Inspirace z eMimina: Vaše nejlepší velikonoční recepty

Hledáte nápady na velikonoční pečení? Podívejte se na skvosty našich uživatelek a vykouzlete něco podle nich. Mazance, beránci, věnce, perníčky, sušenky, bábovky, nádivky, cupcakes... najdete je tu všechny. Který vyzkoušíte?

*
Zdroj: Amellia19 / eMimino.cz
Dortíky 1/9

Hledáte něco malého pro koledníky? Vyzkoušejte beleše, košíčky s liči nebo bezlepkové mrkvové cupcakes vhodné nejen pro celiaky. Starší koledníci zase ke štamprli ocení slané muffiny a vaječné bábovičky.

*
Zdroj: jájink / eMimino.cz
Věnce 2/9

Každý zná mazance, ale co takové velikonoční věnce? Jsou chutné a zároveň také krásné. Od našich uživatelek doporučujeme recept na lahodný velikonoční věnec a babiččin brusinkový věnec.

*
Zdroj: MMarcela / eMimino.cz
Beránci 3/9

Beránek by o Velikonocích neměl chybět na žádném stole. Na výběr jich máme víc než dost – mrkvového se semínky, tvarohového s kousky čokolády, s oříšky, jogurtovo-ořechového, velikonočního a dokonce i veganského.

*
Zdroj: JMiks / Shuttestock, Inc
Mazance 4/9

Receptů na mazanec pro vás máme kopec! Vyzkoušejte tvarohový, s ovesnými vločkami, z nekynutého těsta, s mandlemi, mini mazanec, nebo dokonce i veganský! Je jich tolik, že si každý svého favorita najde.

*
Zdroj: Cesarz / Shuttestock, Inc
Bábovky 5/9

I obyčejná bábovka může být velikonoční, stačí si trochu pohrát s její dekorací. Zapojte děti a užijte si s nimi spoustu zábavy při vylepšování tvarohové, borůvkové, nebo hrnkové bábovky.

*
Zdroj: haveseen / Shuttestock, Inc
Perníčky 6/9

Perníčky jsou vděčná klasika. Maminky mají nejraději barevné velikonoční a medové perníčky, které lze připravit i ve zdravější verzi. Poleva bude asi všude, ale i tak zapojte děti. Bude vás to bavit.

*
Zdroj: Anastasia_Panait / Shuttestock, Inc
Sušenky 7/9

Stejně jako perníčky i sušenky jsou skvělou drobností pro koledníky. Velikonoční nádech jim dodají čokoládová vajíčka a lentilky. Ozdobte si máslové sušenky, mrkvánky nebo exotické kokosovo-limetkové keksy.

*
Zdroj: Petulle4 / eMimino.cz
Jidáše 8/9

Vyzkoušejte 3 tradiční recepty našich uživatelek na velikonoční jidáše, jidáše pro každý den nebo prostě jidáše. Vyhrajte si s jejich tvarem a odpíchněte se od klasických „šneků“ k odvážnějším vlnkám a motýlkům.

*
Zdroj: sakalpredator / eMimino.cz
Nádivky 9/9

Velikonoce a nádivka jdou dohromady jako vajíčka a slanina. Obě tyto ingredience najdete i v receptech na velikonoční nádivku z rohlíků a kopřivovou nádivku. Přejeme dobrou chuť!

Autor:

Lucka v eMiminu začínala jako adminka a postupně se vypracovala až do obchodního/account týmu. V rámci toho se stará klienty a dohlíží na to, aby všechny kampaně běžely včas a v pořádku. Textuje také soutěže, testování a recenzní články. Ráda si také občas napíše receptový nebo jiný článek. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...