Jak zbohatnout v Bazaru, když jste (ne)šikovná

Nákupy a slevy

Provětraly šatník, šijí a pletou nebo začaly na mateřské podnikat. Těmto uživatelkám to šlape. A i vám může Bazar přinést do rozpočtu pár stovek měsíčně.

*

S těmito tipy vyděláte měsíčně několik stovek až tisíců. V pohodě, z domova při mateřské, to je sen.

Vychytejte, co chybí na trhu a po čem je poptávka

Víte, jak vznikly chrániče na nosítka? Maminky už zkrátka nebavilo, jak děti umí zašpinit nosítkové popruhy. A podobné nápady jdou v Bazaru na dračku.

Jestli by byl o zboží zájem, poznáte určitě na svých kamarádkách. Většinou se ozvou, že chtějí to samé, co se vám osvědčilo. Zpětnou vazbu vám dají i uživatelky v diskusích Zaměstnání nebo Vyrob si sám.

Často stačí mít čuch a ukázat českým maminkám, co neznají. Našla jste v zahraničí nějakou značku, z které by byly místní maminky paf? Co ji začít prodávat? Takto se šíří třeba oblíbené šátky Little Frog. Například Obchůdek U Gaspary prodává věci značky Ivemababy a Wolf.

U koho se inspirovat:

  • adlita - zákazníky si získávají její čelenky pro miminka, společenské obleky v malých velikostech nebo šatičky pro malé princezny
  • MagicFM - maminky si od ní pochvalují klipy na dudlíky, slintáčky, chrániče na nosítka nebo brože. S šikovnou prodejkyní se už na eMiminu objevil i rozhovor.

Otevřete si on-line obchod nebo sekáč

O vlastním obchůdku sní mnoho maminek. Než otevřete kamenný obchod, pusťte se do prodeje inzerátů - investujete jen do nákupu oblečení, zbytek je váš.

Nový obchod, nebo second hand? Prodejkyně nejčastěji pořizují balíky z Anglie (spoustu informací najdete v diskusi Lisované balíky oblečení z Anglie).

U koho se inspirovat:

  • amalvik - dětské oblečení, které hýří barvami, z druhé ruky za super ceny
  • Robátka - rodinný obchůdek nejen s novým oblečením pro děti
  • Second-hand.cz - oblečení pro dospělé i děti bez přehrabování, zkrátka jen zadáte do vyhledávání Bazaru požadovanou velikost

Nabídněte, co vám jde od ruky

Zpeněžte své šikovné ruce a originální nápady. Prodáte konkrétní výrobky, které se vám povedly. A nebo najdete potenciální zájemce, pro které vytvoříte věc na zakázku.

U koho se inspirovat:

  • Kreativ - růžové capáčky na obrázku pocházejí z její dílny
  • Moser - pod vlastní značkou prodává povlečení a látkové pleny s půvabnými motivy
  • yvetta - háčkové čepičky nebo látkové peněženky, které vám budou všichni chválit. Jaký je její koníček pro trpělivé?

Co na to zákon? K prodeji potřebujete živnostenský list, který si vyřídíte za tisíc korun na živnostenském úřadě.

Udejte, čeho máte doma přebytek

Udělejte vítr v šatníku i domácnosti. V Bazaru prodáte oblečení po dětech, přečtené knížky, nepoužívaný mixér nebo šaty, které už nenosíte. Cenu nevymrštěte příliš vysoko - nabízíte přece jen věci z druhé ruky. A také poštovné navýší celkovou částku.

A vzpomeňte si na Bazar po Vánocích. Oceníte, že za nevhodný dárek dostanete hotovost.

Témata článku

Váš příspěvek
adlita
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 11 inzerátů 30.10.15 22:13

Teda ja zírám :oops: Děkuji za takovou malou reklamu. Potěší to, když se člověk tak snaží…

jakanas
Kelišová 6343 příspěvků 11 inzerátů 30.10.15 07:34

Tak inzerce na zbohatnutí asi není, ale je to dobrý prostředek do začátku podnikání jak levně sehnat zákazníky

admin
Extra třída :D 12137 příspěvků 29.10.15 12:45

@Regina Hero Děkujeme za přehled a opravu :potlesk:, upravila jsem.

Monika

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28801 příspěvků 29.10.15 10:26

To je z hlediska daňového, čili z pohledu finančního úřadu… a podle živnostenského zákona je to takhle:

Živnost § 2 Živností je soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených tímto zákonem.

