Home office v životě pracujících matek. 3 triky, jak si ho ulehčit

Home office, kdo před koronou nezažil, teď se pravděpodobně nabažil do sytosti. Být doma, pracovat, starat se o děti, které nemají školu, a ještě zvládat starost o domácnost? Docela maraton. Máme pro vás pár triků, jak si to ulehčit.

Domov? Domácí kancelář i domácí výuka v jednom. Zdroj: www.pexel.comDomov? Domácí kancelář i domácí výuka v jednom. Zdroj: www.pexel.com

1. Naplánujte si den

Už ráno si naplánujte, jak váš den bude vypadat. Začněte tím, že se postaráte o malé členy domácnosti a seznámíte je s vaším rozvrhem, který jste poladila na základě práce, ale i jejich online vyučování. Klidně rozvrh načrtněte na kus papíru a pověste na ledničku. Dětem budou jejich povinnosti srozumitelnější a nemohou se vymlouvat, že zapomněly. Pokud vás čekají důležité schůzky se šéfem, napište do rozvrhu červeně NERUŠIT!

Jak může vypadat den na home officu?

  • Ráno začněte společnou snídaní a seznámením s rozvrhem dne,
  • dětem začíná škola a vám práce,
  • v poledne je pauza na oběd (vařte na dva dny dopředu nebo prostě objednejte online),
  • opět práce a škola pokud je i odpoledka,
  • kolem 2 hodiny následuje svačina (zaměstnejte dítě, ať si ji připraví, nebo si vezme třeba jogurt),
  • odpoledne pak mají děti volno na hraní nebo relax a vy si doděláváte poslední věci.

Snažte se skončit kolem 4 odpoledne, děti samy dlouho nevydrží a nebo naopak, zaseknou se u počítače nebo tabletu. Ale monitoru a internetu už měly dnes až až. Distanční výuka bohužel prokazatelně ovlivňuje nejen zrak u dětí, ale také závislost na PC. Pokud to jde, jděte alespoň na chvili ven. Úkoly radši nechte na večer.

Hore business, dole párty. Zdroj: IngimageHore business, dole párty. Zdroj: Ingimage

2. Pracovní schůzky on-line

Tady platí jednoduché heslo „hore business, dole párty“. Máte-li schůzky přes videohovory, oblékněte se od pasu nahoru jako byste byla v kanceláři a ke košili nebo halence si klidně nechte pyžamo, tepláky, legíny nebo jiné pohodlné domácí oblečení. Je to trik, který vám usnadní život, aniž byste nevypadala jako profík.

S make-up to nepřežeňte, všichni vědí, že jste doma. Řasenka a rtěnka to jistí. Mimochodem, konečně si můžete namalovat rty, aniž byste je zakryla rouškou!

Home office - dostatek papírů a kávy. Zdroj: www.pexel.comHome office - dostatek papírů a kávy. Zdroj: www.pexel.com

3. Vždy připravená

Pokud vás čeká maraton schůzek, mějte vždy po ruce vodu nebo čaj. Ať nemusíte odbíhat od videohovoru. Další, co se může hodit, jsou papírové kapesníčky a náhradní propiska s dostatkem papírů. Nezapomeňte dát dostatek vody i do dětského pokojíčku.

Pokud vás přišlo překvapit dítě s nějakým dotazem nebo se musíte vysmrkat, nezapomeňte nejprve rychle kliknout na mikrofon a ztišit ho. V případě smrkání vypněte i kameru.

Také je dobré zkontrolovat světlo v pokoji, který supluje kancelář, nikdo vás nechce vidět ve tmě nebo koukat na horu vypraného prádla za vámi. Udělejte si pracovní kout s hezkým pozadím a dobrým světlem.

Ukliďte si v dosahu kamery. Zdroj: www.pexel.comUkliďte si v dosahu kamery. Zdroj: www.pexel.com

Autor:

Práce vás musí bavit a naplňovat. Kreativita je něco, co v sobě buď máte, nebo ne. Někdy se musí stát něco velkého, abyste si uvědomili, co je v životě důležité. Pro Kristinu to bylo právě mateřství, které nastartovalo její práci pro online media a pomohlo ji určit si priority. více

Váš příspěvek

Odesílám...