Chystáte se na vícedenní návštěvu s miminkem? Tohle vám ji usnadní

Péče o miminko

Advent a Vánoce se kvapem blíží a vás možná letos čekají návštěvy rodiny s malým miminkem. Změna prostředí však může být pro malého človíčka náročná. Pojďte se podívat, jak mu ji usnadnit.

Každé dítě nese změny jinak

Některé maminky vám řeknou, že se svými miminky cestovaly po vícedenních návštěvách i dovolených hned odmalička. Jiné mohou mít odlišnou zkušenost: zkusily někam na pár dní odjet, ale změna prostředí byla pro jejich dítě velmi náročná… a pro rodiče následně také.

Záleží na dítěti… každé je jiné a v cizím prostředí se chová jinak… ale většinou to děti v pohodě snesou, když mu necháš jeho vlastní režim a zařídíš, aby měl všechno pohodlí, na jaké je zvyklé, tak v tom nevidím žádný problém… my s malou jezdíme taky pryč, co to jde, teď v osmi měsících už má za sebou i víkend ve stanu a v pohodě… vlastně poprvé tak spala ve čtyřech měsících, když jsme byli pro změnu zase na Slovensku na akci, a nijak jí to nevadilo… je zvyklá spát i v autě, v kočárku i v cizí postýlce, dobu jídla má taky pravidelnou jak hodinky, takže když se zachová i toto, tak to určitě dítěti nevadí…

Hrací prostor je základ


Jistě má většina z vás doma hrací deku, na kterou svoje děťátko pokládá. Její výhodou je, že stimuluje a rozvíjí motoriku i smysly. Tento zábavný a prospěšný malý prostor drobkovi dopřejte i na cestách. Zvolte cestovní typ hrací deky, který má i snadno složitelné hrazdy na navěšení hraček. V kufru auta nezabere téměř žádné místo a vejde se také do úložného prostoru většiny kočárků, takže ji můžete vzít s sebou i na kratší návštěvy.

Hrací deka je praktickým pomocníkem. Zdroj: Fisher-Price.Hrací deka je praktickým pomocníkem. Zdroj: Fisher-Price.

Hračky přinesou klidný spánek i zábavu

Některé malé děti mohou mít se změnou prostředí opravdu problém, s čímž souvisí potíže s usnutím, neklid a častější pláč. Samozřejmě je nejdůležitější, že u sebe mají vás. Vy jste jejich největší jistota a opora. Nicméně k dosažení silného pocitu bezpečí pomůže oblíbená hračka.

S ním se bude usínat jedna radost. Zdroj: Fisher-Price.S ním se bude usínat jedna radost. Zdroj: Fisher-Price.

Nezapomeňte proto s sebou přibalit usínáčka, kterého má vaše děťátko rádo. Před spinkáním se k němu přitulí a jistě se mu bude klidněji snít. Zvolte takovou hračku, co je samozřejmě v první řadě bezpečná, ve druhé pak jemná a měkká.

Některé umí i spoustu věcí navíc, jako třeba tenhle modrý roztomilý ježek od Fisher-Price, který hraje uklidňující zvuky a melodie.

Také na denní zábavu nezapomeňte vzít pár „kamarádů“. Nemusíte s sebou tahat velké množství, spíš vyberte takové, o kterých víte, že vaše dítko zabaví a že jsou multifunkční. Nás zaujala tahle roztomilá lama, s níž si jde hrát vsedě a vleže na zádech i na bříšku. S ní bude o spoustu legrace postaráno.

Lama děti baví a ještě rozvíjí jejich smysly a motoriku. Zdroj: Fisher-Price.Lama děti baví a ještě rozvíjí jejich smysly a motoriku. Zdroj: Fisher-Price.

Změnu prostředí maminky na eMiminu také rozebírají

Nyní můžete vyhrát jednu ze 60 věcí pro miminka od Fisher-Price. Přihlašte se o ně »

Článek vznikl ve spolupráci s Fisher-Price.

Váš příspěvek
statecna.oslice
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 13.11.19 01:07

S třetím dítětem jsme byli na 3 týdny na chatě, když jí bylo 3 měsíce, první dva dny byla nervní, pak si zvykla… ve 4 měsících byla pod stanem na koncertě, zvládla to v pohodě, jen jsem musela víc chovat… přijde mi, že je zvyklá od malička, takové terénní dítě, tak to jde, synové nebyli a určitě víc změny prožívali… nemá problém jít do restaurace na jídlo, cizí prostředí jí nedělá problém, spíš lidi, co by jí chtěli chovat, ale to už víme, takže je s námi v klidu, nikdo jiný nechová.. mám teď hodně nemocnou mámu, tu moc nevidí, a chovat se nenechá, ale se mnou je v klidu… dospěla jsem k názoru, když to blbě řeknu, jak si to dítě navykne, tak pak to tak má - pokud je miminko zvyklé na společnost od malička, zvládá více lidí s rodiči v klidu, pokud ho rodiče nikam neberou, může mít pak problém… Celkově je zvyklá čekat na mlíko, hraní, děti jsou tři, nemůže mít vždy přednost, nepláče a je trpělivá… nyní je jí přes půl roku…
A usíná sama s medvídkem, je šikula, syny jsem dlouuho uspávala, mám pocit, že chápe, že tak to je, není na ní ten 100% čas, jak s prvním dítětem…
Jinak s sebou v rámci možností, když někam jedeme, beru hračky, hrací deku a vždy plyšáka na spaní :)… bez toho bych si netroufla jet nikam. Dodržuju časy spaní, tělesný kontakt (je nosící) - aby se cítila v bezpečí…

Smetulinda
Povídálka 11 příspěvků 12.11.19 13:45

Malá poprvé vyrazila k babičce na víkend těsně na konci šestinedělí a naprosto v pohodě, popravdě mě ani nenapadlo, že by mohla nějak vnímat změnu prostředí. Víc jsem se bála hodinové cesty autem, protože mimo cestu z porodnice autem nejela. Pár dní předem jsme začaly trénovat sezení ve vajíčku a nakonec obě cesty pěkně prospala :)).

MichaelkaT
Kecalka 245 příspěvků 12.11.19 10:06

My s malym poprve vycestovali za hranice kdyz mu byly 4 mesice, stravili jsme tyden u mych rodicu (zijem v cizine) a syn si to uzival, cestu i pobyt zvladl skvele. O mesic pozdeji jsme pak vyrazili k mori do Recka a to zvladl taky na jednicku. Asi hodne zalezi na povaze miminka, muj syn je strasne akcni a zmena se mu libi, ma co objevovat. 8)

Vložit nový komentář