Podnikání bez živnosti
Podnikání bez živnostenského oprávnění

Živnostenské oprávnění nepotřebujeme pro samostatné činnosti, jako je např.:

zemědělská výroba, lesní a vodní hospodářství (ale je třeba se zaregistrovat na obecním úřadě, viz níže) činnost autorů - viz autorské honoráře
nezávislá povolání, která nejsou živností ani podnikáním podle zvláštních předpisů (př. spisovatel, herec, hudebník,…) činnosti a podnikání podle zvláštních předpisů, ke kterým je většinou třeba státní zkouška: daňoví poradci, advokáti, soudní exekutoři, makléři, správci konkursní podstaty, znalci, tlumočníci, psychoterapeuti, přírodní léčitelé…

Podnikání v zemědělství

Pro podnikání v zemědělství sice nepotřebujeme živnostenské oprávnění, ale musíme se zaregistrovat na příslušném obecního úřadu (podáme žádost o zápis do Evidence zemědělských podnikatelů podle zákona 252/1997 Sb.). Podnikáme pak na základě tzv. „Osvědčení o zápisu do evidence zemědělského podnikatele“. K tomu také viz Příjmy pěstitelů.
Zákon

Činnosti, ke kterým nepotřebujeme živnostenský list, uvádí § 3 živnostenského zákona a § 7 odst. 1, 2 Zákona o daních z příjmů.
Výhodněji s živností

Z různých důvodů může být pro nás výhodnější volná živnost, i když ji naše činnost nevyžaduje. Například si můžeme uplatnit vyšší výdajové paušály s živností než bez ní.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28801 příspěvků 29.10.15 10:21

@admin no jo, ale ten ŽL potřebuje bez ohledu na výdělek, jestli prodává opakovaně… čili už v okamžiku, kdy vystaví své zboží na internetu nebo uskuteční prodej opakovaně… ale zase při nějaké kontrole maminky odkážou finanční nebo živnostenský úřad sem na emimino a případnou pokutu uhradíte vy… to bude fajn… ;)
A teda nevím, kde jste vzali těch 15 tisíc… hmm…
Nezdanitelné příjmy - příležitostná činnost
30 tisíc za rok

Od roku 2014 je limit pro příležitostné příjmy 30 tisíc Kč (dříve 20 tisíc).

Znamená to, že pokud součet našich příjmů z příležitostných činností (bez odečtení výdajů) nepřesáhne v kalendářním roce 30 tisíc Kč, nemusíme tyto příjmy danit ani uvádět v daňovém přiznání.
Co patří do příležitostné činnosti

Jde o nárazové příjmy, na které nemáme živnostenský list, jako třeba posekání trávy u souseda na zahradě nebo prodej ovoce či zeleniny z vlastní zahrádky, tedy:

příležitostné činnosti kromě činností, které sice provozujeme příležitostně, ale máme na ně živnostenský list
příležitostný pronájem movitých věcí
zemědělská výroba, pokud ji neprovozujeme coby podnikatel, samostatně hospodařící rolník
příjem včelařů - pokud jsme během roku měli maximálně 60 včelstev (do konce roku 2013 to bylo jen 40 včelstev), počítá se nám jako příležitostný příjem 500 Kč na jedno včelstvo

Nepatří sem například autorské honoráře, i když pro nás byly jen příležitostným příjmem.
Příležitostná činnost nad 30 tisíc

Pokud součet příjmů (bez odečtení výdajů) z našich příležitostných činností přesáhne za rok 30 tisíc Kč, musíme zdanit všechny tyto příjmy, tedy celou sumu ročních příležitostných příjmů. Zdaníme je po skončení roku v rámci daňového přiznání jako ostatní příjmy.
Zákon

Viz § 10 odst. 1 a), § 10 odst. 3 zákona o daních z příjmů.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34736 příspěvků 29.10.15 08:40

[inzeraty]594937,590479,327654[/inzeraty]

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34736 příspěvků 29.10.15 08:40

:mrgreen: jj, super, a další skvělé výrobky

admin
Extra třída :D 12137 příspěvků 29.10.15 07:07

Dobrý den @Lex83,
předně děkuji za názor. Právě proto je ve článku informace o živnostenském listě, bez kterého se profi prodejce samozřejmě neobejde. Jinak text se zakládá na reálné zkušenosti, mrzí mě, že z toho máte opačný dojem. :kytka:

Monika

Lex83
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 29.10.15 00:37
óó maj gaaad

Ještě nikdy jsem nepsala komentář pod článek admina a tohle mi fakt nedá. Připadá mi, že tohle napsal někdo, kdo nikdy v životě nepodnikal. Tedy alespoň doufám, že emimino nepodporuje prodej na černo, že jo… :roll: A že se to na bazarech hemží prodejkyněmi, které mají prodaných stovky věcí a v životě od nich člověk nedostane fakturu. To samé je na Fleru a podobných serverech. Ony se pak dámy vzpamatují až na ně začne p. Babiš posílat finančák. I když…ony si z těch prodaných věcí určitě odkládají část peněz na horší časy, takže NO problem, že jo… :lol:

Vložit nový komentář