Chystáte se na vícedenní návštěvu s miminkem? Tohle vám ji usnadní

Advent a Vánoce se kvapem blíží a vás možná letos čekají návštěvy rodiny s malým miminkem. Změna prostředí však může být pro malého človíčka náročná. Pojďte se podívat, jak mu ji usnadnit.

Chystáte se na vícedenní návštěvu s miminkem? Tohle vám ji usnadní Spokojené mimink : Zdroj: profimedia.cz

Každé dítě nese změny jinak

Některé maminky vám řeknou, že se svými miminky cestovaly po vícedenních návštěvách i dovolených hned odmalička. Jiné mohou mít odlišnou zkušenost: zkusily někam na pár dní odjet, ale změna prostředí byla pro jejich dítě velmi náročná… a pro rodiče následně také.

Záleží na dítěti… každé je jiné a v cizím prostředí se chová jinak… ale většinou to děti v pohodě snesou, když mu necháš jeho vlastní režim a zařídíš, aby měl všechno pohodlí, na jaké je zvyklé, tak v tom nevidím žádný problém… my s malou jezdíme taky pryč, co to jde, teď v osmi měsících už má za sebou i víkend ve stanu a v pohodě… vlastně poprvé tak spala ve čtyřech měsících, když jsme byli pro změnu zase na Slovensku na akci, a nijak jí to nevadilo… je zvyklá spát i v autě, v kočárku i v cizí postýlce, dobu jídla má taky pravidelnou jak hodinky, takže když se zachová i toto, tak to určitě dítěti nevadí…

Hrací prostor je základ


Jistě má většina z vás doma hrací deku, na kterou svoje děťátko pokládá. Její výhodou je, že stimuluje a rozvíjí motoriku i smysly. Tento zábavný a prospěšný malý prostor drobkovi dopřejte i na cestách. Zvolte cestovní typ hrací deky, který má i snadno složitelné hrazdy na navěšení hraček. V kufru auta nezabere téměř žádné místo a vejde se také do úložného prostoru většiny kočárků, takže ji můžete vzít s sebou i na kratší návštěvy.

Hrací deka je praktickým pomocníkem. Zdroj: Fisher-Price.Hrací deka je praktickým pomocníkem. Zdroj: Fisher-Price.

Hračky přinesou klidný spánek i zábavu

Některé malé děti mohou mít se změnou prostředí opravdu problém, s čímž souvisí potíže s usnutím, neklid a častější pláč. Samozřejmě je nejdůležitější, že u sebe mají vás. Vy jste jejich největší jistota a opora. Nicméně k dosažení silného pocitu bezpečí pomůže oblíbená hračka.

S ním se bude usínat jedna radost. Zdroj: Fisher-Price.S ním se bude usínat jedna radost. Zdroj: Fisher-Price.

Nezapomeňte proto s sebou přibalit usínáčka, kterého má vaše děťátko rádo. Před spinkáním se k němu přitulí a jistě se mu bude klidněji snít. Zvolte takovou hračku, co je samozřejmě v první řadě bezpečná, ve druhé pak jemná a měkká.

Některé umí i spoustu věcí navíc, jako třeba tenhle modrý roztomilý ježek od Fisher-Price, který hraje uklidňující zvuky a melodie.

Také na denní zábavu nezapomeňte vzít pár „kamarádů“. Nemusíte s sebou tahat velké množství, spíš vyberte takové, o kterých víte, že vaše dítko zabaví a že jsou multifunkční. Nás zaujala tahle roztomilá lama, s níž si jde hrát vsedě a vleže na zádech i na bříšku. S ní bude o spoustu legrace postaráno.

Lama děti baví a ještě rozvíjí jejich smysly a motoriku. Zdroj: Fisher-Price.Lama děti baví a ještě rozvíjí jejich smysly a motoriku. Zdroj: Fisher-Price.

Změnu prostředí maminky na eMiminu také rozebírají

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Změna prostředí s mimčem

10.12.14 12:34
49

Změna prostředí pro 5měsíční mimi

3.4.14 22:49
10

Nyní můžete vyhrát jednu ze 60 věcí pro miminka od Fisher-Price. Přihlašte se o ně »

Článek vznikl ve spolupráci s Fisher-Price.

Autor:

Jana napsala knihu Mámou s humorem. Věnuje se také vlastnímu blogu. Píše sice pro řadu online magazínů, její srdcovou záležitostí ale zůstává eMimino. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1162
13.11.19 01:07

S třetím dítětem jsme byli na 3 týdny na chatě, když jí bylo 3 měsíce, první dva dny byla nervní, pak si zvykla… ve 4 měsících byla pod stanem na koncertě, zvládla to v pohodě, jen jsem musela víc chovat… přijde mi, že je zvyklá od malička, takové terénní dítě, tak to jde, synové nebyli a určitě víc změny prožívali… nemá problém jít do restaurace na jídlo, cizí prostředí jí nedělá problém, spíš lidi, co by jí chtěli chovat, ale to už víme, takže je s námi v klidu, nikdo jiný nechová.. mám teď hodně nemocnou mámu, tu moc nevidí, a chovat se nenechá, ale se mnou je v klidu… dospěla jsem k názoru, když to blbě řeknu, jak si to dítě navykne, tak pak to tak má - pokud je miminko zvyklé na společnost od malička, zvládá více lidí s rodiči v klidu, pokud ho rodiče nikam neberou, může mít pak problém… Celkově je zvyklá čekat na mlíko, hraní, děti jsou tři, nemůže mít vždy přednost, nepláče a je trpělivá… nyní je jí přes půl roku…
A usíná sama s medvídkem, je šikula, syny jsem dlouuho uspávala, mám pocit, že chápe, že tak to je, není na ní ten 100% čas, jak s prvním dítětem…
Jinak s sebou v rámci možností, když někam jedeme, beru hračky, hrací deku a vždy plyšáka na spaní :)… bez toho bych si netroufla jet nikam. Dodržuju časy spaní, tělesný kontakt (je nosící) - aby se cítila v bezpečí…

  • Zmínit
  • Nahlásit
113
12.11.19 13:45

Malá poprvé vyrazila k babičce na víkend těsně na konci šestinedělí a naprosto v pohodě, popravdě mě ani nenapadlo, že by mohla nějak vnímat změnu prostředí. Víc jsem se bála hodinové cesty autem, protože mimo cestu z porodnice autem nejela. Pár dní předem jsme začaly trénovat sezení ve vajíčku a nakonec obě cesty pěkně prospala :)).

  • Zmínit
  • Nahlásit
285
12.11.19 10:06

My s malym poprve vycestovali za hranice kdyz mu byly 4 mesice, stravili jsme tyden u mych rodicu (zijem v cizine) a syn si to uzival, cestu i pobyt zvladl skvele. O mesic pozdeji jsme pak vyrazili k mori do Recka a to zvladl taky na jednicku. Asi hodne zalezi na povaze miminka, muj syn je strasne akcni a zmena se mu libi, ma co objevovat. 8)

  • Zmínit
  • Nahlásit