"Mami, už tam budeme?" 8 tipů, jak zabavit dítě v autě

"Mami, už tam budeme?" 8 tipů, jak zabavit dítě v autě

Chystáte se autem na dovolenou a lámete si hlavu, jak vaše dítě zabavit na dlouhé hodiny bez elektronických vymožeností? Už nemusíte! Dali jsme dohromady 8 aktivit, které milují děti, ale i jejich rodiče.

Některé hry jste určitě hráli i se svými rodiči, jiné vás možná překvapí a rádi je vyzkoušíte se svými dětmi.

1. Najdi, co je na obrázku


Velmi oblíbená hra v USA. Rodiče před cestou stáhnou z internetu obrázky, z kterých udělají koláž. Děti pak mají za úkol, po nich během cesty pátrat. Stahovat obrázky můžete rovnou vybarvené a nebo dát dítěti možnost, je během cesty vybarvovat. Výběr obrázků přizpůsobte věku dítěte. Budete překvapení, jak potichu dítě dokáže být, když se soustředí na to, aby vše našlo. • Jako šikovná podložka pro odškrtávání a vybarvování do auta poslouží krabice od pizzy. Jednoduše do ní uložíte pastelky i obrázky k vybarvování.
 • Hra může mít několik podob a témat. Dopravní značení, značky aut, zvířata, dopravní prostředky. Záleží kam se zrovna chystáte a jak staré je vaše dítě.
 • Motivujte děti nějakou odměnou za všechny nalezené předměty.

2. Lovec barev

Najdi barvu je lehčí variantou hry „Najdi co je na obrázku“ pro menší děti.

 • Hru můžete libovolně obměňovat. Udělejte z dítěte výzkumníka a pověřte ho důležitým úkolem, jehož cílem je zjistit, kterou barvu aut mají řidiči nejraději? Dítě bude sledovat míjející auta a čárkami značit jejich počet. Určete délku sledování, odměnu za výsledek a uvidíte, že dítě bude nadšené.
www.imom.comwww.imom.com

3. Najdi, co je na obrázku jako BINGO


Z hry “ Najdi co je na obrázku” vytvořte malé kartičky, které si dítě libovolně poskládá do tvaru čtverce. Poté co podélně nebo šikmo najde všechny obrázky v řade, zakřičí BINGO! Musíte ale počítat, že dítě ke hře bude chtít parťáka a že kartiček bude potřeba o něco více, aby se hra dala opakovat.

 • Nechce se vám jednotlivé obrázky hledat? Zadejte do internetového vyhledávače - „Auto bingo“ a vyberte kartičky, které se vám líbí.
www.freshdads.comwww.freshdads.com

4. Směšná SPZ


Hra je pro děti, které už umí písmenka. Děti sledují SPZ ostatních aut a podle písmen vymýšlí vtipná spojení, činnosti nebo označení řidiče daného vozidla. Kdo vymyslí nejvtipnější vyhrává.

www.sticker.4fan.czwww.sticker.4fan.cz

PŘ: Atraktivní kočka, asi koukal atp.

5. Vlastní dětská mapa výletu


Jestli se vážně chcete vyhnout zmíněné nedočkavé otázky: “Už tam budeme?”, vyrobte před odjezdem spolu s vaším dítětem mapičku vašeho výletu. Mapu můžete vytisknout a něco k ní přikreslit a nebo ji překreslit na větší formát.

Na mapě vytvořte záchytné body jako například restaurace, kde budete jíst, tankovací stanice, odpočívadla, města kterými budete projíždět, vzdálenosti, sjezdy na dálnici k městu, zajímavá místa a hlavně - start a cíl.

Dítě si postupně odškrtává místa a sleduje cestu. Do mapičky si mohou samy kreslit a psát. Je to aktivita, která děti učí orientovat se v mapách, je kreativní a skvěle děti zabaví po celou dobu jízdy.
Zpestřete mapu prázdnými čtverečky v jednotlivých částech trasy. Dětem poslouží k nakreslení, jak to v daném úseku vypadalo ( stromy, pastviny, baráčky, moře apod.), co je po cestě zaujalo, potkalo.

