Jak mohou homeopatické léky pomoci v době covidu?

Pandemie sužuje Českou republiku již více než 12 měsíců. Nejhůře dopadly naše děti, které už rok neseděly ve školních lavicích. Vyhlídky na zlepšení a návrat k normálnímu životu se díky poklesu nakažených přiblížily, nicméně to, co už koronavirus a s ním spojená opatření napáchaly, budeme hojit několik let, možná i generací.

Jak mohou homeopatické léky pomoci v době covidu? Homeopatika jsou k dispozici ve formě granulí v tubách. Zdroj: Redakce

Prevence nemoci a zmírnění onemocnění

Protože se u dětských pacientů jedná při nákaze Covid-19 ve většině případů o nemoc s běžnými příznaky chřipky (jako jsou bolesti svalů, hlavy, bolest za očima, únava, zvýšená teplota, pocení, průjem se zimnicí, nechutenství či kašel), ke covidu tak také při léčbě přistupujeme.

Homeopatické léky na chřipková onemocnění

Podle slov MUDr. Jaroslava Čupery je hned několik homeopatických léků, kterými lze podpořit imunitu nejen v případě covidu, ale všeobecně při nachlazení a chřipkových onemocněních:

 • Echinacea angustifolia 5 C – má výrazný efekt na protibakteriální imunitu stimulací tzv. neutrofilů, a tím brání hnisavým stavům a komplikacím. Podává se 3× denně 5 granulí.
 • Phytolacca decandra 5 C – „čistí“ lymfatické cesty v oblasti hlavy a krku, a tak zlepšuje funkci imunitního systému stimulací především lymfocytů. Podává se 3× denně 5 granulí.
 • Ferrum phosphoricum 5 C – má protizánětlivý účinek na sliznice dýchacích orgánů a zlepšuje též funkci imunitního systému tím, že odstraňuje volné radikály čili molekuly poškozující tkáně. Opět podáváme 3× denně po 5 granulích.
 • Influenzinum 9 C – jde o homeopatikum připravené z aktuální protichřipkové vakcíny. Představuje homeopatickou cestu k podpoře imunitního systému přímo proti virům chřipky. Doporučené dávkování je 1× týdně 5 granulí. Dobře účinkuje také po absolvování očkování proti chřipce, případně může snížit komplikace po její aplikaci. Kromě prevence se také užívá v rámci zdlouhavé rekonvalescence a následků po těžkém průběhu chřipky.

Pan doktor dodává, že neméně důležitý je zdravý životní styl, dostatek vitamínů a minerálů, pravidelný pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu a další všeobecně známé věci.

Nebojte se zvýšené teploty nebo horečky

Horečka nebo zvýšená teplota jsou přirozenou reakcí imunitního systému, který po setkání s nějakou bakterií či virem začíná bojovat. Podávání chemických léků je pouhým potlačováním nemoci, a proto zkuste vydržet a nechat tělo, zda si s nemocí neporadí samo. Pokud chcete dítěti ulevit vyzkoušet můžete studené zábaly nebo právě homeopatika na horečku. Podle pana doktora Čupery by se teplota do 38,5 °C neměla ze začátku snižovat vůbec.

Důležité je posílení organismu zvýšeným přísunem tekutin, vitamínů a nasazením přírodních antibiotik, které se vyskytují i v běžných potravinách, jako je česnek nebo bylinné čaje.

 • Česnek – patří ke známým přírodním antibiotikům. Má přímý ničivý účinek na viry a bakterie.
 • Vitamín C – prokazatelně zkracuje délku nachlazení, je to významný prvek protivirové imunity a silný antioxidant.
 • Vitamín D – kromě obranyschopnosti zlepšuje i soustředění a celkovou energii. Přirozeně ho do těla získáváme slunečními paprsky, v zimě a při nemoci je třeba doplňovat.
 • Vitamíny B6 a B12 – jsou důležité pro biochemické procesy v buňkách imunitního systému.
 • Vitamín E – svým antioxidačním působením zlepšuje funkci obranyschopnosti.
 • Zinek – je nejdůležitější stopový prvek pro dobrou funkci imunitního systému a pro hojení tkání.

Čeká vás očkování (nejen) proti Covid-19?

Svět homeopatie doporučuje podání těchto homeopatik:

 • Thuya occidentalis 9 C a Ledum palustre 9 C v dávce 1× denně 5 granulí.
Bolesti hlavy z přemíry počítače. Zdroj: CanvaBolesti hlavy z přemíry počítače. Zdroj: Canva

Distanční výuka – bolesti zad a hlavy

Dlouhým sezením v kombinaci s nedostatkem pohybu velice trpí pohybový aparát našich dětí. Nehledě na to, že ne všechny děti u distanční výuky sedí u stolu a hlídají si rovná záda. Výuka nezřídka probíhá z gauče nebo postele, a to není dobré pro jejich páteř. Svaly jsou ochablé a velké procento dětí v době pandemie přibralo až na hranici obezity. Své úzkosti z odloučení od spolužáků mnohdy zajídají sladkostmi a nevhodným jídlem.

