eMimino na Pinterestu: 5 důvodů, proč pinovat jako o život

Zdroj: https://uk.pinterest.com/jenstanbrook/ Zdroj: https://uk.pinterest.com/jenstanbrook/

I eMimino propadlo Pinterestu. Na virtuální nástěnku si totiž uložíte vše, co potřebujete vědět: od obrázků a infografik až po vaši oblíbenou diskusi. Nevěříte? Pak si přečtěte pět tipů, jak z „pinování“ vytěžit maximum a vytvořit si nástěnku, na kterou se nebudete moct vynadívat.

Co je to Pinterest

Pinterest můžeme přirovnat k virtuální nástěnce. Místo vlepování papírových výstřižků si do té on-line vkládáte své vlastní fotky nebo obrázky ostatních uživatelů. A nejen to. „Přišpendlit“si můžete i článek, text nebo třeba diskusi. Podle připojených odkazů navíc zjistíte původ daného obrázku nebo článku, ke kterému se tak můžete kdykoliv vrátit.

Kromě registrace se neobejdete bez stažení tlačítka pin it. „Přišpendlit“si můžete, co se vám zlíbí - od fotky po článek, a to přejetím myší nad obrázkem. Pokud vám obrázek červené tlačítko uložit sám automaticky nenabídne, stačí stisknout tlačítko na liště.

Pinterestu se nebudou moci nabažit všichni milovníci pořádku. „Piny“ řadíte do vlastních kolekcí - nástěnek, a to podle tématu. Na jednom místě tak najdete všechny potřebné informace: třeba recepty na vaření nebo všechny vysněné kousky při zařizování dětského pokojíčku.

1) Sestavte si jídelníček

Založte si nástěnku, ze které se nejen sbíhají sliny, ale navíc vám usnadní každodenní otázku: „Co dneska vařit“. Recepty si můžete roztřídit nejen na hlavní jídla, polévky a dezerty, ale třeba i podle sezón nebo přímo dnů v týdnu. Kromě zdravých receptů pro dospělé i děti se vám bude na nástěnce hodit i přehled zdravých surovin nebo články o zdravé výživě.

Koho sledovat:


Zdroj: https://cz.pinterest.com/modrentmessykid

2) Vystavte si své vysněné bydlení

Zařizování bydlení - a dětského pokoje obzvlášť - vyžaduje spoustu plánování. Místo klasické nástěnky se vám bude hodit ta virtuální. Vystavit si na ni můžete pokojíčky, které vás inspirují, nebo kousky, mezi kterými se nemůžete rozhodnout. Se vším potřebným na jednom místě získáte lepší představu o tom, jak by měl vysněný pokojík vypadat. Na nástěnku si můžete uložit nejen inspiraci, ale i vychytávky, co se skladování a organizace týče, nebo neocenitelné triky, jak udržet i domácnost s dětmi stále čistou.

Koho sledovat:


Zdroj: https://uk.pinterest.com/jenstanbrook/

3) Když čekáte miminko

V těhotenství se každá rada hodí. Pokud se však topíte v přehršli článků a názorů, u kterých ani nevíte, kde jste je četla, je příliš informací spíše na škodu - obzvlášť pokud je máte roztahané po složkách a oblíbených. Na nástěnce si můžete uložit zajímavé články, grafy, těhotenské kalendáře a cviky, ale i diskuse, ke kterým byste se rádi vrátili. Budete mít tak kontrolu nad tím, co je důležité a co naopak můžete pustit z hlavy.

Koho sledovat:


Zdroj: https://uk.pinterest.com/bdemelo0872

4) Výbavička jako nákupní seznam

Seznam výbavičky rozhodně není žádný obyčejný nákupní list. Velké těšení si můžete zkrátit plánováním výbavičky přesně podle vašeho vkusu. Přišpendlete si i kousky, které jsou nad vaše cenové možnosti, případně již nejsou dostupné. Poslouží vám jako inspirace, od které se odpíchnete při hledání podobných kousků - třeba v Bazaru. A ano, i úlovky z Bazaru si můžete do své výbavy přišpendlit a koupi pořádně promyslet.

Koho sledovat:


Zdroj: https://cz.pinterest.com/emiminocz

5) Stylový katalog i pro těhotné

Pinterest není jen o ukládání bezchybného oblečení blogerek a celebrit. Najdete tu i nástěnky plné módy pro maminky a těhotné. Kromě inspirace, co na sebe, objevíte i tipy, jak zamaskovat těhotenské bříško nebo unosit vaše oblíbené kousky i v těhotenství.

Koho sledovat:


Zdroj: https://cz.pinterest.com/bboz

Už víte, že je eMimino.cz také na Pinterestu? Sledujte, co pinujeme, a pochlubte se s vaší nástěnkou.

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Témata článku

Přečtěte si také