Jak si i vy můžete splnit sen o vlastním bydlení?

Děti manželů Bartošových byly už téměř dospělé a dokončovaly studium. Proto rodiče nemuseli přemýšlet nad jejich dojížděním do školy. Nastal čas na další životní etapu – toužili se odstěhovat z rušné Prahy do klidnějšího a čistějšího prostředí.

* Splňte si sen o vlastním bydlení. Zdroj: Ekonomické stavby.cz.

Stavba vlastními silami nebyla možná

Pan Bartoš se nechtěl pouštět do stavby svépomocí, protože věděl, že z důvodu časově náročného a vyčerpávajícího zaměstnání by na to neměl čas ani sílu. Proto se s rodinou rozhodli využít služeb stavební společnosti. Dům na klíč přináší kratší čas stavby a vysokou kvalitu provedení, kterou může zaručit jen zkušená stavební firma.

Dům z katalogu si můžete upravit podle svého přání

V odborném časopise narazili na společnost Ekonomické stavby. „Po telefonické domluvě nám ES obratem zaslaly katalog projektů rodinných domů. Při výběru typu jsme museli splnit kritéria obce. To byl také jeden z důvodů, proč jsme stavbu zadali právě Ekonomickým stavbám. Vyšly nám s úpravou projektu podle obcí daných požadavků vstříc. Na všem jsme se dohodli a po úpravách byl projekt domu přesně podle našich představ,” prozradil pan Bartoš.

Společnost Ekonomické stavby svým klientům na přání také vyřizuje stavební povolení, což pan Bartoš uvítal: „Ekonomické stavby nám tím ulehčily nutnou část administrativy spojenou se stavbou domu.”

Zdroj: Ekonomické stavby.cz.Zdroj: Ekonomické stavby.cz.

O úpravách můžete rozhodnout i při stavbě

Pro financování stavby manželé využili možnosti postupného splácení domu v závislosti na dokončených etapách stavby. „V průběhu realizace stavby jsme hledali a zjišťovali nové možnosti a alternativy, které sice stavbu prodražily (tyto varianty nebyly v původním projektu), ale investic nad rámec základního projektu nelitujeme. Změnili jsme zateplení z polystyrenu na minerální vlnu, doplnili jsme regulaci teploty o termostaty a zpátečku teplé vody. Na stavbu jsme jezdili i mimo kontrolní dny, někdy i každý týden. Těšilo nás sledovat, jak dům roste.”

Po dokončení stavby domu rodina Bartošova pokračovala v realizaci dalších stavebních prací kolem něj. Jejich dalším velkým plánem je úprava a výsadba zahrady.

Zdroj: Ekonomické stavby.cz.Zdroj: Ekonomické stavby.cz.

Více informací najdete na stránkách Ekonomické stavby »