 • Jednotlivé mapičky si schovávejte. Po dovolené k nim můžete přidat vyvolané fotky a vytvořit tak hezkou památku.
 • Kupte dětem na cestu pár samolepek. S radostí si mapičku vyzdobí k obrazu svému.

6. Já si myslím


Tuhle hru jste určitě už s někým hráli. Jeden člověk si myslí - předmět, zvíře, celebritu, podstatě cokoliv. Šíři okruhu předmětů upravte podle toho, jak staré dítě máte. Malé děti mohou hádat například pouze zvířátka, větší zvládnou i obtížnější hádanky. Ve hře pokládají otázky na které lze odpovědět Ano/Ne.

Ukázka:
A: Myslím si zvíře
B: Je větší než kůň?
A: Ne
B: Je chlupatý?
A: Ano
B: Je to šelma?
A:Ano
B: Má hřívu?
A: Ano
B: Lev

7. Najdi celou abecedu

Na obrázku je abeceda anglická, nic vám však nebrání, vytvořit si abecedu vlastní. Děti v této hře nejčastěji soutěží, kdo z nich po cestě nejrychleji najde předměty, začínající na jednotlivá písmena. Děti už hru hrály několikrát a vyplněno je za chvilku? Ať napíší ke každému písmenku předměty dva.

www.imom.comwww.imom.com

8. Lodě

Simulaci námořní bitvy na čtverečkovaném papíře zná asi každý z nás. Málokdo si ale vzpomene, že se skvěle hodí na zkrácení cesty.

A co s dětmi na cestách hrajete vy?

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
36008
26.7.16 16:29

Nam teda celkem hezky zabira poustet pisnicky od sveraka nebo audiopohadky, nicmene vstupuje do toho detinskost manzela, kteremu se nelibi a chce svoji hudbu :zed:

 • Zmínit
 • Nahlásit
26.7.16 14:26

Přesně tak, pro dvouletý dítko je taková cesta jen na moravu utrpení. V autosedačce buď brečí, nebo spí a to jí musím držet hlavu, aby netloukla špačky, to je děs a za trest, vydat se s ní dál, než třeba 50 kilometrů :,( Samozřejmě že stavíme každou chvíli, aby se prošla, takže zabitejch 5 hodin, jen to hvízde :zed:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1751
18.7.16 17:44

Naše tři zlatíčka cestování autem mají rádi. Mame vlastní hru - spiš soutěž.
Když někdo vidi Mini coopra musi zatleskat, když vidi Piti crus tak se musí poklepat na čele :mrgreen:
Kdo ma nejvic bodu po navratu z výletu dostává čokoládu :lol:
Hrajeme to už rok a hrajeme to už i když jsme na procházce :mrgreen: :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
6591
17.7.16 08:10

Jojo to auto bingo máme, problém je v tom že hledané obrázky se zaškrtávají fixem na mazací tabulku, takže menší děti si to mažou břuchem, zašpiní se a navíc je to další důvod k breku.

Jediné co mě zaujalo je 6. Já si myslím to musíme vyzkoušet.
Takže až pojedeme na letiště do Prahy tak máme na 20 minut bingo, 30 minut budou koukat tiše z okna, za 20 minut přezpíváme všechny písničky, tak deset minut počítám to 6. Já si myslím… no cesta autem trvá 3 hodiny + 2 hodiny na terminálu + 3 hodiny let + hodina na terminálu + min hodina transfer z letiště. Takže celkem 10 hodin, už se na to těším…

 • Zmínit
 • Nahlásit
1767
16.7.16 23:52

@Pudloslava
Auto bíngo se dá i koupit, bohužel děti bavilo asi jednou…

 • Zmínit
 • Nahlásit
2080
16.7.16 21:24

Fajn tipy, ale bohužel pro větší děti, to by na dvouleťáka ještě nebylo (a že ta umí v autě prudit a když má spát tak nespí).

 • Zmínit
 • Nahlásit
16.7.16 21:06

Super tipy, když je v plánu dlouhá cesta :) Díky

 • Zmínit
 • Nahlásit
36008
16.7.16 07:31

Napady se mi celkem libi, bohuzel ale vyzaduji pripravu doma, na tom to asi stroskotá:-)

 • Zmínit
 • Nahlásit