět špičatý prsa :mrgreen: :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1747
23.9.19 08:23

Já spím zásadně nahá :palec: pyžamo pouze v nemocnici nebo když je u nás návštěva :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit