Jak nakupovat na Wish: Návod a tipy, na co si dát pozor

Nákupy a slevy

Wish.com prodává tak levné věci, že je tomu těžké věřit! Sepsali jsme proto průvodce tímto obchodem, díky kterému zvládnete objednat oblečení a kosmetiku sama i bez znalosti angličtiny.

*

Co je Wish?

Wish.com je internetový obchod, který prodává snad vše – a to za velmi nízké ceny, neporovnatelné s těmi českými. Dá se tu sehnat hlavně oblečení, kosmetika, věci pro miminka, domácí potřeby nebo elektronika. Velké množství zboží pochází z Číny, proto dodání trvá 3–8 týdnů. U každého inzerátu vidíte stav a datum, do kdy má balíček dorazit.

Pokud si objednáváte více zboží, počítejte s tím, že vám každé přijde zvlášť. Wish sdružuje mnoho prodejců a funguje jako takové překupní místo, takže každý kousek vyrazí odjinud. Z tohoto důvodu neplatíte jedno poštovné, ale malou částku za každý kus. V tom někteří kupující vidí nevýhodu oproti konkurenční stránce AliExpress nebo aukčnímu webu eBay, kde často natrefíte na poštovné zdarma.

Jak se přihlásit na Wish

Bez přihlášení neuvidíte nic. E-shop Wish kryje všechno zboží přihlašovacím formulářem, takže se musíte přihlásit přes Facebook, Google+ nebo jakýkoliv e-mail.

Aplikace Wish

Obchod Wish si prohlédnete na webu, my však doporučujeme nainstalovat aplikaci Wish (zdarma pro iOS a Android). Je jednodušší, přehlednější a především v češtině! I potvrzovací e-maily vám chodí česky, takže všemu rozumíte. Nenechte se zmást některými nepřesnými překlady z angličtiny, například věta Byla doručena jedna položka z tvé objednávky! znamená, že prodejce teprve zboží odeslal. Naštěstí si můžete hned v profilu ověřit, kde se zboží nachází.

Bezpečnost a reklamace na Wish

Řada lidí se obává podvodu, přitom se není čeho bát. Wish má velmi dobré recenze a je zabezpečený jako mnoho e-shopů, na kterých nakupujete. Za zboží vždy platíte předem. Pokud nechcete platit kartou, doporučujeme založit účet PayPal, který se využívá pro bezpečné internetové platby napříč státy.

Objednávku snadno zrušíte i po jejím zaplacení, tedy dokud ji prodejce ještě neodeslal.

Reklamace není na Wish problém, prodejci jsou zvyklí na vrácení zboží a berou ohled na negativní recenze. Buď vám zboží nechají a pošlou nové, nebo vám vrátí peníze. A jak reklamovat na Wish? Klikněte na Více/Historie objednávek/Kontaktovat podporu/Problém s objednávkou (případně /Vrácení a náhrady, pokud zboží vracíte).

Co zjistit ze svého profilu

  • Upozornění – Tady najdete záložky Nabídky (kam chodí doporučení novinek a akcí), Tvé objednávky a Jiné (obvykle informace o získaných bodech na Wish).
  • Historie objednávek – U každé objednávky vidíte stav, v jakém se nachází (tedy zda už byla odeslaná).
  • Odměny – Na Wish dostáváte 100 bodů za nákup a 10 bodů za vložení recenze s fotografií. Podle počtu bodů máte nárok na slevu (5% sleva lze uplatit za 100 bodů, 10% za 200 bodů a 15% za 300 bodů). Nemají žádnou platnost, takže je můžete kdykoliv vyčerpat.
  • Získej slevu – Po kliknutí uvidíte kód, který můžete šířit mezi své kamarády. Pokud ho použijí při své první objednávce, mají 50% slevu. Stejnou slevu máte poté i vy na vlastní nákup na Wish.
  • Nakupovat dále – Tady najdete odkazy na spřátelené aplikace. Týkají se elektroniky, produktů pro maminky, kosmetiky a věcí do domácnosti.
  • Zákaznická podpora – Sem se obraťte, kdykoliv máte potíže s doručením, platbou nebo kvalitou zboží.
  • Často kladené dotazy – Kompletní průvodce Wish.com zodpovídá otázky uživatelů, např. kolik stojí poštovné nebo jak funguje vrácení.

Kde je moje objednávka?

V aplikaci kliknete dole na „Více“ a pak „Historie objednávek“, kde uvidíte všechno objednané zboží. Teploměr u každého kousku vám ukazuje, jak blízko je vaše doručení. Modré tlačítko „Kde je moje zásilka“ vám ukáže rozpis, kdy a kudy zásilka šla + kde se nachází právě teď.

Dá se tu také zaškrtnout doručování zpráv SMS nebo na Whatsapp, abyste měli stále přehled. Tlačítko „Kontaktovat podporu“ vám nabídne všechny možnosti (v aplikaci v češtině), které se mohly během doručování stát.

Tipy na nákupy: Na co dát pozor?

Vždycky si prohlédněte tabulku velikostí

Asijské hrudníky a boky mají úplně jiné rozměry, proto se vám může stát, že se do objednaných kalhot nevejdete. Velké rozdíly (třeba až dvě velikosti) bývají právě u spodních dílů, u prádla nebo u plavek. Takže se nenechte vyděsit velikostí XL, i když normálně oblékáte 38, a objednejte oblečení podle naměřených centimetrů.

Slevy nejsou slevy

Nenechte se napálit „původní cenou“, je to jen trik, jak vás ošálit. Například tričko za 1500 Kč by se neprodalo ani na Wish, ani v obchodě v České republice.

Prohlédněte si reálné fotky


V recenzích najdete hodnocení zboží včetně fotky. Wish přednostně ukazuje ty české včetně objednaných velikostí, takže se na vlastní oči přesvědčíte, jak plavky vypadají na denním světle nebo jestli opravdu sedí velikosti M, jak slibuje popisek inzerátu.

Dárky objednávejte v dostatečném předstihu

Počítejte s dlouhou dobou doručení u věcí, které jsou sezónní nebo je chcete jako dárek k narozeninám či Vánocům. Doporučujeme alespoň dvouměsíční rezervu.

Objednáváte z Wish? Co jste si objednali a jak vypadalo zboží ve skutečnosti? Napište ostatním svou zkušenost do komentáře.

Témata článku

Váš příspěvek
Pavel666666
Nováček 2 příspěvky 19.08.18 10:01

Abych srhnul svůj pokus o nákup na WISH. Objednal jsem si 4 požky a zaplatil kartou.za každou položku se platí ještě poštovné 260 kč. První dorazila do cca 14 dní a spokojenost. Splnilo to očekávání a poměr cena-kvalita je víceméně uspokojivá. pak dorazila další položka džínová budna velikosti XXL no manželka má S a sotva se do ní nasoukala.No nevadí dostane jí neteř a šup prozkoumat další položku 4K kameru do vody.No super po vložení sd karty tato již nejde vyndat ven. takže jestli kamera natáčí nezjistím, jelikož kartu ven nedostanu aniž bych jí napoškodil. No a poslední nejdražší položka no tak ta se ztratila a nikdo neví kde. Poslední stopa je, že před měsícem dorazila do Belgie pak stopa končí. Jednání s WISH podporou je naučené fráze style copy-paste a počkejte my se ozvem a bla bla bla. Takže již nikdy více a opravdu zde platí heslo, že né vždy se dá ušetřit tím, že nakoupím levně.

Příspěvek upraven 19.08.18 v 10:02

Vložit nový komentář