Inspirace z eMimina: Vaše nejlepší velikonoční recepty

Hledáte nápady na velikonoční pečení? Podívejte se na skvosty našich uživatelek a vykouzlete něco podle nich. Mazance, beránci, věnce, perníčky, sušenky, bábovky, nádivky, cupcakes... najdete je tu všechny. Který vyzkoušíte?

*
Zdroj: Amellia19 / eMimino.cz
Dortíky 1/9

Hledáte něco malého pro koledníky? Vyzkoušejte beleše, košíčky s liči nebo bezlepkové mrkvové cupcakes vhodné nejen pro celiaky. Starší koledníci zase ke štamprli ocení slané muffiny a vaječné bábovičky.

*
Zdroj: jájink / eMimino.cz
Věnce 2/9

Každý zná mazance, ale co takové velikonoční věnce? Jsou chutné a zároveň také krásné. Od našich uživatelek doporučujeme recept na lahodný velikonoční věnec a babiččin brusinkový věnec.

*
Zdroj: MMarcela / eMimino.cz
Beránci 3/9

Beránek by o Velikonocích neměl chybět na žádném stole. Na výběr jich máme víc než dost – mrkvového se semínky, tvarohového s kousky čokolády, s oříšky, jogurtovo-ořechového, velikonočního a dokonce i veganského.

*
Zdroj: JMiks / Shuttestock, Inc
Mazance 4/9

Receptů na mazanec pro vás máme kopec! Vyzkoušejte tvarohový, s ovesnými vločkami, z nekynutého těsta, s mandlemi, mini mazanec, nebo dokonce i veganský! Je jich tolik, že si každý svého favorita najde.

*
Zdroj: Cesarz / Shuttestock, Inc
Bábovky 5/9

I obyčejná bábovka může být velikonoční, stačí si trochu pohrát s její dekorací. Zapojte děti a užijte si s nimi spoustu zábavy při vylepšování tvarohové, borůvkové, nebo hrnkové bábovky.

*
Zdroj: haveseen / Shuttestock, Inc
Perníčky 6/9

Perníčky jsou vděčná klasika. Maminky mají nejraději barevné velikonoční a medové perníčky, které lze připravit i ve zdravější verzi. Poleva bude asi všude, ale i tak zapojte děti. Bude vás to bavit.

*
Zdroj: Anastasia_Panait / Shuttestock, Inc
Sušenky 7/9

Stejně jako perníčky i sušenky jsou skvělou drobností pro koledníky. Velikonoční nádech jim dodají čokoládová vajíčka a lentilky. Ozdobte si máslové sušenky, mrkvánky nebo exotické kokosovo-limetkové keksy.

*
Zdroj: Petulle4 / eMimino.cz
Jidáše 8/9

Vyzkoušejte 3 tradiční recepty našich uživatelek na velikonoční jidáše, jidáše pro každý den nebo prostě jidáše. Vyhrajte si s jejich tvarem a odpíchněte se od klasických „šneků“ k odvážnějším vlnkám a motýlkům.

*
Zdroj: sakalpredator / eMimino.cz
Nádivky 9/9

Velikonoce a nádivka jdou dohromady jako vajíčka a slanina. Obě tyto ingredience najdete i v receptech na velikonoční nádivku z rohlíků a kopřivovou nádivku. Přejeme dobrou chuť!

Autor:

Lucka v eMiminu začínala jako adminka a postupně se vypracovala až do obchodního/account týmu. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Textuje také soutěže, testování a recenzní články. Ráda si také občas napíše receptový nebo jiný článek. více

Přečtěte si také

Uvařte mu na Valentýna zamilovanou specialitu

Ukažte partnerovi na Valentýna svou lásku originální úpravou běžných pokrmů i afrodiziakálních lahůdek. Vybrané recepty jsou navíc rychlé a snadné, takže budete mít dost času na zkrášlení sebe sama.

Váš příspěvek

Odesílám...