Jak bojovat s chřipkou a nachlazením

  • Komerční sdělení
  • 25.10.10

S příchodem chladných dní řeší každoročně většina lidí problém, jak se připravit na sezónu chřipek a nachlazení. Ještě z minulé zimy možná zůstává v paměti nepříjemná vzpomínka na ucpaný nos, zarudlé oči a bolavý krk. V následujících řádcích si řekneme, č

*

Jak bojovat s chřipkou a nachlazením

Prevence

Pro dobrou přípravu na boj s útočícími viry a bakteriemi je ideální začít už v době, kdy ještě hřeje sluníčko. Přesně podle přísloví: "...až se zima zeptá, co jsi dělal v létě." Teplé dny je nejlepší trávit co nejvíce na čistém čerstvém vzduchu v přírodě. Dobré je také začít s otužováním. Později, až přijde chladno, je mnohem jednodušší v tomto každodenním rituálu pokračovat, než ho teprve zavádět. I v chladných měsících bychom rozhodně měli dále trávit alespoň nějaký čas na čerstvém vzduchu, aby si naše tělo zvykalo na horší počasí. Lepší však bude, když se vyhneme místům s velkou koncentrací lidí. Zde existuje zvýšené riziko infekce.

Kromě otužování je třeba dbát i na složení jídelníčku. I v zimě by potrava měla obsahovat dostatečný podíl čerstvého ovoce a zeleniny. Důležité je také dbát na dodržování pitného režimu a na dostatečný odpočinek. Unavené či dehydrované tělo je mnohem více vystavené útokům choroboplodných zárodků. V neposlední řadě je důležitým preventivním nástrojem proti nákazám všeho druhu nálada. Pozitivně naladění lidé dokáží mnohem lépe odolávat zátěži než lidé smutní nebo nerudní. Když přes veškeré úsilí nachlazení či chřipka přece jen přijdou, snažíme se alespoň přispět k rychlejšímu a lehčímu průběhu obtíží. Stále důležitý je pitný režim, dostatek odpočinku a přísun čerstvého ovoce a zeleniny. Podle míry obtíží je také nezbytné zvážit návštěvu lékaře.

Tajné zbraně

Na podporu jak při prevenci, tak v případě již počatého nachlazení či chřipky je možné použít také vhodný doplněk stravy na podporu imunity. Velice dobře působí přípravky na bázi nukleotidů, které pomáhají posilovat přirozené obranné mechanismy těla. Nukleotidy jsou součástí každé buňky našeho těla, jsou základním stavebním kamenem nukleových kyselin. Jsou tedy i součástí buněk imunitního systému a v případě nákazy je nutný jejich zvýšený příjem, aby buňky imunitního systému mohly správně a spolehlivě bojovat s infekcí. Nukleotidy si tělo vytváří samo v játrech, nebo je doplňuje z potravy. V případě útoku nemoci vlastní produkce nukleotidů nestačí pokrývat potřeby imunitního systému a tělo upřednostňuje nukleotidy doplňované potravou. Mezi doplňky stavy s nejvyšším obsahem nukleotidů patří Biopron® PROIMUN. Díky své formě cucavých tablet působí již v dutině ústní, hltanu a krku, v místech, kde původci infekcí vstupují do organismu. Zvlášť rychlý a patrný efekt má v případech prvotního škrábání v krku, kdy po užití jedné tablety může být již během několika desítek minut patrné znatelné zlepšení. Díky své další složce, kterou jsou probiotika, pomáhá správně vyladit střevní mikroflóru, jejíž správná funkce je také významným faktorem při podpoře imunity. Přípravek se uplatní i v období zvýšeného výskytu chřipek a nachlazení, kdy pomáhá tělu vytvářet dostatečné množství protilátek. V případě propuknutí obtíží pak pomáhá snížit jejich intenzitu a zkrátit dobu trvání. Díky svému přírodnímu charakteru a čistému složení je přípravek vhodný také pro těhotné a kojící ženy, diabetiky a pro děti od tří let. Zajímavostí je také skutečnost, že tento přípravek jako jediný obsahuje nukleotidy rostlinného původu, což potěší nejen vegetariány. Běžně je k dostání na pultech lékáren.

Bližší informace o uvedeném doplňku stravy a jeho užívání lze získat na www.ProImun.cz nebo telefonicky na bezplatné lince 800 17 16 17.