Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

  • Komerční sdělení
  • 12.11.18

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího vzniku přitom může snížit vhodná strava dítěte a v případě nemožnosti kojení také hypoalergenní kojenecké mléko. Jaké jsou příznaky a projevy alergie u dětí a co s nimi můžete dělat?

Spokojené bříško dělá spokojené miminko.Spokojené bříško dělá spokojené miminko.

Co snižuje riziko vzniku alergie u dětí?

Je zásadní dodržovat několik zásad. Nepřecházejte na umělé mléko v prvních šesti měsících. Pokud ale přijdete o mléko a kojení již není dále možné, poraďte se se svým pediatrem o možnosti zavedení hypoalergenní kojenecké výživy. Poté můžete začít pozvolna zavádět příkrmy, aby si dítě začalo zvykat na nové potraviny. Sledujte přitom jeho reakce, abyste si všimla případné alergické reakce. Častá je také alergie na kravské mléko. U dětí ho nezavádějte před 9. měsícem. Místo něj je vhodnější kvalitní náhradní kojenecká výživa.

Bezpečnost a vhodnost používání mléka BEBA OPTIPRO HA je potvrzena orgány Evropské unie.

Hypoalergenní kojenecké mléko

Hypoalergenní mléko obsahuje hydrolyzovanou 100% syrovátkovou bílkovinu, díky níž kojenec prokazatelně prospívá. Její účinnost potvrdily také klinické studie. Mezi tato mléka se řadí i Beba hypoalergenní - Optipro HA 2, která obsahuje částečně naštěpené bílkoviny mléčné syrovátky, a je tak vhodná i pro děti s alergiemi v rodině.

Navíc obsahuje i probiotické bakterie L. reuteri, ty se přirozeně vyskytují i v mateřském mléce a střevní mikroflóře plně kojených dětí. O prospěšnosti probiotik se více dočtete v článku: Co všechno by měla obsahovat kvalitní kojenecká výživa?

Bez alergií je život snazší.Bez alergií je život snazší.

Projevy alergie u dětí

  • různé trávicí obtíže (průjmy, zvracení, koliky, krev ve stolici)
  • abnormální stolice (zelená, řídká, zpěněná)
  • vyrážky, ekzémy (i atopický)
  • nadýmání a zvracení
  • neklid a pláč dítěte (po kojení: 5–10 minut)
  • méně časté jsou dechové potíže a anafylaktický šok

Je hypoalergenní mléko hořké?

Zkoušeli jste v minulosti hypoalergenní mléko a zdálo se vám nepříjemně hořké? Nestlé vylepšilo recepturu BEBA OPTIPRO HA, které je nyní bez hořkosti – jeho chuť se prakticky neliší od standardního mléka. Vašemu děťátku tak prospívá i chutná.

Mateřské mléko je pro miminko nejlepší. Když už kojení není možné, je lepší zvolit kvalitní hypoalergenní kojenecké mléko.

Témata článku