Trápí vás bradavice? Zbavit se jich můžete i v pohodlí domova

Těšíte se na léto, příjemné sluneční paprsky, chvíle strávené s rodinou v přírodě, u vody nebo na výletech? Během těchto radovánek si ale můžete přinést bradavice. Zatočte s nimi snadno a rychle.

* Bradavice si můžete nevědomky předávat. Zdroj: AdobeStock.cz.

Jak bradavice chytíte?

Aniž byste to tušili, můžete si je přinést z bazénu nebo koupaliště, z tělocvičny i z hromadné dopravy. Nejen že jsou bradavice nevzhledné a nepříjemné, ale navíc se snadno rozšíří mezi ostatní členy domácnosti. Bohužel mají dlouhou inkubační dobu, takže si je můžete nevědomky předávat.

Užijte si léto bez otravných bradavic. Zdroj: AdobeStock.cz.Užijte si léto bez otravných bradavic. Zdroj: AdobeStock.cz.

Co jsou bradavice a co je způsobuje?

Bradavice způsobuje virová infekce známá jako lidský papilomavirus (HPV). Šíří se rankami a drobnými poraněními na kůži, kterou virus infikuje. Nejčastěji postihuje ruce, prsty a chodidla. Obvykle bradavice vypadají jako malé, drsné kožní výrůstky a jejich povrch vzdáleně připomíná růžičky květáku. Mívají průměr 1 až 10 mm a jsou růžové, bílé nebo světle hnědé. Někdy se uprostřed vyskytují černé tečky, což jsou cévy, které bradavici vyživují.

Většina bradavic je neškodná a nebolí, dokonce do dvou let zmizí. Nejsou však estetické a mohou překážet při různých činnostech. Snadno se přenášejí buď přímo z člověka na člověka, nebo i nepřímo – například prostřednictvím předmětů, jako je ručník a podlaha ve veřejných šatnách. Mohou se rozšířit z jedné části těla na jinou. Určit, kde jste do kontaktu s virem přišli, je obtížné, protože inkubační doba se obvykle pohybuje mezi 2 až 6 měsíci. Ošetřit by se měly ihned, jak se objeví.

Proč jsou děti na bradavice náchylnější?

U dětí jsou bradavice časté. Odhaduje se, že je má jedno ze tří dětí ve věku od 4 do 12 let (ve školce a škole). Děti jsou náchylnější k nákaze, protože jejich imunitní systém ještě není plně vyvinutý a navíc mívají více oděrek a škrábanců.

EndWarts PEN. Zdroj: EndWarts.cz.EndWarts PEN. Zdroj: EndWarts.cz.

Jak se bradavic zbavit v pohodlí domova?

S bradavicemi můžete navštívit lékaře nebo je také ošetřit některou z pomůcek dostupných v lékárně. Například zdravotnické prostředky EndWarts používají kyselinu mravenčí nebo kryoterapii – zmrazení bradavic. Odstranění bradavic doma je pohodlnější a časově méně náročné.

Na bradavice u dětí je potřeba opravdu šetrný prostředek. Takovým je EndWarts PEN, který může užívat celá rodina včetně dětí. U velmi malých dětí (do 4 let) je nutné se poradit s lékařem, který musí ověřit, že se skutečně jedná o bradavice.

Ergonomické pero je navrženo k jednoduchému a přesnému odstranění bradavice. Po přitisknutí hrotu k bradavici do ní pronikne kyselina mravenčí, která ji postupně vysuší zevnitř. Tělo ji následně samo vyloučí. Snadno s ním odstraníte bradavice na rukou, chodidlech, loktech a kolenou. Při správném použití nezpůsobuje EndWarts PEN šíření infekce, bolest ani jizvy. Je možné ho použít i na tenkou kůži a ošetřit i více bradavic najednou. Celkem stačí několik vteřin týdně.

EndWarts FREEZE. Zdroj: EndWarts.cz.EndWarts FREEZE. Zdroj: EndWarts.cz.

Jak rychle se dají bradavice odstranit?

Rychlé odstranění bradavic umožňuje i novinka EndWarts FREEZE – první prostředek pro domácí kryoterapii (ošetření bradavice extrémně nízkou teplotou) na bázi oxidu dusného.

Díky technologii Ultra Freeze Technology™ zmrazí bradavici na − 80 °C a pronikne až do jejích nejhlubších vrstev. Tělo poté díky přirozenému odlupování kůže bradavici vyloučí.

Tato technologie dokáže bradavici zmrazit i s kořeny, často proto zmizí již po prvním ošetření. Aplikace je snadná a velmi rychlá. Prostředek je určen pro dospělé a děti od 4 let. Před použitím EndWarts PEN a EndWarts FREEZE si pečlivě pročtěte návod k použití.

Nenechte si zkazit letní dny a pořiďte do své lékárničky zdravotnické prostředky EndWarts, které koupíte v lékárně.

Témata článku

Přečtěte si také