Přejete si celodenní masáž nohou? Sáhněte po ortopedických vložkách

Pět z nás dostalo příležitost vyzkoušet tři modely senzorických vodou plněných ortopedických vložek od dánské společnosti MEDICOVI. Vložky jsme nosily v teniskách, balerínách, kozačkách, polobotkách i v lodičkách. Jaké jsou naše zkušenosti?

Přejete si celodenní masáž nohou? Sáhněte po ortopedických vložkách

Jitka s Luckou vyzkoušely Ortopedické vložky MEDICOVI T45

Ortopedické vložky MEDICOVI T45 poskytují maximální komfort během celého dne. Jsou vhodné pro lidi trpící bolestí nártu, přední a zadní části chodidla, paty, kolen, kyčlí a zad.

Jitka: Kvalita obutí a chůze vystřelí raketově vzhůru.

Po porodu zpravidla obouvám boty velikosti 38/39. Proto mě překvapilo, že ortopedické vložky jsem nakonec vybrala ve své původní velikosti 36/37. Byla jsem poučena, že pro správné použití vložek je důležité, aby vodní část vložky končila před prsty chodidla. Problém nastal s výběrem správné boty pro vyzkoušení vložek. Mám širokou nohu a vysoký nárt, proto mi je většina bot poměrně těsně. Nakonec jsem vybrala vycházkové kožené polobotky, kam se vložky krásně vešly.

První pocit byl velmi fajn. Vložka po došlapu odlehčovala tlak nejvíce namáhaných částí chodidla. Pružení pomáhalo snadněji zdvihat nohy a kráčet. Procházka se psem byla příjemným zážitkem. Z asfaltu ulice udělaly vložky mechový koberec. Chodilo se mi lehce a měkce. Za sebe doporučuji nejprve vybrat vložky, následně nakoupit obuv a zkoušet jí rovnou s vložkami. Kvalita obutí a chůze vystřelí raketově vzhůru.

Lucka: Ortopedické vložky mě zbavily bolesti nohou

Na lodičky, baleríny a boty na podpatku mě celkově moc neužije. Volím raději volnočasovou nebo sportovní obuv. Přestože si pořizuju kvalitnější kousky, tak mě při delší chůzi bolí plosky nohou, nebo mě do nich berou křeče. Vyzkoušela jsem už všechno možné, včetně braní magnezia. Hořčík mi pomohl, ale po delší chůzi se křeče v nohou stejně ozývaly. Kromě toho se mi s věkem začínají objevovat také bolesti zad, za což může nejspíš sedavé kancelářské zaměstnání.

S vložkami do bot jsem po dobu čtrnácti dnů nachodila každý den pět až deset kilometrů. Ani jednou jsem neměla žádné křeče v klenbě nebo lýtkách. Vložky MEDICOVI T45 poskytly mému chodidlu dostatečnou oporu, a přitom byly krásně měkké a poddajné. Ze začátku mě překvapilo, že jsou z jedné strany hladké a z druhé strany jsou polštářky s gelem. Měla jsem zprvu pocit, jako bych se kymácela. Ke konci testování jsem o nich už skoro ani nevěděla. Znát byl ovšem rozdíl, když jsem vyrazila bez nich. Hned po pár kilometrech procházky jsem dostala křeče pravého chodidla. Velice ráda jsem se vrátila k teniskám s vložkami MEDICOVI T45.

Andy s Dájou vyzkoušely Ortopedické vložky MEDICOVI T40

Ortopedické vložky MEDICOVI T40 poskytují komfort při nošení po celý den. Jsou vhodné zejména při bolestech paty (patní ostruha, plantární fasciitis), též při bolestech přední části chodidla, kolen kyčlí a zad. Jsou také vhodné pro diabetiky, zmírňují bolest a zabraňují poškození chodidla a tvoření otlaků.