Kromě vhodných pohybových aktivit a správné životosprávy mohou pomoci právě homeopatika. A protože se nejedná jen o děti, ale i o rodiče na home office, zaměřte se na příznaky svých bolestí a dle toho vyhledejte nejvhodnější lék. Nevíte-li si rady, pomoci vám může i homeopatická poradna, kde můžete odborníkům položit jakýkoli dotaz.

Actaea racemosa 9 C je lékem na bolesti a ztuhlosti v oblasti krční a horní hrudní páteře v důsledku práce a sezení s předkloněnou hlavou. V případě bolestí, které jsou šlehavé a velmi intenzivní, je vhodným lékem Kalmia latifolia 15 C.

Domácí výuka je pro děti velmi náročná na soustředění. Zdroj: CanvaDomácí výuka je pro děti velmi náročná na soustředění. Zdroj: Canva

Přemíra počítače a svalová únava

Kalium phosphoricum je zase jeden z hlavních léků na bolesti hlavy studentů, když se musí hodně učit, učení jim už „neleze do hlavy“, mají problém číst, protože je hned rozbolí hlava a ze všeho jsou vznětliví a podráždění.

Unaveným a přetaženým dětem obvykle pomůže odpočinek, dostatek spánku a omezená doba strávená na počítači a tabletu. Z léků homeopaté doporučují Calcarea phosphorica, který se podává v ředění 15 C každý den ráno po probuzení.

Pokud se vaše děti doma špatně soustředí na učení je možné nasadit homeopatickou kúru pro studenty. Homeopatické léky na bolesti hlavy konzultujte se svým homeopatem, příčin může být opravdu mnoho a je potřeba správná indikace.

V době, kdy děti sedí polovinu dne u počítačů kvůli online výuce, je dobré dopřát jim také více pohybu venku na čerstvém vzduchu. A to ideálně v podobě delších procházek, jízd na bruslích nebo třeba jízdy na kole. Pokud jste po dlouhé době vyrazili s dětmi například na kolo nebo pěší túru, možná vás překvapí silná bolest „nepoužívaných“ svalů. Není tedy od věci nasadit na bolavé svaly (bolest z přetížení) homeopatikum Arnica montana 9 C. Je to jeden z léků, který se vyplatí mít v domácí lékárničce, zmírní každou bouli či bolavou modřinu.

Apatie a úzkosti – dopady covidu na naše děti. Zdroj: CanvaApatie a úzkosti – dopady covidu na naše děti. Zdroj: Canva

Dětem chybí sociální kontakty a často trpí úzkostmi

Možná nejhorším zlem napáchaným na našich dětech jsou ty nemoci, které nejsou vidět. Bolavá záda nebo pár kilo navíc napravíte vcelku snadno, horší je to s nemocnou dětskou duší.

Sociální separace a odloučení od spolužáků a kamarádů se může projevit apatií, úzkostnými stavy a někdy i depresí. Nepodceňujte příznaky psychické nepohody a mluvte s dětmi o tom, co je trápí. V případě potřeby neváhejte a vyhledejte profesionální pomoc v podobě dětského terapeuta nebo psychologa.

Z homeopatie může pomoci:

Argentum nitricum 15 C, 5 granulí 2× denně. Tento lék se používá také pokud už jsou např. nastartovány některé fobie, při strachu z budoucnosti a strachu z lidí.

Aconitum napellus 15 C při panice, strachu, pocitu ohrožení. 5 granulí 2× denně.

V případě trémy při návratu do škol, při strachu ze zkoušení, z neúspěchu lze užít homeopatický lék Gelsemium sempervirens 15 C, 5 granulí 2× denně.

Homeopatika pomáhájí i rodičům

V neposlední řadě, nezapomínejte ani na sebe, milé maminky a rodiče. Pokud toho máte už nad hlavu, jste přepracovaní a unavení a máte pocit, že to vše prostě nezvládate, zkuste se opřít o homeopatii a její přírodní sílu, než se rozhodnete sáhnout po prášcích na spaní nebo antidepresivech.

Pro doplňující informace ohledně homeopatických léků se ptejte lékárníků proškolených v homeopatii.

Článek vznikl ve spolupráci se Světem homeopatie.

Autor:

Práce vás musí bavit a naplňovat. Kreativita je něco, co v sobě buď máte, nebo ne. Někdy se musí stát něco velkého, abyste si uvědomili, co je v životě důležité. Pro Kristinu to bylo právě mateřství, které nastartovalo její práci pro online media a pomohlo ji určit si priority. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
3048
14.5.21 20:52

Co to tu ted mate za hoemeopatickou lobby? Hned dva clanky? Vzdyt homeopatika jsou uplny nesmysl. Neco naredim tak, ze tam neni ani jedna molekula a zacnu tvrdit, ze to leci?
Nojo, je potreba najit dalsi trubky, co budou vyhazovat penize za homeopatika a cekat na zazrak. Vetsina lidi se jednou uzdravi i bez leceni, takze pak budou jasat, jak homeopatika… :D

Příspěvek upraven 14.05.21 v 20:53

 • Zmínit
 • Nahlásit
6759
10.5.21 06:59

Jasně, cukrové kuličky nás spasí :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit