Dovolená na horách: Lyžařskou výbavu kupujte z druhé ruky

Nákupy a slevy
*

Ať už se vaše dítko chystá poprvé stoupnut na lyže nebo jen brázdit svahy za domem s lopatou, hlavní je být v teple. Co obléknout do zimy a jak na tom ušetřit?

Děti rostou jako z vody. Nic není větším důkazem než loňská lyžařská výbava, kterou jste zrovna slavnostně vynesli ze sklepa. Po dětských lyží se proto vyplatí poohlédnout už několik týdnů před odjezdem na hory. V bazaru pořídíte solidní běžky i dětské lyže na sjezd. Bunda by měla být určená přímo na lyže. Čas i peníze ušetříte, pokud koupíte celý lyžařský komplet. Samozřejmostí je spolehlivá přilba na lyže, která ochrání před pády.

Přilbu na lyže pořídíte často v kompletu s brýlemi, byť jiné značky. Kromě klasické lyžařské bundy můžete malé parádnice obléknout i do teplého zimního kabátu. Na procházkách se unosí i klasická bunda do města, nejlépe s kapucou a kožíškem. Že bude krk opravdu v teple, jistí kvalitní šálou.

Na sjezdovku jedině v oteplovačkách. Seženete klasické oteplováky se zapínáním na klips, ale i ty, které drží na knoflík. Pokud máte strach, že se vaše ratolest u vleku ztratí, berte oteplováky ve výrazných barvách - třeba žluté a červené.

Nemusí chumelit, stačí, když fouká. Čepice je v zimě povinnost, i když ji vaše dítko zrovna nemá dvakrát v oblibě. Zkuste na to jít oklikou a místo obyčejného kulicha sáhnut po dívčí soupravě, kde uši zahřejí roztomilé myšky. S čepicí s oušky si zase malé parádnice mohou zahrát na oblíbenou kreslenou postavu. Před silnými mrazy ochrání dětská ušanka nebo beranice s opravdu teplým kožíškem.

Stejně ne a ne si ji navléct? Přečtěte si, jak vybrat správnou čepici, ale také ji udržet dítěti na hlavě

Lyžařská výbava nejsou jen bundy a dobré lyžáky. Jak moc si zimní hrátky užijete, závisí na základech. Proto se vyplatí navléknout ne obyčejné, ale pořádné termopunčocháče jištěné stejně hřejivými termoponožkami. Záda v teple zase udrží termotričko, které dobře přiléha a náruživé lyžaře nebude nikde tlačit. A co trumfne většinu technologických vychytávek? Poctivý huňatý svetr.

Zdá se vám zimní dovolená jako drahá legrace? V Bazaru eMimino.cz pořídíte oblečení i výbavu na hory (hlavně dětské lyže) za zlomek ceny.

České hory, nebo alpské svahy?
Dejte nám vědět, kam se svou (staro)novou lyžařskou výbavou vyrazit.

Témata článku

Váš příspěvek