Andy: Díky vložkám zvládnu nosit baleríny a podpatky

Těžko říct, jestli za to mohou geny nebo špatné boty, ale z klenby mám ve svých třiceti letech placku. Nosit baleríny nebo dokonce podpatky nepřichází v úvahu, protože mě po pár minutách tak bolí chodidla, že musím nohy střídavě odlehčovat. Poslední roky jsem tak prochodila ve zdravotních botách a na elegantní kousky zapomněla. Sehnat hezkou zdravotní obuv je totiž taky peklo, ale to je jiné téma… Že by mi mohly pomoci pouhé vložky jsem nevěřila, už jsem totiž nejedny koupila – peněz hodně, úleva žádná. Jsem proto fakt nadšená, že se mi do ruky, respektive na nohy dostaly vložky MEDICOVI T40.

Vložky obsahují vodu, která se během chůze různě přelévá. Výsledkem je, že mám při chůzi pocit, jako bych měla v botě několik malých polštářků, které mě každý krok příjemně houpou a tlumí nárazy, a to i v balerínách. Úleva je cítit hned od prvního nazutí. Kdyby byly vložky trochu levnější, koupila bych si je do každého páru bot, který vlastním. :-)

Dája: Vložky MEDICOVI jsou jako celodenní masáž

Trpím bolestí paty a patní ostruhou už pár let. Vložky od MEDICOVI jsou super v tom, že jsou dost úzké a né tak klenuté, jako klasické ortopedické vložky, které vám předepíše lékař. Dají se tím pádem dát i do parádnějších bot, než jsou tenisky. Do kozaček mi vpluly krásně a vydržím s nimi tím pádem celý den na nohou. Pata mě nebolí a nepotřebuji si nohy večer masírovat, abych vůbec mohla usnout. Díky přelévání tekutiny ve vložkách mám masáž nohou po celý den.

Na přelévání jsem si musela chvilku zvykat, ale je mi to ve výsledku velmi příjemné. Uvítala bych malinko větší podporu klenby, ale je to spíš o pocitu, na který jsem zvyklá z klasických ortopedických vložek. Jsem ráda, že mám konečně vložky, které teď dám do kozaček a na jaře do balerínek a případně i do bot na podpatku, které pro mě byly téměř zapovězeny pro velké bolesti. Doufám, že mi vložky dlouho vydrží, pokud ne, koupím je určitě znovu.

Terka vyzkoušela Ortopedické vložky MEDICOVI H20

Ortopedické vložky MEDICOVI H20 jsou ideální na běžné nošení. Poskytují úlevu zejména osobám trpícím bolestí chodidel, ať už je důvodem potíží propadlá klenba, hallux valgus (vybočený palec) či Mortonova neuralgie. Inovativní produkt pomáhá také například při bolestech nártu, kotníku a nártu. Výrazně odlehčují a efektivně tlumí bolest kolen, kyčlí a zad. Jedná se o typ vložek vhodný i pro širší chodidla.

Terka: Pro krásu se nemusí trpět

Zbožňuju lodičky s vysokým podpatkem. Nosím je pravidelně do práce, na rande, nebo když jdu ven s kamarády. Platím však vždycky bolestnou daň za krásu a dost často si po pár hodinách svůj výběr obuvi vyčítám. Ovšem maminka mi celý život říkala, že pro krásu se musí trpět… Nemusí! Díky redakčnímu testování jsem zjistila, že si stačí do bot vložit ortopedické vložky, konkrétně tedy model MEDICOVI H20, který je vytvořen tak, aby ulevil od bolesti a měkký polštářek vám masíroval chodilo. Ani po několika hodinách mě nohy nebolely.

Včera jsem si střevíčky s vložkou nasadila v 07:30 a šla do práce. Domů jsem se vrátila kolem páté a pocitově bych nepoznala rozdíl mezi keckami a deseticentimetrovým podpatkem. Netušila jsem, že bych potřebovala ortopedické vložky, nebo že se něco takového vůbec vyrábí (speciálně na boty na podpatku). Vložka neklouzala, nekroutila se a tlumila jakékoliv nepříjemnosti při chůzi. Teď už si nemusím natajno zouvat boty a mnout si bolestivé nárty pod stolem. Můžu chodit bez bolesti v botách, ve kterých se cítím skvěle.

Oceňujeme také přehledný e-shop, kde si vložky můžete vybrat a rovnou i pořídit podle toho, co vás při chůzi trápí.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...