Jak docílit zdravé domácnosti bez zbytečné chemie?

Říká se, že čistota je půl zdraví. Ale platí toto české přísloví i pro malé děti, které ještě nemají vyvinutou imunitu? Ne tak docela. Pokud se jako novopečená maminka rozhodnete vyhlásit válku každé bakterii, na chvilku zadržte. Přehnaným úklidem můžete obranyschopnost svého děťátka paradoxně i oslabit.

Dopřejte svému miminku klidný spánek bez alergií.Dopřejte svému miminku klidný spánek bez alergií.

Jaký je rozdíl mezi vrozenou a získanou imunitou?

Pro domácnost s dětmi by mělo platit jednoduché pravidlo: čistota je v pořádku a žádoucí, sterilita už ne.

Vedle vrozené imunity totiž existuje ještě imunita získaná, a tu si vaše dítě přirozeně utváří až po narození. Proto je důležité, aby se batole ve svém domácím prostředí setkalo i s nějakými patogeny – díky tomu odpadá riziko, že s ním přechod do jiného prostředí „zamává“ a rázem onemocní.

„Existuje dokonce hygienická teorie vzniku alergií. Ta předpokládá, že pokud se malé dítě v určitém věku nedostatečně setká se „špínou“, tedy různými antigenními podněty, v pozdějším věku kontakt s nimi může způsobit nadměrnou reaktivitu a jedinec reaguje přecitlivěle – alergií,“ říká Doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D., dermatoložka z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a 3. lékařské fakulty Karlovy Univerzity.

Na čistém prádle záleží

Chcete-li udržet svůj běžný úklid ve zdravých mezích, je dobré také dbát na zodpovědný výběr pracích a čisticích prostředků. Zajímejte se o složení používaných produktů a snažte se vyvarovat používání chemikálií, které by svými výpary mohly dráždit citlivý nos děťátka. Pokud se vaše ratolest už vesele batolí po podlaze, pamatujte i na jemnou dětskou pokožku. Ta neměla přijít do styku s žádným agresivním čistidlem. Předejdete tak vzniku ošklivých kožních alergií.

Sterilní prostředí poškozuje vývoj dětské imunity.Sterilní prostředí poškozuje vývoj dětské imunity.

Speciální péče pro děti a ekzematiky

I proto břeclavská značka Feel Eco vyvinula svoji baby řadu. Je vhodná nejen pro citlivou pokožku dětí do 3 let, ale i alergiky, ekzematiky a všechny, kdo někdy po vyspání v cizím ložním prádle měli problém. Baby řada Feel Eco neobsahuje žádné konzervanty ani parfemaci. Miminka nejsou ohrožována žádnými agresivními látkami nebo vůněmi. Feel Eco spoléhá na přírodu a věří, že tak nejlépe pomůže zdravému vývoji dětí. Nejvyšší kvalita a účinnost jsou samozřejmostí.

Proč byste měli vyzkoušet právě Feel Eco?

Chcete-li mít jistotu, vyzkoušejte výrobky Feel Eco. Důvod zní přesvědčivě: „Feel Eco jsme vyvinuli v souladu s ohledem na přírodou, naše děti a zdravý domov. Proto můžeme s důvěrou tyto produkty nabídnout i Vám, našim zákazníkům.“

Tato značka vyrábí široký sortiment přírodních produktů nejvyšší kvality pro péči o tělo a domácnost: sprchové gely a mýdla, prací gely a aviváže, prostředky na mytí nádobí, ovoce a zeleniny a čisticí prostředky na úklid domácnosti.

Přečtěte si další tipy a rady, jak na čistou domácnost bez chemie.

Témata článku

Přečtěte si také

Mužská neplodnost: Jak podpořit tvorbu a kvalitu spermií?

  • 22.06.20
  • komerční sdělení
Mužská neplodnost: Jak podpořit tvorbu a kvalitu spermií?

Stále přibývá lidí, kteří se marně snaží o miminko. S neplodností se potýká celosvětově přibližně 15 % párů. Problémy jsou ve stejné míře na straně žen i mužů. Víme, jak můžete mužskou plodnost...